Styl & Kultura

Kluby v Barceloně vás nadchnou. Ponořte se do víru tance a prožijte nezapomenutelnou noc

V barcelonských klubech se často tančí až do svítání / Pexels
Máte rádi noční život? Pak určitě vyrazte do Barcelony, kde to skutečně žije. A je zcela jedno, jestli je pondělí, středa, nebo pátek! Zde se pobavíte prostě každý den a na výběr je toho mnoho. V Barceloně si na nějaký víkend a všední dny nehrají. Do klubů se zde chodí každý den a kluby rozhodně nezejí prázdnotou. A to nikoliv díky návštěvníkům z ciziny. Španělé, nebo vlastně Katalánci se prostě velmi rádi baví, jak to zvládají s prací je nám ovšem záhadou.
Reklama
Reklama

autor  Michaela Kadlecová

27. října 2018   |   20:08

Do klubů se totiž chodí opravdu hodně, ale hodně pozdě, a to dokonce až dlouho po půlnoci. Není výjimkou, když ještě v jednu hodinu zde skoro nikdo není, aby ve dvě už praskal ve švech. Na večeři se zde totiž vypravují klidně až na desátou, takže noční druhá hodina v klubu je celkem adekvátní. V Barceloně se stejně jako u nás nesmí na veřejných místech kouřit, takže s tím dopředu počítejte. S dress codem si většinou nemusíte trápit hlavu. Na druhou stranu je fakt, že zejména místní si na pěkné oblečení potrpí.

La Rambla – klub vedle klubu

Hodně klubů se nachází na hlavní třídě La Rambla, která prochází centrem města a je podobně velká a z kopce jako náš Václavák. Zde to prostě žije, všude se srocují lidé, a to dlouho do noci, pojídá se a popíjí. Tomu nahrává i to, že je zde přes 300 slunečných dnů a klima je velmi příjemné, a to i v zimě.

Všechny hudební žánry na jednom místě

Pokud vám ale přes to bude chladno, či si budete chtít zaskákat na moderní muziku, vejděte do klubu Dome. Zde se hraje hlavně latino, reggae, rnb a všechny možné mixy a odnože těchto žánrů. Hraje se zde na třech různých pódiích, takže když vám náhodou nebude jeden dýdžej vyhovovat, můžete hned zamířit vedle, nebo si takto večer pěkně zpestřit.

Exkluzivní, ale drahý

Klub Boulevard najdete také na ulici La Rambla. Původně šlo o klub Fellini, což byl klasický barcelonský klub pro všechny. Po změně klub patřičně podražil, vylepšil interiéry klubu, hraje se zde směs taneční muziky, ale také rock, či punk. Vybírat můžete mezi třemi tanečními sály. Čtvrtky jsou zasvěcené ladies night, což je mezi místními dobře známo, a tak sem vyrážejí nabalit cizinky. Vstup se pohybuje kolem 10 EUR, zahrnuje ale také jeden drink. Návštěvníci klubu přiznávají, že prostory jsou opravdu zajímavé, ovšem množí se stížnosti na zdejší ochranku, která prý není někdy zrovna přívětivá.

Jako na Ibize

Pokud jste někdy zavítali na Ibizu, tak asi víte, že klub Pacha je zde pojmem. Pobočku tohoto klubu najdete ale i v Barceloně a kde jinde než na pláži Barceloneta. Pokud tedy budete trávit den na pláži, potom si sem můžete zajít na večeři a po ní se snadno přesunout do super moderního klubu se specifickým designem. Za vstup dáte kolem deseti EUR, pokud se zde chcete ale bavit naplno a pochutnat si na drincích, pak už musíte své kapsy patřičně vyprázdnit.

Pacha je i na Ibize jedním z nejdražších klubů, což platí i zde. Na druhou stranu zažijete úžasnou atmosféru, poté, co si budete chtít odpočinout od muziky, stačí vyjít ven z klubu, sednout si do písku a pozorovat moře, což působí jako skvělý protiklad. I zde se paří snad každý den, klub otvírá své brány o půlnoci, ve všední den se hraje do pěti, o víkendu do sedmi hodin ráno. Úterý patři reggaetonu, což je v Barceloně velmi oblíbený styl, středa hiphopu.

Další klub na pláži

Pokud se vám na pláži zalíbí, můžete vyzkoušet ještě jiný plážový klub – Opium. Klub disponuje velkou terasou, kde si, uvnitř klubu si pak můžete pohovět na širokých pohovkách. Kromě toho vás uvítá rozlehlý parket, přes to je zde neustále hlava na hlavě, tenhle klub prostě frčí. Hraje se elektronika, hip hop, rnb, i zde se konají ladies night. Pokud se včas necháte zapsat na guest list (ten je k dispozici na stránkách klubu), máte vstup zdarma, ale asi správně chápete, že drinky budou něco stát…

Další zajímavé články
Reklama