Styl & Kultura

Pět nejkrásnějších míst, kde byste se alespoň jednou za život měli vykoupat

Nedaleko hlavního města Austin naleznete jezírko jakoby vystřižené z plátna vášnivého malíře / Shutterstock
Existují místa, kterým podlehne úplně každý. Připravili jsme pro vás pár exotických tipů, které stojí za to, abyste je alespoň jednou v životě zkusili. A je jedno, jestli je navštívíte v létě nebo v zimě. Místa, která jsou krásná často ležící ve stínu nedalekých populárnějších lokalit. Zavedeme vás nejen za oceán, ale i po Evropě.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

11. června 2019   |   10:50

Pojďte se spolu s námi podívat na utajené perly naší planety. Zapomeňte na koupaliště, jezera a pláže. Nejlepší koupání je trochu dál od hlavního proudu civilizace. Zavedeme vás do nádherných toskánských lázní, pod vodopády i pod islandskou sopku s krkolomným jménem Eyjafjallajökull.

Itálie, Saturnia

Itálie není jen o Středozemním moři, ostrovech, špagetách, pizze a víně. Itálie to jsou i hory, lesy a louky, a také termální voda. Zdravotní i relaxační účinky jedné takové můžete objevit v romantickém Toskánsku. Lázeňské městečko Saturnia leží přibližně 57 km od Grosseta, hlavního města stejnojmenné provincie. Proslavilo se především svým horkým minerálním pramenem, jenž napájí potůček stékající v kaskádách kousek pod městem.

Nejkrásnější koupání na světě a utajené perly naší planety

Kouzelné vodopády a jezírka působí už na pohled jako balzám pro duši. Pramen byl veden přes kamenné hrázky, díky čemuž vznikla soustava bazénků, které časem získaly přírodní ráz. Horká voda se sirným zápachem pomáhá při kožních a dýchacích problémech. Ale i kdybyste žádnými potížemi netrpěli, v Cascade del Gorello se rozhodně vykoupat můžete. Je to skvělá relaxace.

Island, Seljavallalaug

Byli už jste na Islandu? Jestli ne, je nejvyšší čas sbalit si kufry a vyrazit. Právě zde, pod nejznáměnším islandskou sopkou Eyjafjallajökull, leží již od roku 1923 nejstarší islandský bazén s termální vodou. Krásné místo v údolí, kam se dostanete od parkoviště asi za 15 minut chůze vám nabídne nezapomenutelné místo, kde se na Islandu vykoupat. Jen několik kroků od bazénu je ledovcová řeka, pokud se tedy chcete schladit než vstoupíte do termální vody, máte skvělou možnost. Okolní krajina je naprosto fascinující. 

Skotsko, Fairy Pools

Že je Skotsko nesmírně inspirativní krajina, v tom se věřím shodneme. V Fairy Pools ( v překladu Vílí jezírka nebo tůně) sice víly nenajdete, ale stejně budete mít pocit, jako byste se ocitli v pohádce. Jezírko se pyšní křišťálově čistou vodou, která hraje modrými i růžovými odstíny. Obklopené je mohutnými skalami. Starověcí Keltové mu říkávali Allt Coir 'a' Mhadaidh - význam prý pochopíte, jen když se v této vodě vykoupáte.

Texas, Hamilton Pool

Exotické koupání si užijete i v Texasu. Nedaleko hlavního města Austin naleznete jezírko jakoby vystřižené z plátna vášnivého malíře. Hamilton Pool je smaragdově zelené jezero, které díky jeskynní kupoli nad sebou nabízí doslova tropický nádech a zároveň skvělý úkryt před letními vedry. Vzniklo před tisíci lety, když se kvůli erozi propadl tok podzemní řeky. Nachází se 37 kilometrů západně od města Austin, kousek od dálnice 71. Je to vlastně soustava nefritově zelených bazénků s 15metrovým vodopádem. 

Samoa, To Sua

Oceánský příkop To Sua na ostrově Upolu je mezi cestovateli mimořádně oblíbený. Přitom nemá žádnou pláž a do vody se leze po dlouhém žebříku. Jáma je totiž hluboká 30 metrů a voda v ní je slaná. Připadáte si zde jako v luxusním bazénu. Tenhle bazén ale nevytvořili architekti, ale sama příroda. Průzračnou vodu obklopují záplavy zelených rostlin. Při odlivu můžete zkusit proplavat skálou a ocitnete se na širém moři. To Sua se nachází kousek od vesnice Lotofaga na jihu ostrova.

Další zajímavé články
Reklama