Ven z města

Modrá je prostě dobrá. Projděte si nejdelší prosklený tunel v Evropě ve volné přírodě

Podobná akvaria jsou populární po celém světě / Depositphotos
Vodní svět je sám o sobě tak trochu obestřen tajemstvím. Zvláště, pokud nejste zrovna rybář či potápěč. O to více však může zajímavý. Nechtěli byste někdy nahlédnout do vodní říše a vidět jak to tam vlastně chodí? Tohle přání si můžete splnit, a to díky prosklenému tunelu, který najdete ve Zlínském kraji v okrese Uherské Hradiště. Vítejte na Moravě.
Reklama
Reklama

autor  Miroslav Pospíšil

18. května 2020   |   08:32

Zhruba jeden kilometr od Velehradu leží obec Modrá a právě zde se nachází areál Živá voda. Tady se můžete nevšedním způsobem seznámit se životem pod vodou i s dalšími zajímavostmi volné přírody. Výhodou je, že v Modré není jen tento lákavý areál, ale hned v sousedství na vás čeká ještě další lákadlo. To už přece stojí za návštěvu.

Nejdelší prosklený tunel ve volné přírodě

Areál Živá voda disponuje nejdelším proskleným tunelem ve volné přírodě v Evropě díky němuž můžete spatřit podvodní svět. Na vlastní oči uvidíte jak to chodí pod hladinou rybníka a je jen na vás, jak dlouho tady budete obdivovat rostliny a obyvatele vodní říše. Prostě se vám otevře něco jako obří akvárium (jen v autentickém prostředí), které je okolo vás. Buďte si jisti, že i děti si tady přijdou na své. Ze břehu či z lodičky tohle nemáte šanci vidět.

Areál Živá voda je botanickou a sladkovodní expozicí

Celá plejáda zástupců rybí populace

Jezero v němž se prosklený tunel nachází má hloubku 6,5 metru a objem 850 metrů krychlových. Nabízí se vám unikátní pohled na celou plejádu zástupců rybí populace. Kapři, štiky, sumci, candáti, jeseteři či majestátní vyzy velké (až dva metry dlouhé ryby). Touto expozicí můžete procházet sami nebo s průvodcem. Raději vůbec nespěchejte a dostatečně si vychutnejte neobvyklou možnost poznání.

Živá voda je název, který vystihuje vše

Areál Živá voda je botanickou a sladkovodní expozicí. Vybudovaný byl na místě, kde kdysi bývaly mokřady a rybníky. Živá voda je vskutku příznačný název vzhledem ke svému zaměření. Vstupné činí 90 Kč dospělí, 60 Kč děti, studenti, senioři, 220 Kč rodinné. V každém případě nebudete litovat toho, že jste sem vážili cestu a Živou vodu navštívili. A ještě malé překvapení. Součástí expozice je i pastvina s pratury.

Archeoskanzen hned v sousedství Živé vody

Hned vedle areálu Živá voda je k dispozici Archeoskanzen Modrá. Rovněž stojí za prohlídku. Svým zaměřením přibližuje Velkomoravskou říši. Jde vlastně o takové opevněné sídliště středního Pomoraví té doby. Repliky budov a opevnění zaujmou na první pohled. Spatřit můžete také naučná představení, dobovou kovovýrobu, výrobu keramiky, zemědělství i poznatky z archeologického výzkumu. Vstupné je 90 Kč dospělí, 60 Kč děti, 220 Kč rodinné.

Modrá je prostě dobrá pro každého

Obec Modrá má zhruba 700 obyvatel a nachází se v nadmořské výšce 220 metrů. Pouhý kilometr odtud stojí bájný Velehrad. Na to, že jde v podstatě o menší obec, má lákadel víc než dost. Hodí se zde parafráze na známou písničku Modrá je dobrá. Ať už navštívíte Živou vodu či archeoskanzen (nebo obojí), máte prostě o zážitky postaráno. Ideální cíl cesty pro rodiny s dětmi. A co si budeme povídat, v Modré se nebude nudit nikdo ať má jakýkoliv věk.                     

Další zajímavé články
Reklama