Styl & Kultura

Jak a kde si zarezervovat hotel, abyste získali nejlepší cenu a zároveň i nejlepší služby?

Pokud si chcete dovolenou užít v tom nejlepším hotelu a zaplatit za ní co nejméně, porovnejte si nabídky různých vyhledávačů / Shutterstock
Zdrojů, které vám umožní výhodnou rezervaci hotelů je dnes celá řada. Každý z nich vám po pár kliknutích nabídne slušnou nabídku ubytování v destinaci, kterou jste si vybrali. Na webových stránkách hotelových vyhledávačů si můžete nabídku třídit podle ceny, oblíbenosti, data a spousty dalších kritérií. S nabídkou ubytování se setkáte i u mnoha cestovních kanceláří, i když je zde výběr většinou omezen na smluvní hotely.
Reklama
Reklama

autor  Pavel Přeučil

07. května 2019   |   14:52

Výsledky vyhledávání vás mnohdy překvapí, protože nabídka jednotlivých rezervačních webů se může cenově lišit a někdy je rozdíl už hodně znatelný. Je jasné, že každý, kdo cestuje na vlastní pěst a nespoléhá se na komplexní služby některé z cestovních kanceláří, bude chtít strávit dovolenou v tom nejlepším hotelu, s nejlepšími službami, a to za nejnižší cenu. To jsou samozřejmě požadavky tak trochu neslučitelné, ale většina vyhledávačů myslí i na to, a tak nabízejí filtry, s jejichž pomocí si vyberete to nejlepší.

Znáte nejlepší vyhledávače?

Z bohaté nabídky hotelových vyhledávačů je někdy problematické si vybrat a procházet weby jeden po druhém není příliš praktické. Proto nabízejí některé weby komplexní vyhledávání, kdy vám nabídnou rovnou výběr hotelů z různých vyhledávačů s příslušnou nabídkou cen. Takhle pracují například nám známé Trivago, Tripadvisor či méně známé vyhledávače HotelsCombined a Kayak. Na druhé straně jsou to vyhledávače, které nabízejí pouze svůj vlastní výběr. Mezi ně patří například Booking.com, Hotels.com, Expedia, Agoda či Priceline com.

Nejlepší nabídku vám poskytnou srovnávače cen hotelů

Některé nabízejí i další služby, jako vyhledávání letenek, výletů nebo plaveb. Při plánování cesty je nejlepší strategií porovnat si ceny z různých zdrojů, včetně webových stránek hotelů. Ty totiž často obsahují nabídky, které nesdílejí s hotelovými vyhledávači, nebo nabízejí stejnou cenu, ale bez zprostředkovatelských poplatků. Některé hotely nabízejí i zajímavé věrnostní programy a balíčky služeb navíc.

Komplexní nabídka služeb

Osobně se při vyhledávání hotelů spoléhám nejvíce na Tripadvisor, který nabízí nejkomplexnější nabídky z různých vyhledávačů a rovnou vám vyskočí podle filtru nejlepší, nejvýhodnější nebo nejlevnější nabídka. Navíc se na tomto webu můžete také rovnou pustit i do vyhledávání leteckých spojení, doporučovaných restaurací a aktivit v cílové destinaci. Vše je také doplněno stovkami hodnocení zákazníků, kteří příslušnou destinaci, hotel nebo restauraci navštívili. Ostatně návštěvnické recenze by měly být jedním z hlavních kritérií při výběru ubytování.

Hlídejte si slevové akce

Pamatujte, že žádný vyhledávač hotelů není zcela vyčerpávající a chce to opravdu kombinovat více vyhledávačů. Ty totiž organizují nejrůznější slevové nebo sezónní akce, aktualizují last-minute nabídky, při jejichž využití může klesnout cena vámi vybraného hotelu i o polovinu. Protože cestuji dost často, jsem na všech těchto vyhledávačích zaregistrován, a tak se včas o těchto akcích dozvídám prostřednictvím zasílaných zpráv. Doporučuji vám totéž, protože jen tak se dozvíte, že cena vámi vybraného hotelu šla dolů. Nabídky bývají časově omezené a mnohdy platí pouze jeden den.

Včasná rezervace a platby předem

Důležité je také zarezervovat si hotel nebo jinou ubytovací kapacitu včas a pokud už víte v předstihu, kdy na dovolenou nebo jen na eurovíkend vyrazíte, rezervujte si ubytování klidně i rok předem. Ty nejlepší nabídky jsou totiž vyprodány velmi rychle. Nemusíte se obávat nějakých záloh, platby předem a dalších záludností. Většina vyhledávačů nabízí hotely, u kterých máte zaručenou rezervaci se zrušením zdarma třebas jen dva dny před předpokládaným příjezdem.

I tady si však musíte dávat pozor a raději před objednáním porovnat tyto výhody na dalších webech, případně konzultovat s hotelem. V poslední době se mi totiž už několikrát stalo, konkrétně u Booking com., že si hotel strhl určitou částku, přestože Booking garantoval nulovou zálohu. Poměrně často to dělají francouzské hotely.

 

Další zajímavé články
Reklama