Roadtrip

5 jedinečných destinací světa, na kterých zažijete nezapomenutelnou dovolenou

Ostrov Praslin se může pyšnit kouzelnými scenériemi / Shutterstock
Máte rádi exotiku, koupání a nové kultury? Hledáte inspiraci na letní trip? Našli jsme pro vás pět nádherných ostrovů, které možná rozhodnou o cíli vaší další cesty. Každý je jedinečný a má co nabídnout. Inspirujte se našim výběrem nejkrásnějších ostrovů světa.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

27. července 2019   |   07:11

Každá země na světě má své nezaměnitelné kouzlo a to samé platí i pro ostrovy. Některé vyzývají k odpočinku na pláži, jiné jsou jako stvořené pro milovníky kopců, hor a sopek a další zase nabízejí velké kulturní bohatství. Na který se vydáte vy?

Seychely

Seychely jsou ideální na tu pravou dovolenou v exotickém ráji. Spousty malých malebných ostrůvků s bělostnými plážemi lákají k odpočinku. Nenechte se ale zmást - i tuto ostrovní zemi můžete skvěle poznat a procestovat, aniž byste se museli bát jen "nudného polehávání na pláži". Vydejte se na ta nejkrásnější místa - objevte historii při prohlídce památek v hlavním městě Victoria, vydejte se lodí na ostrovy Praslin a La Digue, ochutnejte pravou kreolskou kuchyni, potápějte se v národním parku Sainte Anne a obdivujte nádhernou přírodu v národním parku Morne Seychellois.

Každý ostrov je jinak krásný a má své nezapomenutelné kouzlo

Maledivy

Maledivy navštivte buď samotné, a nebo je zkombinujte ještě s návštěvou Srí Lanky, cesta na tyto ostrovy je ideální na odpočinek po náročném poznávání srílanských památek. Maledivy sestávají z celkem asi 2000 korálových ostrovů a ostrůvků, některé mají jen pár metrů na šířku a na jiných stojí celá města. Jednotlivé atoly můžete objevovat se soukromou lodí a protože jde o ostrovy korálové, můžete celé dny šnorchlovat - pokaždé v jiné lokalitě! Když budete unavení, můžete si odpočinout v luxusních resortech se soukromými plážemi, a nebo prozkoumat hlavní město Male a poznat místní tradice. 

Karibik

Do Karibiku byste mohli cestovat celý život a stejně byste nestihli poznat všechny místní ostrovy. Region zahrnuje Velké Antily, Malé Antily a Bahamy. Právě na Bahamy doplul Kryštof Kolumbus při svém "objevení Ameriky". Na některých ostrovech se hovoří anglicky, na jiných španělsky nebo francouzsky. Řada z nich je zámořským územím některého z evropských států, proto se na některé z ostrovů dostanete jednoduše s cestovním pasem, nemusíte žádat o žádná speciální víza a jako měna vám postačí eura. Ať už se vydáte na jakýkoliv ostrov, čeká vás koupání na romantických plážích s bělostným pískem, ochutnávání vynikajících místních rumů a přátelští obyvatelé.

Jamajka

Když se řekne Jamajka, většina z nás si vybaví reggae a kvalitní rum. Tento ostrov patří mezi nejkrásnější v Karibiku a z každého koutu na vás dýchá místní pohodová atmosféra, vzduch je nasáklý vůní kávy, cukrové třtiny a jamajského rumu. Velkým plusem také je, že se zde domluvíte anglicky. 

Ve městech můžete obdivovat zašlou koloniální krásu a odpočívat na bělostných plážích. Nenechte si ujít ani přírodní památky. Vykoupejte se v v tyrkysových vodách Blue Lagoon, prozkoumejte divoké pohoří národního parku Blue Mountains, rozsáhlý jeskynní komplex Green Groto Caves a zažijte plavbu po světélkující laguně Glistening Waters.

Mauricius a Réunion

Návštěvu těchto dvou ostrovů v Indickém oceánu je ideální skloubit dohromady. Zatímco ostrov Réunion láká svou divokou hornatou přírodou k prožití nejrůznějších dobrodružství, na ostrově Mauricius si užijete hlavně odpočinek a koupání na malebných plážích. Díky tomu, že tyto ostrovy leží blízko sebe, si tak můžete nakombinovat vyváženou dovolenou, kdy spojíte poznávání dohromady s odpočinkem. Nenechte si ujít výstup na stále ještě činnou sopku Piton de la Fournaise (2632 metrů), prozkoumejte nedotčenou přírodu kolem městeček Cilaos a Salazie, vykoupejte se v Indickém oceánu a poznejte místní kulturu, která je ovlivěna kreolskými, evropskými, africkými i indickými vlivy.

Další zajímavé články
Reklama