Ven z města

Na skok do Německa: Tři malebná místa, která byste měli na podzim navštívit

Kouzelné město Cochem a barevná pohádka / Shutterstock
Horké dny plné slunce jsou již letos definitivně za námi, ale není důvod zoufat. I podzim dokáže být nádherný a vybízí k cestám za poznáním. Co si vyrazit k našim západním sousedům. Vybrali jsme pro vás tři úchvatná místa v Německu, která stojí za vaši pozornost.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

25. září 2019   |   11:24

Právě podzim je skvělým obdobím pro cestování a poznávání kultury. A nemusíte jezdit daleko. Stačí vyrazit do Německa. Nechte se zlákat okouzlujícími zámky, dlouhými lány s révou, tradiční německou kuchyní, podzimními akcemi či nádhernými přírodními scenériemi. Celá země v podzimních měsících hraje odstíny žluté, oranžové, červené a hnědé, a to od velkých měst pospojovaných dálnicemi až po útlé doliny, břehy řek a tiché lesy. Majestátní zámky zahalené do husté mlhy vytvářejí scény jako z filmu a chuti sezónních jídel neodolá asi nikdo z nás. 

Festivalové Německo

Jedním z důvodů, proč navštívit Německo na podzim, je i množství festivalů, které se pořádají po celé zemi. Snad nejznámějším je Oktoberfest, který rok od roku láká více a více nadšenců a milovníků piva. Ale jsou i jiné.

Jedním z důvodů, proč navštívit Německo na podzim, je i množství festivalů

Město Ludwigsburg, ležící na jihozápadě Německa, je zase proslulé největším dýňovým festivalem na světě. Během čtyř dnů můžete ochutnat dýňovou polévku, koláče a jiné speciality, kochat se nádhernou dýňovou výzdobou nebo se zapojit do několika her.

Erntedankfest v Bad Gögging je oslavou díků za úrodu. Festival je plný přehlídek v tradičních krojích, lidových tanců a stánků s lokálními produkty.

Dalším velmi známým a tradičním festivalem, který se koná i v alpských regionech zemí jako Rakousko a Švýcarsko, je Almabtrieb. Dobytek, který se pásl během léta na pastvinách, se z pastvin odvádí do stájí. Krávy, ovce, kozy jsou pěkně vyzdobeny a jejich pochod doprovází hudba, tanec, hostina. Jaká další místa byste ještě neměli vynechat?

Kouzelné město Cochem

Kouzelné město Cochem, rozprostřené podél půvabné řeky Mosely, má přezdívku město vín. Kromě kopců, které lemují dlouhatánské vinice, je dominantou města říšský hrad. Pokud nejste vysloveně vinařský typ nebo vás hrady nelákají, můžete se vydat na plavbu po řece, navštívit historický mlýn na výrobu hořčice a ochutnat místní klobásy s různými druhy zde vyráběné hořčice.

Ti, kteří v Německu nebyli a neznají ho, možná neuvěří, ale tato země má mnoho nádherných míst, která stojí za návštěvu. Jedním z nich je Rothenburg ob der Tauber. Nachází se na severním konci "romantické cesty" - turistického chodníku s délkou 410 kilometrů, který prochází krásnými vesničkami a městy jižního Německa. Toto bavorské středověké město je známé svými barevnými domy a láká turisty z celého světa. Projděte se uličkami pohádkového Rothenburgu a vraťte se několik století dozadu.

Teutoburgský les

Teutoburgský les je oblast nízkých zalesněných vrchů v německých zemích Dolní Sasko a Severní Porýní-Vestfálsko. V roce devět našeho letopočtu byl tento region místem hlavní římské porážky v tzv. bitvě o Teutoburgský les. Toto místo je nádherné zejména na podzim, kdy hraje různými odstíny barev a vytváří kouzelné scenérie. Na jeho severovýchodním svahu se nachází krásný skalnatý útvar s názvem Externsteine, který je posvátným místem pohanských Sasů. Úžasné dílo přírody provrtané jeskyněmi leží nad tichým rybníkem. Pro milovníky cyklistiky a turistiky máme skvělou zprávu. Les je propleten cyklistickými a turistickými stezkami a tak je jen na vás, jak se budete chtít v krásné okolní přírodě pohybovat.

Další zajímavé články
Reklama