Roadtrip

Utajené krásy za velkou louží. Co byste ve Spojených státech nečekali

Nejpekelnější místo na planetě Zemi: Údolí smrti / Depositphotos
Cesta do Spojených států se nemusí nést pouze v duchu objevování velkoměst, jako je New York nebo San Francisco, či prohlídek těch největších přírodních parků. Pojďte se s námi podívat na místa méně známá, ale i tak naprosto fascinující.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

17. února 2020   |   14:02

Spojené státy americké jsou pestrou paletou ras, kultur, životních stylů i náboženství. A nejen to. Můžete zde obdivovat mnoho fascinujících míst.

Nejpekelnější místo na světě

Spalující slunce a teploty šplhající k padesáti stupňům Celsia. To je každodenní realita v Údolí smrti. Právě tady byla naměřena vůbec nejvyšší teplota na naší planetě: 57,1 stupně. Údolí je také nejníže položeným místem celých Států, jeho dno leží 86 metrů pod hladinou moře. Vysoké rudě zbarvené hory ale každoročně lákají statisíce turistů. Kdo by nechtěl na vlastní kůži poznat, jak „chutná“ pekelné ovzduší?

Americké vinice

Přestože spojovat cestu do USA s vínem nebude první věcí, která vás při plánování trasy napadne, vinice v regionu Hill Country v Texasu vás nadchnou. Čeká vás zde široká nabídka vín, která můžete ochutnat jak na vinicích, tak při gastronomickém a vinařském festivalu ve městě Dripping Springs.

V Kalifornii můžete vidět největší živý organismus na Zemi

Vše ve velkém měřítku

Místo na severu USA ve státě Montana u hranic s Kanadou stojí určitě za to prozkoumat. Objevíte zde krásu původních lesů, horských luk, rozeklaných hor a velkolepých jezer. Je to ráj pro pěší turistiku, najdete zde více než 1000 kilometrů stezek, historické chaty, ubytovny, zažijete dobrodružství v divočině. Národní park Glacier se rozkládá na 4101 km² v území okresů Flathead a Glacier. Potěší zejména milovníky majestátních přírodních scenérií, jezer a řek. Výlet do Glacier NP odmění návštěvníka ohromným množstvím zážitků v jednom z nejobdivuhodnějších ekosystémů naší planety.

Největší stromy planety 

Lesy sekvojovců obrovských jsou poznávacím znamením NP Sequoia v Kalifornii. A opravdu se nemusíte bát, že byste je přehlédli. Tihle „drobečci“ běžně dorůstají do výšky 80-100 metrů a jsou staré přes 2000 let. Skutečným gigantem je strom Generála Shermana, jehož kmen má obvod 24 metrů a výšku 83 metrů. Jde o největší živý organismus na Zemi a jeho stáří vědci odhadují na 2300 až 2700 let.

Zábava v Atlantě

Hlavní město Georgie Atlanta nepatří na první místa seznamu, kam se v USA vydat. A je to škoda. Atlanta bývá označována jako „město v lese“ nebo „město stromů“ díky hojnosti stromů, kdy je téměř 36 % jeho rozlohy pokryté zelení. Zelené plochy ve městě lákají místní i návštěvníky ke sportovním aktivitám či odpočinku. Převládá zde subtropické podnebí, tedy horká vlhká léta a mírné zimy.

Atlanta je slavná tím, že se v ní konaly olympijské hry v roce 1996, v centru města je velký olympijský park, Centennial Olympic Park. Kdysi to bylo opuštěné a polozbořené místo. Ovšem přišel dobrý nápad, udělat park, který nyní slouží turistům i místním.

Téměř každý zná kabelovou televizi CNN, která sídlí právě v Atlantě. Na CNN se vysílá hlavně zpravodajství, které funguje 24 hodin denně. Pokud se chcete jít podívat dovnitř všeho dění, můžete nahlédnout do předsíně, která funguje jako takové obchodní a stravovací centrum. Atlanta je moderní město, které si určitě zaslouží vaši pozornost.

Příroda z ptačí perspektivy

Adirondacké pohoří na severovýchodě státu New York nabízí americkou přírodu v plné kráse. Nejvyšší hora Mount Marcy má nadmořskou výšku 1 629 m. Hory jsou také častým cílem turistů, které přitahuje jedinečná krajina, snadná dostupnost, přes 200 jezer a množství řek, potoků a potůčků. Krajina s desítkami vrcholů vyšších než 1200 metrů, s hlubokými lesy a jezery je jako stvořená pro pěší i cyklistické túry. Na koruny stromů se zde můžete podívat i ze stezky zvané Wild Walk. Nachází se v Tupper Lake a pro návštěvníky se otevírá vždy na jaře.

Další zajímavé články
Reklama