Roadtrip

Skvělý tip pro dobrodruhy i milovníky historie: Kontinent, který má od každého něco

Návštěva Národního parku Kruger je úžasný zážitek / Shutterstock
Afrika je nádherný a různorodý světadíl a má pro každého něco. Toužíte vidět slavné horské gorily v Ugandě, velké pyramidy v Gíze nebo navštívit Kapské město, které patří k těm nejkrásnějším městům na světě? Přestaňte snít a vydejte se na tento okouzlující kontinent.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

28. srpna 2019   |   14:29

Afrika je druhým největším světadílem s velkým počtem různých kultur, národů a náboženství. Je to kus země s takovou rozmanitostí, že člověk by potřeboval roky na to, aby poznal a objevil všechna její tajemství a magické místa. 

Afrika má svou smutnou i krásnou tvář. Pro dobrodružně založené cestovatele představuje ráj a místo plné divoké a nedotčené přírody, úchvatných scenérií a dobrodružství pod horkým africkým sluncem. Pojďte se s námi podívat na několik afrických zemí, které určitě stojí za návštěvu.

Afrika je nádherný a různorodý světadíl, který má pro každého něco

Barevné Maroko

Projděte se barevným trhem ve městě Marakéš a nadechněte se vůně čerstvého koření a sušeného ovoce. Ztraťte se v kamenných uličkám kouzelné Casablanky a nechte v uších znít svolávání na modlitbu. Snili jste někdy o cestě po poušti na zádech velblouda? Tak si to vyzkoušejte a zastavte se v beduínské vesnici. Navštivte pulzující hlavní město a nádherný Chefchaouen s domy v barvách odstínů modré. Nakupte si ručně vyrobené šperky nebo hliněné zdobené nádoby. Navštivte noční bar a připomeňte si větu Humphrey Bogarta ze slavného filmu Casablanca "Ze všech putyk na celém světě si vybere tu mou". Do Maroka se zamilujete na první pohled! 

Fascinující stavby v Egyptě

Fascinují vás stavby a archeologie? Přemýšleli jste o tom, jak lidé před tisíci lety dokázali postavit tak úžasné díla bez strojů a techniky, jen holýma rukama? Vyrazte do Egypta a pyramidy můžete obdivovat na vlastní oči. 

Sfinga v Gíze: Rozhodně nenechte ujít slavnou Sfingu. Socha dlouhá 74 m, široká 19 m a vysoká 21 m je kombinací lidské hlavy a těla lva. Sfinga je největší vytesanou sochou z jednoho kusu kamene a o jejím vzniku se stále vedou spory. Jedni tvrdí, že vznikla před 3 000 lety př.n.l., druzí si myslí, že tu byla už před 15 000 lety př.n.l.

Luxor: Toto místo je přezdíváno jako „největší muzeum pod otevřeným nebem.“ Ve městě najdete Luxorské muzeum, Muzeum mumifikace, Luxorský chrám nebo Memnonovy kolosy. 

Když na vás dolehne únava z nekonečných písečných dun a horkého pouštního klimatu v Gíze, Luxoru či Údolí králů, prozkoumejte tajemný podmořský svět Rudého moře, který přitahuje potápěče ze všech koutů naší planety. 

Africká velká pětka

Už jako děti jste toužili zažít pravé africké safari? Pokud jste si tento rok našetřili trochu více peněz, jeďte do Národního parku Kruger v jižní Africe. Jedná se o nejstarší africký park, který znikl už v roce 1902 a dnes patří k nejnavštěvovanějším místům v Jihoafrické republice. 

Vydejte se do parku džípem a pozorujte lvy, klidně se pasoucí zebry a dlouhokrké žirafy. Když budete mít štěstí, možná zahlédnete i nosorožce, který už bohužel patří mezi kriticky ohrožené druhy. Vychutnejte si  pohled na leoparda pochutnávající si na svém úlovku a vyfoťte si rodinku slonů u malého jezera. Pozorovat můžete stáda buvolů a večer si vychutnat kouzelný západ slunce za doprovodu levhartí serenády.

Navštivte Kapské město

V žebříčcích nejfotogeničtějších měst se Kapské město pravidelně usazuje v první světové desítce. Jako majestátní ochránce nad ním bdí světoznámá Stolová hora a jen pár kilometrů na jih trčí do oceánu snad nejproslulejší mys na světě: mys Dobré Naděje. Kapské město nabízí kombinaci krásných pláží, voňavých trhů, rozmanité kultury, bohaté historie, skvělých restaurací, krásné přírody a nočního života.

Pokochejte se dechberoucím výhledem ze Stolové hory, navštivte botanickou zahradu Kirstenbosch se stovkami různých druhů rostlin, zaplavte si spolu s tučňáky na pláži Boulders, projděte se epickým městem Woodstock a Bo Kaaba s barevnými ulicemi, ochutnejte místní kuchyni a delikátní vína. Nezapomeňte navštívit i přístav Hout Bay s lachtany vyhřívajícími se na slunci.

Další zajímavé články
Reklama