Ven z města

Několik tipů na zajímavé eurovíkendy: Nákupy, noční život i něco pro sportovce

Noční Barcelona je úchvatná / Depositphotos
Doba dovolených se v posledních letech zkracuje, což potvrzují i různé statistiky, výzkumy apod. Zatímco dříve byla běžnější třeba jedna 14 denní dovolená, nyní je to vzhledem k časovému vytížení mnoha lidí obvykle maximálně týdenní dovolená nebo ještě kratší. Roste proto zájem o eurovíkendy.
Reklama
Reklama

autor  Helena Stejskalová

31. srpna 2018   |   15:28

Zkrátka a jednoduše přidejte si k víkendu pátek nebo pondělí, případně obojí. I tři nebo čtyři dny volna jsou skvělou možností, jak si odpočinout a přijít na jiné myšlenky. Které destinace jsou nejoblíbenější?

Zcela jasně vede Paříž, Londýn a Řím, takže pokud jste některé z těchto tří velkoměst ještě nenavštívili, je na čase to dohnat. Ovšem velkou popularitu dnes mají i eurovíkendy v severských metropolích. Třeba taková Kodaň nebo Stockholm vám toho nabídnou opravdu hodně. Podobně ze západoevropských destinací třeba také Lisabon. 

Varianta pro ženské i pro chlapy 

Paříž a Londýn je zároveň oblíbenou destinací pro víkendové nákupní maniačky. Pokud vás tedy nebaví courání po památkách vydejte se jednoduše po obchodech. To je samozřejmě ženská záležitost. Ostatně nakupovací akce se dá stihnout třeba i do Istanbulu nebo Dubaje.

Eurovíkendy už dávno nejsou jenom Paříž nebo Londýn, zkuste třeba noční Barcelonu!

A co chlapi a eurovíkendy? Ideální je pro ně fotbalový eurovíkend, vydat se na zápas, když hraje FC Barcelona nebo Real Madrid či londýnská Chelsea. Chlapi a ženské si tak mohou udělat víkendovou pánskou a dámskou jízdu samostatně - ke všestranné spokojenosti. Odpočinou si od sebe a budou se na sebe vzájemně těšit.

Tip na tah nočními bary 

Ovšem v záloze máme i jiné eurovíkendy. Milovníci kosmpolitní kultury, svobody, nezávislosti se mohou vydat do Berlína. I za jeden víkend se tu dá navštívit spousta kulturních akcí a nadýchat skvělé atmosféry. Mladí, kteří milují noční život a chtějí obrážet bary, a přitom za to neutratit moc peněz, by měli navštívit Barcelonu.

Čeká vás tu mimořádně bohatý život a víno tu vyjde docela levně, tak si ho dopřejte do sytosti. Někdo by si ale i během víkendu trochu potrénoval fyzičku. Stačí říct, existují i eurovíkendy pro sportovce. I za víkend stihnete provětrat svoje surfovací prkno. Povést se vám to může třeba v sicilském Palermu, kde je ráj vodních sportů. 

Kde se ještě stihnete vykoupat 

Jestli se chcete stihnout ještě jednou pořádně vykoupat, než vám v tom zabrání přicházející podzim a zima, pak vězte, že se to dá zvládnout také za jeden eurovíkend. Žádané jsou v tomhle směru například pláže na Mallorce. Mimořádně atraktivní je ale pro spoustu turistů také španělské Alicante. Romantici ovšem budou zklamaní. Z původní pobřežní rybářské vesničky se stala turistická metropole. Vyrostla zde ohromná spousta výškových hotelů.

Na druhou stranu na kvalitu pláží to nemá vliv - měli byste se podívat třeba na pláže San Juan, Postiguet a La Albufereta. Navíc po sezóně tu je už méně lidí. Jde o to si to správně naplánovat. Dobře se vyspat, trochu projít po městě, odpoledne nachytat na pláži sluneční paprsky a vlézt do moře, večer si dát sklenku vína v baru. Bohatý relaxační program, který uspokojí každého.

Další zajímavé články
Reklama