Styl & Kultura

Levné a bezpečné tipy, jak zůstat na cestách ve spojení s rodinou a přáteli

Například prostřednictvím služby Skype můžete být v kontaktu s rodinou kdykoliv a zdarma / Shutterstock
Mobilní telefon nebo tablet už dnes má téměř každý a používáme je denně. Na cestách nám slouží k získávání informací, plánování, navigaci, přehrávání hudby, čtení knížek a samozřejmě i ke spojení s rodinou a přáteli. Málokdo se izoluje během dovolené tak nekompromisně, že vypíná telefon a zapne jej až doma, po překročení hranic. Zůstat ve spojení je dnes zcela běžné a také se to od vás očekává. Jde tedy hlavně o to, aby ono spojení bylo levné a bezpečné, a právě v tom vám poradíme.
Reklama
Reklama

autor  Pavel Přeučil

17. března 2019   |   15:08

Pokud chcete zůstat během svých cest stále ve spojení, musíte na to myslete už při přípravách na svou dovolenou, nebo poznávací cestu. Pokud se vydáváte jen k moři, do známého letoviska, většinou vám bude stačit připojení pomocí WiFi. Máte-li však v plánu horské túry, výpravy do méně civilizovaných oblastí, často neuspějete ani se zakoupeným datovým balíčkem, protože tam nemusí fungovat signál. Jak tedy tyto situace řešit?

Dovolená s WiFi

Internet změnil celý svět a díky němu je dnes komunikace třeba i mezi kontinenty hračkou. Pár klepnutí na ikonky a můžete hovořit, nebo sdílet video s někým, kdo je tisíce kilometrů daleko. WiFi připojení už je dnes ve většině ubytovacích zařízeních zcela běžným standardem. Už při výběru ubytování si zjistěte podrobnosti o možnostech WiFi připojení v dané destinaci. Někdy jej hotely sice inzerují, ale když se podíváte na recenze hostů, často zjistíte, že je díky nízké rychlosti téměř nepoužitelné. V případě, že váš hotel nemá WiFi připojení, nebo není kvalitní, vždycky najdete v okolí restauraci, nákupní centrum, nebo kavárnu, kde se připojíte. V zemích, kde není WiFi příliš rozšířené, zvažte zakoupení telefonní karty místního operátora.

Sami v pustině

Jiná situace nastává, pokud cestujete do míst, kam civilizace dosud nedosáhla a kde jsou šance na internetové připojení téměř nulové. V řadě těchto zemí existuje stále staré, dobré telefonní spojení, veřejné telefonní automaty. Tady se vám vyplatí zakoupení mezinárodní telefonní karty.

Pomohou vám staré, dobré telefonní karty

Ty vám umožní volání do zahraničí a spojení se svými blízkými. Ačkoliv se vám může zdát tato metoda příliš zastaralá, v mnoha zemích vám vytrhne trn z paty. Nikdy nevíte, kdy se třeba dostanete do nesnází a telefonní karta může být užitečným pomocníkem. Placené telefony stále existují a například v mnoha jihoamerických zemích najdete hojně využívané telefonní automaty na každém rohu. Zkušení cestovatelé si telefonní kartu do takových destinací raději opatří.

Využívejte aplikaci Skype

Způsobů, kterými nyní můžeme komunikovat, je nekonečné množství a existuje i řada aplikací, pro bezplatné mezinárodní hovory. Jedním z nejlepších produktů je určitě Skype a tato aplikace dobrým způsobem, jak zůstat se svými blízkými ve spojení. Skype vám umožňuje uskutečňovat i mezinárodní videohovory a další výhodou použití této aplikace je fakt, že vzájemné volání mezi registrovanými uživateli Skype je zcela zdarma. Ať už Skype použijete na svém telefonu, nebo notebooku, máte možnost udržet spojení třeba i se svou prací, pokud se tedy bez něj o dovolené neobejdete. Podobnou funkci dnes už plní i Facebook a když máte WiFi připojení, můžete jeho prostřednictvím vesele chatovat, telefonovat i využívat videohovory.

Naplánujte si spojení

Bez ohledu na to, jak pečlivě si svoji cestu naplánujete, málokdy vše vychází tak, jak jste chtěli. Potkáte spoustu nových přátel, protáhne se vám posezení v baru, nebo se vydáte na neplánovaný výlet a na hledání nějaké té možnosti připojení k internetu vám zkrátka nezbude čas. Je dobré si domluvit s rodinou ještě před odjezdem do zahraničí, jakýsi komunikační plán, který vám umožní pravidelné spojení se svými blízkými. Může to být třeba jednou za dva dny, nebo za týden, ale vždy si vzájemně stanovte určitou hodinu, kdy se ozvete. To platí zejména v případech, kdy používáte například Skype nebo Facebook, protože vaši blízcí nemusí mít tyto služby zrovna zapnuté.

Stará dobrá pohlednice

Zdálo by se, že když máme k dispozici moderní komunikační technologie, je prastarý způsob posílání pohlednic jakýmsi přežitkem. Vaše pohlednice se oproti internetovému spojení pohybuje sice hlemýždím tempem, ale pošty na celém světě stále dobře fungují. Posílání dopisů a pohlednic je i v době emailů je stále velmi užitečné, zejména pokud chcete do vaší komunikace přidat osobní prvek.

Stačí vybrat hezkou pohlednici, zakoupit známku a vhodit do nejbližší schránky. Obdržet pohlednici z ciziny je i dnes cosi neobyčejného a zejména pro lidi staršího věku, třeba vaše rodiče či prarodiče to bude daleko větším potěšením, než když jim pošlete neosobní email. Navíc, pohlednice, zejména ze zámoří nebo exotických destinací, slouží také jako sběratelské upomínkové předměty.

 
Vstoupit do diskuze
Další zajímavé články
Reklama