Ven z města

Zimní sezóna se pomalu chýlí ke konci a kouzelné Tyrolsko už se připravuje na tu letní

V letní sezóně bude Tyrolsko sázet hlavně na cykloturistiku / TirolWerbung
Přestože Tyrolsko je cílem našich turistů především v zimních měsících, kdy je sem lákají zejména zasněžené svahy, ledovce a perfektně vybavené skiareály, bude i léto 2020 v Tyrolsku opět naplněno spoustou skvělých volnočasových aktivit. Křišťálové světy Swarovski slaví své narozeniny, rodiny se mohou těšit na řadu nových tematických výletů a spousta novinek čeká i na cyklisty.
Reklama
Reklama

autor  Tomáš Lipnický

21. února 2020   |   14:27

Proslulý Swarovski Crystal Worlds, nacházející se ve Wattens, nedaleko rakouského Innsbrucku, letos oslaví své narozeniny a to hned dvojnásobné. Na letošek totiž připadá 125. výročí založení firmy a zároveň 25. výročí vzniku Crystal Worlds.

Nové komnaty zázraků

Při této příležitosti se v Crystal Worlds otevřou zbrusu nové výstavní prostory, nazvané Wunderkammer, neboli Komnaty zázraků. Ta první, která bude návštěvníkům ukazovat celoročně zimní pohádku, nazvanou „Silent Light Tree“, má být otevřena v květnu 2020. V červenci a srpnu 2020 bude v Crystal Worlds opět hostovat světoznámý cirkus Roncalli, jehož přestavení zpestří návštěvu především rodinám s dětmi. Na podzim se zde pak otevře další komnata, velký kabinet kuriozit. Z Innsbrucku je Crystal Worlds Swarovski dobře přístupný pohodlně kyvadlovou dopravou, kterou zajišťuje, přímo Crystal Worlds.

Myslí i na starší turisty a rozšiřují nabídku elektrokol

Innsbruck investuje do turistiky

Na okraji Innsbrucku se nachází nově vybudovaný cyklistický park Mutters s více než 15 kilometry stezek na šesti trasách. V současné době se rozšiřují stezky „Straight One“ a „The Chainless One“. Trasa Karwendel Höhenweg je upravena pro turisty, takže od léta 2020 je možné ji projít oběma směry.

V Axamer Lizum budou dvě nové cesty s tematickou stezkou „Pleisen“ a rodinnou stezkou „Herzlteich“. V městě a jeho okolí se rozšiřuje nabídka půjčoven kol a cyklistického vybavení a stále větší zájem je zde i o elektrokola, která umožňují cykloturistiku zejména starším turistům.

Smrkový hrad v Zell am Ziller

Vysoko nad Rosenalmem u Zell am Ziller byla dokončena stavba ojedinělé atrakce, Smrkového hradu, německy se nazývá Fichteschloss. Celý komplex je zasvěcen pověstem o elfech, žijících prý kdysi v okolí Rosenalmu. Dřevěný palác je tak vybudován pro elfskou knížecí dvojici. Velcí i malí návštěvníci Zillertal Arena si mohou vylézt na horolezeckou věž, sklouznout se na obří skluzavce, nebo si užít nádherný výhled na okolní hory z 18 metrů vysoké rozhledny. Součástí komplexu jsou dětská hřiště s dobrodružnými zážitky, vodní park s mnoha atrakcemi, na jezeře si můžete vyzkoušet paddleboarding a za dobrým jídlem můžete navštívit zdejší zámeckou kuchyni s grilem.

Nová rozhledna v národním parku

Novinkou v národním parku Vysoké Taury je rozhledna v St. Jakob, která bude otevřena 20. června 2020. Věž je zasazena do tematické stezky „Oberhauser Zirbenwald“.Borovicový les Oberhausen je největší populací borovic ve východních Alpách. V blízkosti rozhledny se nachází v horské chatě vzdělávací přírodopisná stanice, kde se o návštěvníky postarají strážci národního parku a podají jim všechny informace a zajímavosti, týkající se zdejších lesů.

Ötztal sází v létě na cykloturisty

Údolí Ötztal je pověstné zejména svými zimními středisky, ale v poslední době zde investují i do letní turistiky a cílí zejména na cyklisty. Poslouží jim především nově otevřená cyklostezka Ötztal, která prochází celým územím Ötztalu. Navíc byla v celém údolí zavedena bezplatná doprava kol kyvadlovou dopravou, místní autobusy jsou vybaveny speciálními přívěsy na kola. Cyklistická stezka Ötztal prochází pěti klimatickými pásmy a nabízí cyklistům zvláštní rozmanitost, od slunečného, suchého podnebí u vchodu do údolí, přes otevřené pláně u Umhausen a Längenfeld až po konec trasy v Söldenu, obklopeného mohutnými, 3000 metrů vysokými štíty.

V celém údolí jsou k dispozici odpočívadla, mnohá vybavená vodními fontánkami a nabíjecími stanicemi pro elektrokola zdarma. Ty jsou vybaveny i příslušnými adaptéry, takže sebou nemusíte vozit ani nabíječku. Do Ötztalu se snadno dostanete vlakem a poté už můžete pokračovat na kole.

Další zajímavé články
Reklama