Pobyt

Nejkrásnější letoviska severní Itálie, která si zamilujete

Dlouhé písečné pláže, gondoly a vynikající gastronomie, to je sever Itálie / Depositphotos
Severní Itálie je plná krásných pláží, kde si užijete perfektní letní dovolenou. Zároveň má tu výhodu, že je z České republiky dobře dostupná. Charakter této části Itálie lze vystihnout těmito slovy: dlouhé písečné pláže, gondoly a vynikající gastronomie.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

24. července 2020   |   09:03

Obáváte se fádních písčitých pláží a nikdy nekončícího ruchu v ulicích? Nemějte obavy, tento krásný kousek země nabízí pro každého něco. Na své si přijdou milovníci přírody, plážoví povaleči, roztančená mládež, obdivovatelé umění i rodiny s dětmi. Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější.

Eraclea Mare

Příjemné, menší letovisko je perfektní volbou pro milovníky přírody. Husté jehličnaté lesy zde vytvářejí unikátní mikroklima, které ocení hlavně astmatici. Zdejší pláž se v minulosti umístila na předních příčkách žebříčku nejkrásnějších italských pláží. Zajímavou atrakcí je koňský ranč, který nabízí projížďky na koních i ponících. Na malém náměstíčku se konají pravidelné večerní programy a farmářské trhy. 

Dobrá dostupnost, vynikající gastronomie, čisté moře a skvostné památky

Za památkami do Caorle

V tomto půvabném městečku na vás dýchne historie. Jen málokteré letovisko se může pyšnit tak krásným, dva tisíce let starým historickým centrem s typickými pestrobarevnými domky, úzkými uličkami plnými obchůdků i kouzelným rybářským přístavem. Ne nadarmo bývá nazýváno malými Benátkami. Obzvláště večerní procházky tady mají nezapomenutelné kouzlo. Pozadu nezůstávají ani místní pláže, pokryté jemným pískem.

Lignano

Jen pár kilometrů od známého Bibione se nachází vycházející hvězda mezi severoitalskými letovisky. Dříve ospalá rybářská vesnička se pozvolna mění v moderní letovisko, které je sympatické nejen svou kosmopolitní atmosférou, ale i polohou. Cesta z Prahy sem trvá jen přibližně 8 hodin. Samotné letovisko je rozděleno na 3 části. Nejrušnější Lignano Sabbiadoro, Lignano Pineta s klidnými vilovými čtvrtěmi a Lignano Riviera, lemované hustým borovicovým porostem. Příjemným bonusem ke krásným plážím a živému centru je množství atrakcí pro děti. Vzít je můžete do zábavního parku Juniorpark, na minigolf, do lunaparku, nebo aqua parku či zoologické zahrady.

Grado

Pokud milujete kouzlo historie, vyrazte do Grada, které si vás získá malebnými uličkami a náměstíčky i architektonickými památkami. Elegantní město leží v severní části Jadranu, na sever od Benátek. Od 6. do 15. století zde bylo sídlo křesťanského patriarchy i mnoha biskupů. Většina architektonických skvostů pochází právě z této éry. První hotely zde vyrostly již za Rakouska - Uherska. Právě sem jezdila relaxovat evropská smetánka. Díky jedinečnému mikroklimatu zde byly zbudovány lázeňské areály, které se řadí mezi nejlepší na světě. 

Riccione

Posledním ze zástupců severoitalských letovisek je Riccione, ležící nedaleko San Marina a Rimini. Díky krásným plážím a dostatku zábavy se jedná o jeden z nejoblíbenějších prázdninových regionů a v hlavní sezóně tady bývá skutečně plno. Zdejší plážové párty jsou již legendární a zpravidla končí až s východem slunce. Historie tohoto letoviska je pevně spjata s cestovním ruchem. Svá honosná sídla si zde stavěli bohatí Boloňané již v 19. století. Trochu luxusu si můžete užít během procházky hlavní promenádou. Své zboží tady nabízejí ty nejvyhlášenější značky. Rodiny s dětmi mohou zavítat do delfinária či nově zrekonstruovaného aquaparku. Město láká návštěvníky i mimo hlavní sezónu. Termální lázně Riccione Terme nabízí bohatou škálu procedur, prospívajících tělu i duši a jsou otevřeny celoročně. 

Další zajímavé články
Reklama