Styl & Kultura

Hit letošní dovolené. Češi propadli staronovému trendu

Tuzemské kempy budou letos praskat ve švech / Depositphotos
Letošní sezóna letních dovolených zřejmě opět nebude úplně normální. Zatímco letadla stojí v hangárech a mnohé zájezdy do oblíbených zahraničních destinací se ruší, půjčovny obytných aut zažívají, díky pandemické situaci doslova boom. Karavany a obytné vozy jsou hitem letošní dovolené.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

24. dubna 2021   |   13:23

Každý si představuje svou letní dovolenou jinak. Někdo v luxusním resortu v Keni či na jachtě v Karibiku, jiný na horské chatě s přáteli nebo doma u bazénu na zahradě. A kombinaci relaxu, přírody a zábavy umožňuje v tuzemsku nový fenomém. Tím je kempování v obytném karavanu. 

Letošní sezóna letních dovolených zřejmě opět nebude úplně normální

Podnikatelé v rekreačních oblastech v ČR v souvislosti s novým trendem neváhají investovat do rozšíření kapacit k parkování právě pro obytné vozy. Vznikají nová parkoviště, stejně jako se zvětšuje plocha vyhrazená karavanům v mnoha tuzemských kempech. Některé hotely upravují automobilová stání pro své hosty tak, aby karavanisté měli v budově své vlastní sprchy, záchod, ale třeba i saunu.

Přes zimu narostly prodeje karavanů a obytných vozidel až o 200 procent, jejich pronájmy pak o polovinu. Zájem je stále velký, ale prodejci karavanů už zkrátka nemají další vozy k prodeji, takže zákazník musí počkat do příštího roku. Češi jsou také ochotní investovat do dražších karavanů a obytných vozů. 

Nenechte se napálit

Autokemp to není jenom místo, kde můžete zaparkovat karavan. Opravdu dobrý kemp může být výjimečný svojí polohou, nadstandardním zázemím nebo třeba animačními programy, které zabaví vaše děti na celé odpoledne.

Tak jako špatný kemp může z dovolené v nejkrásnější destinaci udělat peklo, může skvělý kemp proměnit i průměrné místo v ráj na zemi. Nevíte, kam se vydat? Možná vám napomůže náš seznam.

Camping Vranovská Pláž

Nejlepší kemp pro rodiny s dětmi u nás, který se nachází přímo v srdci Jižní Moravy. K dispozici je půjčovna lodiček a šlapadel, se kterými se můžete projet na křišťálově čisté hladině Vranovské přehrady. Kdyby vás tohle všechno nějakým způsobem omrzelo, pak se vydejte na historickou výpravu na hrad Hardegg na česko-rakouských hranicích.

Autocamp Sedmihorky

Autocamp Sedmihorky je tou nejlepší základnou pro výlety do všech koutů Českého Ráje. Najdete jej v Turnově a těšit se můžete na kemp obklopený hustými lesy, rybníky lákajícími ke koupání a úchvatnými skalami. Turisté odtud mohou vyrazit na expedice do skalních měst, především Maloskalska a Prachovských skal. Pokud jste vášnivým rybářem, jsou vám k dispozici rybníky přímo na pozemku, stačí si jenom uhradit povolenku na recepci. 

Camp Dolce

Pokud hledáte ideální odrazový můstek pro výlety do Krkonoš či Adršpachu, pak vyrazte do tohoto areálu. Součásti kempu je krásná travnatá pláž u rekreační nádrže, kde nechybí ani tobogán, na kterém se děti opravdu vydovádí.

Pro karavany je tady připravená rozlehlá plocha, kde se nebudete mačkat s ostatními a k dispozici vám je také zastřešená plocha s ohništěm pro společné akce. Nechybí ani bohaté možnosti sportovního vyžití. Možností pro výlety je kolem obrovské množství. Velmi oblíbená je stezka korunami stromů, která vede napříč jednou z nejkrásnějších částí Krkonošského národního parku.

Liščí Mlýn

Menší, ale extrémně útulný areál ve Frenštátě pod Radhoštěm. V kempu najdete bazén, velké množství sportovišť a děti zde mají speciálně vyhrazenou hernu. V letních měsících tu pořádají vlastní romantické kino pod širákem a ratolesti můžete zabavit animačními programy, které jsou velmi kreativní. Pár kilometrů od kempu se pak nachází botanická zahrada a arboretum Štramberk, v němž leží i vápencový lom. Skvělá příležitost vyrazit za dobrodružstvím.

Kempy budou letos praskat ve švech

V řadě kempů České republiky začíná právě v těchto dnech nová sezóna. Některé na otevření ještě čekají a sezónu odstartují třeba až v květnu. Nicméně rezervovat si pobyt je možné a vlastně i nutné už nyní. Zdá se totiž, že tuzemské kempy budou letos praskat ve švech. 

Další zajímavé články
Reklama