Styl & Kultura

Pozvánka na výlet: Vydejte se do westernového městečka, najdete ho v moravských Boskovicích

Ve westernovém městečku se během sezóny konají pravidelná představení / westernove-mestecko.cz/petrsebl
Vydat se na Divoký západ není zase tak velký problém. A nemusíte jet nutně až za velkou louži. Stačí, když se vypravíte na jižní Moravu do Boskovic. Toto malebné městečko nabízí návštěvníkům nejen zámek, zříceninu hradu a Židovské město, ale i nefalšovaný a velmi přitažlivý western.
Reklama
Reklama

autor  Miroslav Pospíšil

28. února 2019   |   11:56

Westernové městečko Wild West City se nachází kousek za Boskovicemi a nejedná se o žádný tuctový kašír. Po vstupu do areálu můžete mezi kovboji a indiány prožít celý den a nebudete se vůbec nudit. Když vcházíte do Wild West City, mezi prvními uvidíte saloon Four Roses, lékárnu a pohřební ústav. O kus dál je traperská osada. Hlavními středisky zájmu všech přítomných je Traper Shop s indiánskými a traperskými ozdobami a taverna. Tam se zase můžete dobře najíst a napít. Hned za osadou je několik srubů a indiánská vesnice.

Na pořádek dohlíží i šerif

Jakmile se dostanete na Main Street, což je hlavní ulice ve městě, teprve teď vidíte pravý život kovbojů. Je to jako kdybyste viděli westernový film. Na konci ulice zve návštěvníky k posezení největší místní saloon U Krvavé Lady, po levé straně mu konkuruje Mexico Shop a Grill Room. Za sebou v tu chvíli máte banku a obchod s hračkami.

V areálu nechybí ani občerstvení v pravém saloonu

Po pravé straně je několik hotelů, redakce zdejších novin Wild West Times, kancelář šerifa, Clondike Dog House, šibenice a podnik, který na Západě rozhodně chybět nemůže – U Prdelaté Candy. Inzerát v novinách o něm říká: ceny mírné, obsluha vlídná, nezkušené zaučíme a zkušené zas přiučíme. Celodenní vstupné činí 300 Kč dospělí a 150 Kč děti, otevřeno je celoročně, ale programy můžete sledovat až od května.

Sami si můžete vyzkoušet své dovednosti

Po celý den probíhají v areálu různé akce. Můžete házet lasem, oštěpem nebo tomahawkem, střílet z luku, pro děti je jízda na koni a každou chvíli jste svědky všelijakých scén z Divokého západu. Uvidíte přestřelku, dovednosti kovboje z lasem, pistolník vám ukáže co umí se svými kolty, a to co on hravě zvládne i žena. Jezdci na koních jsou opravdoví profesionálové, stejně tak kankánové tanečnice či mexický kytarista.

V městečku můžete i přespat

Z Main Street se v danou hodinu můžete vypravit do prostoru přírodního amfiteátru a vidět westernové divadelní představení. Stálé kulisy tvoří vojenská pevnost, farma, kaskadérská věž, stříbrný důl a samozřejmě železnice. Pokud chcete, můžete ve městě i přenocovat. K dispozici jsou místní podniky nebo zálesácké sruby či indiánská tee-pee.

V redakci novin Wild West Times je možnost se nechat vyfotografovat v dobovém westernovém oblečení a na počkání vám zde zhotoví barevný klasický zatykač. Poté si jistě se zájmem o sobě přečtete, že je na vás vypsaná odměna deset tisíc dolarů ve zlatě a že jste se dopustili vražd, loupežných přepadení a porušili zákony Wild West City. Zkrátka je skutečně jen na vás, jak se v tomto boskovickém městečku zabavíte.

Ráj pro děti

Jak jste si již možná všimli, pro děti je westernová idylka přímo rájem na zemi. A to nejen proto, že obchody jsou plné dětských koltů, pušek, tomahawků, šerifských hvězd, kovbojských klobouků nebo indiánských čelenek. Prakticky na všechno si mohou sáhnout, všude vidí atraktivní věci, jenž znají jen z filmů nebo třeba vůbec ne. Přijet sem je vskutku nápad k nezaplacení.

Nezapomeňte navštívit hrad

V úvodu byla krátká zmínka o boskovickém hradu a zámku. Tyto historické objekty můžete navštívit, jakmile se dostatečně vyřádíte ve westernovém městečku. Krásně tak završíte chvíle volna v jihomoravských Boskovicích. Místní hrad (vstupné 70 Kč dospělí, 40 Kč děti) je dominantou kraje, rozkládá se nad údolím říčky Bělá v nadmořské výšce 448 metrů. Je odtud krásný výhled na Malou Hanou a Chlumy. Středověké sídlo pochází ze 13.století. Dochovaly se hradby se střílnami, a i když se jedná spíše o zříceninu, je co k vidění.

Projděte si zámek a jeho park

Kousek odtud pak stojí boskovický zámek (vstupné 120 Kč dospělí, 70 Kč děti). Původně se jednalo o klášter, ale v letech 1819 až 1826 došlo k přestavbě na šlechtické sídlo. Čtyřkřídlý empírový komplex leží uprostřed rozsáhlého nádherného parku. Původně tady sídlil rod Ditrichštejnů, posledním majitelem byl a od roku 1991 zase opět je rodina Mensdorf – Pouilly. Hrad i zámek se otevírají v dubnu. Wild West City a město Boskovice jsou jako dělané pro víkendovou výletní akci. Nudit se zde určitě nikdo nebude

Další zajímavé články
Reklama