Ven z města

Chcete krásné zážitky i fotografie? Pět tipů, kam se vydat za podzimními barevnými scenériemi

Pravčická brána je symbol Národního parku České Švýcarsko / Depositphotos
Důvodů vydat se na podzim do světa může být spousta. Jedním z nich jsou třeba nádherné pestrobarevné přírodní scenérie. Listí se barví do žluta, oranžova, ruda a na Zemi jsou místa, kde můžete barevný koberec obdivovat v plné kráse. Kam za podzimní barevnou paletou?
Reklama
Reklama

autor  Helena Stejskalová

22. září 2018   |   15:09

Můžete to zkusit hned k našim východním sousedům, tedy na Slovensko. Na rozdíl od nás tu mají víc smíšených lesů a kontrast zelených jehličnanů s barvícími se listnáči lahodí oku. Když k tomu připočtete ještě majestátní horské štíty, není co řešit. Strávíte-li ve Vysokých Tatrách období od počátku do poloviny října, příroda vám ukáže tu nejhezčí barevnou paletu, jaká existuje.

Červené javory v Americe

Pokud máte namířeno za oceán, potom se stavte ve státech na východním pobřeží USA, tedy v Nové Anglii. Rostou zde javory, které se právě teď začínají nádherně vybarvovat od žluté po červenou. Výborným tipem jsou horské oblasti v New Hampshire nebo Národní park Acadia ve státě Maine. Z podobných důvodů můžete zavítat i do Kanady, nejlépe do některého z národních parků provincie Ontario jako je například Algonquin – zde je javorů až 40 % všech stromů. V kontrastu jezerních hladin vypadají červené javory dokonale.

Fialová krása anglických a skotských vřesovišť

Velká Británie na podzim slibuje také mimořádný zážitek. Vaší cílovou destinací se může stát New Forest, les a vřesoviště v jihovýchodní části Anglie. Ideální pro pěší turistiku, můžete se tu toulat a pozorovat do fialova zbarvený vřes. Ostatně nemusíte zůstat jenom v této lokalitě. Skotsko je stejně lákavé, nádhernou podzimní scenérii nabízí třeba vřesoviště Rannoch Moor.

Čínské pestré kontrasty

Míříte do Asie? Chladnější počasí oceníte, i pokud se vydáte na podzim do Číny. Zde máme pro vás dva barevné tipy. Lákavá je přírodní rezervace Ťiou-čaj-kou v provincii S’-čchuan.

Pohádkově barevné stromy, které lemují jezírka a vodopády působí nádherně. A v provincii S’-čchuan už zůstaňte. Oblast Daočeng nabízí žluté louky, travnaté pláně barvící se do červena, to vše v kontrastu zasněžených vrcholů hor a modrého nebe nad hlavou.

České Švýcarsko a Křivoklátské lesy

Neprohloupíte ovšem ani tehdy, když zůstanete doma v Čechách. K podzimním výletům je ideální národní park Českosaské Švýcarsko. Když se vydáte k Pravčické bráně, odměnou vám bude pohled do barevné krajiny. Rozmanitou krajinu barvících se stromů nabídne také Křivoklátsko se svými rozsáhlými lesy. Nejlepší obrázek vám poskytne výšlap k vrcholu Jouglovka, odkud uvidíte špičky okolních kopců. Vyplatí se i procházka na hrad Týřov a kopec Velíz, kde si rovněž vychutnáte pěkné výhledy do podzimní krajiny.

 
Vstoupit do diskuze
Další zajímavé články
Reklama