Styl & Kultura

Kam vyrazit v zimě na green? Golfové rezorty se často nacházejí v přímořských oblastech

Na Kanárských ostrovech najdete příjemné klima po celý rok / Shutterstock
Odpalování míčků na greenu už patří mezi mimořádně oblíbené sporty i u nás. Počet jeho příznivců roste a mnozí z nich už hledají i dovolenkové destinace, kde by si ho mohli dopřát. A pozor, na golf nemusíte čekat až na léto. Někde si můžete užít dokonce už teď. Jsou místa, kde se můžete ohřát i v zimě a za sebou tahat golfový bag.
Reklama
Reklama

autor  Helena Stejskalová

15. února 2019   |   07:42

Samozřejmě to není u nás, ale ve světě najdete řadu destinací, které jsou pro golfisty doslova rájem a nabízejí jim vedle příjemného počasí i dokonale upravené greeny. V Evropě je najdete především na jihu kontinentu nebo na ostrovech, v zámoří se nabízí například Florida.

Top hřiště nabízí Tenerife

Na Kanárské ostrovy můžete vyrazit celoročně a zima vám tam rozhodně nebude. Možná jste ale netušili, že kromě pěkných pláží si tu můžete užít i relaxaci na golfu. Třeba na ostrově Tenerife narazíte hned na devět hřišť. Nacházejí se poblíž letovisek Los Cristianos a také Playa de Los Americas. K Tenerife náleží i nové osmnáctijamkové hřiště na ostrově La Gomera, kam se dostanete trajektem.

Golf na Gran Canaria

Zajímavý je z pohledu golfu i ostrov Gran Canaria, kde najdete pět hřišť. Ty ostatní Kanárské ostrovy už vaše golfové srdce tak nenadchnou, většinou je tam jedno hřiště, na němž byste museli hrát stále dokola. Ohromné množství velice kvalitních hřišť ale nabízí i Španělsko. Výborná je z tohoto pohledu hlavně Andalusie na jihu země, krásná hřiště objevíte v Cádizu i Jerezu.

Portugalská oáza vášnivých hráčů

Golfisty mimořádně potěší portugalské Algarve. Během zimy je to místo, kde si můžete být 100% jisti, že si zahrajete i v únoru. V podstatě už od španělsko-portugalských hranic až k mysu Svatého Vincenta tu jedno hřiště střídá druhé.

Šňůru golfových hřišť uvidíte už z letadla

Uvidíte je už při příletu, kdy můžete greeny pozorovat okýnkem letadla dosedajícím na letišti ve městě Faro, metropoli portugalské provincie Algarve.

Florida je golfu zaslíbená

Pokud míříte do zámoří, tak v USA je zemí golfu zaslíbenou Florida. Najdete tu doslova stovky hřišť, a to od veřejných až po soukromá. Můžete klidně hrát každý den jinde. Pokud vás lákají v zimě Spojené arabské emiráty, pak vězte, že ani tady už nemusíte držet golfový půst. Tento sport se tu rychle rozvíjí, hrají ho tu hlavně turisté a místní smetánka. Exotický ráj Seychely má skutečné top hřiště v Praslinu.

Kam nejlevněji a nejvýhodněji

Jak si zájezd zorganizovat? Samozřejmě máte dvě možnosti: buď to zkusit na vlastí pěst, nebo vyrazit s cestovkou. U cestovky bývají předem vybraná hřiště a také počet volných her. Některé hotely mají svoje hřiště, kam se jako ubytovaní dostanete už volně. Ale i řada hotelů mimo hřiště má s provozovateli hřišť výhodné smlouvy. Na jejich základě si jako ubytovaní hosté budete moci green užít.

Budete-li vyrážet na vlastní pěst, pak se docela vyplatí koupit si sadu her, což se vám povede třeba ve Španělsku či Portugalsku, ale i jinde. Zaplatíte méně a slevu můžete využít i tehdy, pokud začnete hrát až odpoledne. Obecně velmi levně vás vyjde golfová dovolená na Floridě (samozřejmě nepočítáme dopravu do Států), protože je tu spousta veřejných hřišť, golf tu považují za lidový sport skutečně pro každého.

Další zajímavé články
Reklama