Ven z města

Tip na první letošní lyžovačku. Zasněžené středisko Mölltaler Gletscher otevírá další sjezdovky

Zasněžené středisko Mölltaler Gletscher / Mölltaler Gletscher
Rakouské alpské lyžařské středisko Mölltaler Gletscher po vynucené pauze způsobené kalamitou opět otevřelo své brány. Jeden z osmi rakouských ledovců a jediný v oblasti Korutan po velké nadílce sněhu z uplynulých dní otevírá další kilometry sjezdovek.
Reklama
Reklama

autor  Ema Maxová

25. listopadu 2019   |   14:25

Na Mölltalu, v jediné ledovcové lyžařské oblasti v Korutanech trvá zimní sezóna mnohem déle než v jiných lyžařských střediscích, především je tu však nejlepší sníh. Na vrchol střediska se dostanete díky nejdelší podzemní lanovce v Alpách, Gletscher Expressu, za pouhých osm minut.

"Již během uplynulého týdne jsme vypnuli technické zasněžování, protože příroda to s příchodem zimy vzala opravdu vážně. Napadlo nám v průměru kolem 150 cm sněhu. Díky tomu jsme mohli již v pátek 22. listopadu otevřít další sjezdovky. V porovnání se situací před uzavřením střediska se tak lyžařské možnosti na Mölltalu výrazně zlepšily. 

Příroda to s příchodem zimy vzala opravdu vážně

Od pátku jsou v provozu lanovky Gletscher Express, Eisseebahn, Gletscher Jet, Panoramabahn Klühspies, Schlepplift Stübele a sjezdovky 2, 3, 5, 7, 8, 9, 10 a cvičná plocha pro začátečníky u mezistanice lanovek," informoval ředitel střediska Max Gottfried.

Základem opětovného zprovoznění střediska je otevření příjezdové komunikace, která byla v době kalamity uzavřena. "Odborníci dali otevření cesty zelenou, komunikace je bezpečná a otevřena pro všechny návštěvníky," doplnil marketingový manažer střediska Daniel Křikava.

Lyžařské středisko Mölltaler Gletscher nabízí lyžování až do nadmořské výšky 3 122 metrů nad mořem. Je oblíbeným místem přípravy lyžařských reprezentací a klubů z celé Evropy a vyhledávanou destinací milovníků freeride jízdy v čerstvém prašanu. Mezi zajímavosti patří podzemní lanovka Mölltaler Gletscher Express, která vyveze do výšky 2 234 m n.m. za 8 minut 180 pasažérů, přičemž překonává na více než 4,7 km dlouhé trati 1 012 m převýšení. Nelyžaři si mohou vychutnat pohled z panoramatické restaurace Eissee v nadmořské výšce 2 800 m n.m, odkud je uchvátí scenérie 28 vrcholů Alp.

Další zajímavé články
Reklama