Pobyt

Skvělý tip na aktivní dovolenou. Turistický ráj máme doslova za humny

Nejjižnější rakouská spolková země Korutany je opravdovým rájem pro aktivní dovolenou / Pixabay
Nechcete svoji dovolenou jen tak proležet na lehátku? Máme pro vás skvělý tip. Zajeďte k našim jižním sousedům a navštivte Korutany. Nejjižnější rakouská spolková země, je opravdovým rájem pro aktivní dovolenou. Je jedno jestli jste vyznavači horských túr, zdolávání alpských vrcholků, horské cyklistiky nebo dobrodružství. Pro každého se tu najde ta správná trasa uprostřed jedinečných přírodních kulis.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

28. června 2020   |   16:11

V Korutanech se střídá vysokohorská alpská krajina s lehce zvlněnými pahorkatinami. Mezi nimi leží malebná údolí, která lákají k návštěvě především svými až 28°C teplými jezery s vodou tak čistou, že je na úrovni pitné a v nichž je krásné a příjemné koupání.

Bad Kleinkirchheim

Region Bad Kleinkirchheim leží v samém srdci Korutan, položený pěkně uprostřed zaoblených vrcholků alpského pohoří Nockberge. Právě tyto oku lahodící horské tvary nabízejí pěším turistům rozsáhlou síť idylických turistických cest. Okolo 800 kilometrů perfektně značených a udržovaných stezek, bezpečných vrcholových túr a cest v nadmořské výšce mezi 1000 a 2400 metry vedou k dech beroucím vyhlídkám a výhledům a k příjemným horským chatám, kde se pro každého skoro zastaví čas.

Korutany nabízí pro každého něco uprostřed jedinečných přírodních kulis

Navštivte vesničku Feld am See, která je vzdálená od Bad Kleinkirchheimu jen pár minut a leží na břehu malebného jezera Brennsee s nádherně křišťálově čistou vodu. Surfování, plachtění nebo jen tak koupání ve vodě, kvalitou na úrovni pitné vody, je opravdovým zážitkem.

Region Nockberge

Jemně zvlněné pahorky pohoří Nockberge nabízejí mnoho stezek pro turisty požitkáře i pro nadšené horolezce. 22 tras z nového turistického průvodce po regionu zve k výletu do přírody. Stezky mají délku od dvou do 24 kilometrů od vysokohorských túr s přibližným převýšením okolo 1000 metrů až po pohodlné procházky po alpských loukách. 

V roce 2012 bylo pohoří Nockberge organizací UNESCO vyznamenáno titulem biosférický park. Touto přírodní idylou probíhá 35 kilometrů dlouhá horská silnice Nockalmstraße. 52 zatáček slibuje další a další výhledy mezi vrcholy pohoří Nockberge. Podél silnice leží lázně Karlbad, jedny z posledních selských lázní svého druhu. Zde si můžete vychutnat tradiční koupelové kúry a nádherně si odpočinout.

Region Nassfeld 

V jihovýchodních Korutanech leží ráj pěší turistiky, region Nassfeld. Tudy na hranici s Itálií se táhne mohutný horský řetězec Karnských Alp. Karnská horská stezka také známá jako Stezka míru, je trasa s délkou 150 kilometrů a propojuje jedinečnou přírodní krajinu. Severně leží jezero Weissensee, nejvýše položené jezero na koupání v Alpách. Krásnou přírodou oplývá také údolí Lesachtal.

Vysoké Taury

Národní park Vysoké Taury je se svou rozlohou 1836 km² největším národním parkem v Alpách. Jeho jedinečná a čistá příroda se rozprostírá v nadmořské výšce od přibližně 1000 metrů až po 3798 metrů k vrcholu nejvyšší rakouské hory, Großglockneru. Národní park tvoří unikátní rekreační region, kam návštěvníky láká po celý rok 266 třítisícovek, 551 horských jezer a 342 ledovců. Národní park Vysoké Taury je okouzlujícím místem pro dovolenou v zimě i v létě. Setkáte se tu s neporušenou přírodou, zelenými lesy, čistými řekami, vodopády, impozantními vrcholy a k dispozici je vždy spousta příležitostí k pohybu v blahodárném alpském klimatu.

A když už zde budete tak si určitě nenechte ujít Grossglocknerskou vysokohorskou silnici. Jedná se o naprosto mimořádné místo, kam byste rozhodně měli vyrazit a projet se po serpentinách okolo majestátního Großglockneru. Všude se otevírají úžasné vyhlídky na vrcholy Národního parku Vysoké Taury či největší rakouský ledovec Pasterze. 

Další zajímavé články
Reklama