Dovolená

Křišťálově čistá voda a nádherná příroda. Koupání, na které nezapomenete

Za krásnou přírodou nemusíte cestovat tisíce kilometrů daleko / Pixabay
Průzračnou vodu a krásné pláže nemusíte hledat jen u moře. Letní dovolenou plnou vodních radovánek zažijete třeba u rakouských jezer. Na rozdíl od mořských letovisek nabízí nepřeberné množství turistiky a cyklistiky a bez davů turistů, nesnesitelných veder i zbytečně najetých kilometrů. Pojďme se podívat na nejkrásnější jezera u našich sousedů.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

16. června 2020   |   13:16

Rakousko je díky Alpám země stovek krásných jezer a mnohotvárnost místní krajiny vás nadchne. Stačí si jen vybrat.

Achensee

Achensee je největším přírodním ledovcovým jezerem v Tyrolsku a jeho poloha je skvělá pro milovníky turistiky, cyklistiky, horolezce i dovolenkáře vyhledávající relaxaci u vody. Masiv hory Rofan z východní strany jezera, chráněný přírodní park Karwendel z jeho západní strany i panorama vápencových štítů zajišťuje pobyt plný pohledů na fascinující alpskou krajinu.

Mnohotvárnost rakouské krajiny vás nadchne

Thiersee

Tyrolské jezero Thiersee u stejnojmenné obce leží poblíž německých hranic v obklopení krásné alpské krajiny. Jeho voda je průzračná a v létě se vyhřeje až na 24 °C, takže je ideální ke koupání. Zdejší oblast je rájem pro milovníky přírody. Klidné jezero, okolní hory, kvetoucí pastviny, rozhlehlé lesy i alpská flóra a fauna činí z rakouského Thiersee perfektní místo pro dovolenou plnou letních radovánek.

Hallstätter See

Hallstätter See v Horním Rakousku v oblasti Solné Komory je ideálním místem pro strávení relaxační dovolené u vody i poznávání rakouských přírodních a kulturních krás. Městečko Hallstatt na břehu jezera se starými zpřístupněnými solnými doly patří k jedněm z nejoblíbenějších výletních míst v Rakousku. K návštěvě vybízejí také blízké lázně Bad Goisern. Milovníky přírody nadchne výstup na horu Krippenstein či rozlehlá jeskyně.

Wolgangsee

Dalším rakouským jezerem v oblasti Solné komory je Wolfgangsee. Jde o největší jezero v Salcbursku, které zasahuje až do Horního Rakouska. Wolfgangsee je poloostrovem rozděleno na dvě části, které spojuje cca 200 metrů široký průliv.

Křišťálově čistá voda, která se v létě vyhřeje až na 24 °C, je ideální ke koupání i provozování vodních sportů. Okolní krajina navíc přímo vybízí k pěší turistice a cyklistice. Najdete zde hluboké lesy, rozkvetlé louky a poklidné vrcholy s fascinujícími výhledy. Wolfgangsee je zkrátka vhodným místem na dovolenou pro milovníky koupání.

Zell am See

Zellské jezero leží na úpatí hory Schmittenhöhe v regionu Pinzgau v Salcbursku. Jde o jedno z nejoblíbenějších míst českých turistů. Voda v Zellském jezeře je vhodná ke koupání a zdejší nabídka vodních sportů je velmi bohatá. Kromě vodních radovánek nabízí dovolená u Zell am See také pěší turistiku, cykloturistiku (proslulá cyklostezka Tauernradweg), golf , relaxaci (lázně Tauernspa a Freizetzentrum s bazény, saunami a lázněmi), adrenalinovou zábavu a sportovní aktivity včetně lyžování na ledovci Kitzsteinhorn až do konce května. 

Klopeiner See

Klopeiner See u městečka Völkermarkt poblíž slovinských hranic je nejteplejším jezerem celých Korutan. Voda v jezeře je tyrkysová a úžasně čistá. V letních měsících se vyhřeje až na 28 °C, takže je velmi vhodná ke koupání a provozování vodních sportů. Na své si u jezera Klopeiner See přijdou také vyznavači turistiky a cyklistiky. Okolní krajina nabízí fascinující výhledy, překrásné cyklostezky, turistické trasy i atraktivní výletní cíle. Na dovolené u Klopeiner See se nebudou nudit ani milovníci golfu, kterým je zde k dispozici krásné 18jamkové hřiště.

Maltschacher See

Maltschacher See je dalším korutanským jezerem. Leží poblíž městečka Feldkirchen in Kärnten nedaleko Klagenfurtu v dosahu vrcholků Gurktalských Alp. I jeho voda je díky nízké hloubce jezera v letních měsících příjemně vyhřátá.

Jak je vidět, tak za příjemným koupáním nemusíte vyrážet na přeplněné mořské pláže a můžete si je, včetně dalších aktivit, užít i pár kilometrů za naší jižní hranicí.

Další zajímavé články
Reklama