Ven z města

Nejkouzelnější evropské destinace, kde si do sytosti užijete zimních radovánek

Kdo by nemiloval nádhernou zimní atmosféru? / Depositphotos
Zimní dovolená na horách má své nezaměnitelné kouzlo. Zasněžené vrcholy hor, oheň praskající v krbu, horký čaj, sníh vrzající pod nohama. Kdo by nemiloval nádhernou zimní atmosféru? Máme štěstí, že se v Evropě nachází hned několik nádherných míst, které se během zimy mění na tajemnou pohádkovou krajinu. Pojďme se na některé z nich podívat.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

01. února 2020   |   18:51

Letošní zima u nás milovníkům bílých svahů příliš nepřeje, ale nemusíte zoufat. Máme pro vás skvělé tipy, kam se za sněhem a romantikou vydat a užít si do sytosti zimních radovánek.

Malbun, Lichtenštejnsko

I přesto, že je Lichtenštejnsko jednou z nejmenších zemí Evropy, nabízí skvělé lyžařské podmínky. Místní střediska jsou prvotřídně vybavena a přesto, že jsou menší než třeba švýcarská či rakouská, jsou o to útulnější. Mezi nejvyhledávanější patří Malbun, který je považován za jedno z nejkrásnějších alpských středisek. Městečko Malbun nabízí to nejlepší, co se dá v Evropě během zimy dělat - snowboarding, lyžování, výlety na sněžnicích, sáňkování a dokonce i výlet na lamách.

Navštivte nejkrásnější zimní destinace v Evropě

Malbun posazený na alpském hřebeni se může pochlubit perfektními sněhovými podmínkami, dvaceti třemi kilometry sjezdovek, které nabízejí vhodný terén pro lyžaře všech schopností. Středisko je také velmi populární i v jarních a letních měsících, kdy se jeho svahy stávají magnety pro turisty a milovníky horských kol.

Laponsko, Finsko

Finské Laponsko je zimním bílým rájem v Evropě. Čerstvě napadaný sníh se během dne třpytí ve slunečních paprscích a v noci odráží měsíční světlo. Stromy se mění na ledové sochy, zatímco nad hlavami vám tančí polární záře. Objevte tuto nádhernou zimní krajinu a projeďte si ji na saních tažených psím spřežením nebo na sněžném skútru. Nezapomeňte navštívit město Rovaniemi, které je oficiálním sídlem Santa Clause, ledovou galerii Levi, ochutnat místní speciality a vyzkoušet projížďku se sobím spřežením. Sbalte si však dostatečně teplé oblečení, protože je zde opravdu zima.

Zermatt, Švýcarsko

Této vysokohorská vesničce skryté pod pokrývkou sněhu dominuje na pozadí kultovní Matterhorn, jeden z nejznámějších a nejfotografovanějších horských štítů. Ať už jste lyžař, nebo ne - toto místo vás dokonale okouzlí malými skrytými cestami, tradičními a moderními chatami a téměř žádným provozem (v městečku je provoz aut zakázán). Obrovským zážitkem je cesta vlakem do Gornergrat nebo jízda lanovkou a průchod skalním tunelem na ledovec Matterhorn.  A když už budete nahoře, můžete si zajet i do italské Cervinie, která tvoří spolu s Zermattem jeden lyžařský areál. A lyžovat se zde dá celoročně.

Bansko, Bulharsko

Zatímco Bansko je velkou chuťovkou pro lyžaře, a to s více než šedesáti čtyřmi kilometry sjezdovek pro začátečníky a středně pokročilé, na své si přijdou i nelyžaři, kteří si mohou zpříjemnit pobyt bruslením, výlety na sněžnicích, sáňkováním, nebo se mohou oddat relaxu v místních lázních. Bansko, nejvyšší destinace v Bulharsku, nabízí i výlety do horské vesnice Kovachevitsa s horkými prameny či návštěvu kláštera Rila z 11. století, který je zapsán na seznamu UNESCO.

Alta Badia, Itálie

V posledních letech se italská střediska těší stále většímu zájmu lyžařů. Není se čemu divit, najdete tu dlouhé upravené sjezdovky, slunce a výborné jídlo. Mezi nejoblíbenější patří Alta Badia, údolí ležící v centrální části Dolomit, na východním okraji masivu Sella. 

Hlavní centra údolí jsou městečka La Villa, Corvara či Colfosco. Díky propojení (tzv. "Sella Ronda") několika středisek ležících na tomto oblíbeném okruhu můžete navštívit i sjezdovky v Arrabě či Val Gardeně. K dispozici je tak okolo 500 km tratí vhodných pro náročné i začínající lyžaře.  

Další zajímavé články
Reklama