Ven z města

V Tatrách odstartovala zimní sezóna. Opening doprovázela velkolepá show ve stylu pop-art

Ochlazení, které na Slovensko dorazilo během uplynulého víkendu, naplno rozběhlo zasněžovací systémy / Tatry Mountain resorts, Juraj Kříž
Uplynulý víkend v Jasné v Nízkých Tatrách se odehrál ve znamení tradičního Winter Jasná Openingu. Velkolepou show ve stylu pop-art otevřel předseda dozorčí rady Tatry mountain resorts převlečený za Elvise Presleyho, kterému sekundovali The Backwards nebo autentická postava Andy Warhola. Výstřel z Elvisovy pistole zahájil nejen samotnou party, ale také začátek zimy v největším horském středisku na Slovensku.
Reklama
Reklama

autor  Ema Maxová

05. prosince 2019   |   11:10

Ochlazení, které na Slovensko dorazilo během uplynulého víkendu, naplno rozběhlo zasněžovací systémy ve všech slovenských lyžařských střediscích společnosti Tatry Mountain Resorts. V největším slovenském středisku - v Jasné se snaží na začátek zasněžit a připravit linii z Chopku až na Bílou púť. „Pokud nám počasí nepřekazí plány, uděláme vše pro to, abychom už příští víkend zprovoznili alespoň některou část této linie," uvedl šéf zasněžování Martin Kupčo.

Legendární opening v Jasné si nenechala ujít ani česká modelka Tereza Fajksová nebo herci filmu Ženská na vrcholu, který měl v hotelu Grand Jasná poslední listopadový večer premiéru. Do Tater zavítal Bolek Polívka, Anna Polívková, Martin Dejdar nebo třeba Marek Němec.

Jasná – ráj pro lyžaře i snowboardisty

V lyžařském středisku Jasná na svazích Chopku si v nové zimní sezóně vychutnáte slovenskou lyžovačku plnou neopakovatelných zážitků. Jasná nabízí výborné podmínky pro zimní sporty, moderní lanovky a bohatou eventovou nadílku. 50 km kvalitně upravených sjezdovek díky modernímu zasněžovacímu systému garantuje lyžovačku minimálně pět měsíců v roce s možností lyžovat na severní či jižní straně Chopku. Středisko nabízí široké možnosti lyžování na sjezdovkách všech obtížností. 23 lanovek a vleků s přepravní kapacitou více než 28 tisíc osob za hodinu.

Stejně jako ve Špindlerově Mlýně funguje v Tatrách komfortní bezdotykový systém skipasů GOPASS s vlastním e-shopem a samoobslužnými pokladnami. V jasné si přijdou na své i milovníci snowboardingu. Středisko je zastávkou světové Freeride World Tour a nabízí divokou jízdu na dvanácti rozlehlých freeridových zónách. Ty jsou jako jedny z mála pohodlně dostupné kabinkovými lanovkami. Nechybí tu ani snowpark designovaný pro začátečníky i zkušené jezdce, zábavná lyžařská trať Fun Zone s nenáročnými sněhovými překážkami nebo ranní Fresh Track.

Jasná nabízí i bohaté Aprés-ski, světové eventy, luxusní wellness a music club. Samozřejmostí je Ski-in Ski-out ubytování přímo na sjezdovkách.

Novinky zimy 2019/20

Zejména pro ubytované hosty připravilo TMR novinku – First class skiing, která umožní lyžovat bez čekání. Zimní premiéru bude mít i Sky picnic – zážitek z piknikování ve speciálně upravené kabině na lanovce Kosodrevina – Chopok Jih. Užít si nově může i večeři při úplňku měsíce. Milovníci dobrého jídla a lyžování si mohou vychutnat zážitkovou večeři v restauraci Habarka zároveň v netradičním čase sjet na lyžích k údolní stanici Lúčky po sjezdovce osvětlené úplňkem měsíce.  Svůj design změnila doposud samoobslužná restaurace Rotunda, která do nové sezóny vstoupila jako A la Carte restaurace.

Přijedete-li s přáteli, rodinou, jste profesionální lyžař nebo začátečník, Jasná nabízí aktivity a nádherné prostředí, které si zamilujete. Středisko se nachází v pohoří Nízké Tatry, které je součástí národního parku NAPANT. Masiv Nízkých Tater se táhne středním Slovenskem v délce 82 km směrem na západ mezi malebnými údolími Váhu a Hronu. Nejvyšší vrchol je Ďumbier 2043 m n.m., druhý nejvyšší vrchol je známý lyžařský a turistický kopec Chopok 2024 m n.m.

Další zajímavé články
Reklama