Pobyt

Tipy, kam zamířit po karanténě. V těchto zemích můžete žít za hubičku

Kostarika přitahuje návštěvníky tropickým klimatem / Pixabay
V posledních týdnech je situace ve světě nestálá a cestování příliš nepřeje. Všichni v první řadě myslíme na své zdraví a bezpečnost. Ale věříme, že se situace brzy změní a my budeme zase poznávat svět. Do té doby můžeme alespoň snít.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

21. dubna 2020   |   15:11

Představte si, že dáte výpověď v práci a přestěhujete se do cizí země, kde jsou náklady tak nízké, že nemusíte vůbec pracovat. Splněný sen, co říkáte? Známe místa, kde se opravdu žije za hubičku. 

Mezi nejlevnější země pro život v roce 2020 patří Pákistán, Indie, Tunisko, Gruzie, Egypt, Alžírsko, Bolívie, Ukrajina, Rumunsko, Zambie. Zde se však o nějakém vyžití a spokojeném životě mluvit nedá z důvodu bezpečnosti, životní úrovně či dalších podmínek. My jsme vzali v úvahu kategorie jako životní náklady, zdravotní péči, nákup a pronájem nemovitostí, víza a povolení k pobytu, ceny služeb, podnebí, zábavu a společenský život, stupeň rozvoje země a stabilitu politického systému. A které ze zemí jsou podle těchto kritérií nejlepší k životu? 

Jsou země, kde se žije opravdu velmi levně

Pohodové Portugalsko

Mnozí z vás by zřejmě netipovali, že právě tato země se ocitla je na pomyslném vrcholu nejvhodnějších zemí s nízkými náklady na život. Od severu na jih, od Atlantiku na západě až na východ k Španělsku, je Portugalsko plné přívětivých lidí, rušných míst i klidných vesniček, příjemného slunce, vzrušujících pláží a zelených údolí. Zajímavá historie a bohatá kultura, příjemné celoroční klima ve většině regionů i mimořádně přijatelné životní náklady. Ať už hledáte pláže vhodné pro surfování, starobylé ruiny, muzea či místo na vylepšení své golfové hry - vše najdete v Portugalsku. Když k tomu přičteme místní výborné víno, chutné jídlo, přírodní krásy například regionu Algarve či pulzující města Lisabon a Porto, pak je tato země ideálním místem pro život.

Tropická Panama

Panama je teplá a tropická, plná veselých lidí, vynikajícího jídla, piva, jazzu, golfu, tenisu. Platí se zde americkým dolarem a daně jsou příjemně nízké. Rušná města Panamy patří mezi nejlepší destinace na světě. A země nabízí i horská města, která se mohou pochlubit chladným podnebím, borovými kopci, malebnými švýcarskými chalupami. A samozřejmě je zde množství pláži s nádherně jemným a bílým pískem.

Kostarika: Švýcarsko Střední Ameriky

Kostarika přitahuje návštěvníky tropickým klimatem, nízkými životními náklady, prvotřídní a cenově dostupnou lékařskou péčí, výhodnými cenami nemovitostí a přírodními krásami. Země má stabilní demokracii a mírumilovnou kulturu. V roce 1948 byla zrušena armáda a rozpočet byl přesunut na vzdělávání a zdravotní péči. Kostarika je často nazývána "Švýcarskem Střední Ameriky". Je proslulá svou bezpečností, neutralitou a dobrým bankovním systémem.

Barevné Mexiko

Mexiko má pro každého něco. Krásné, teplé oceány, křišťálově čistá jezera, úrodnou zemědělskou půdu, mírné, ale majestátní hory, neobyčejně krásné pouště, malá tichá městečka i rušná velkoměsta. Představte si večerní procházku po tiché pláži, tradiční restaurace s úžasným jídlem, voňavé kavárny a pekárny, barevné ulice, podmanivou hudbu a teplé počasí. Mexiko určitě stojí alespoň za návštěvu.

Rozmanitý Ekvádor

Ekvádor nabízí mnoho možností od teplých míst na pobřeží, po příjemné klima v Andách, klidný venkovský nebo rušný městský život. Najdete zde pláže, které umožňují koupání po celý rok, chladnější místa v kopcích, zelené hory a úrodné doliny. Ekvádor vyniká svými přírodními krásami, kulturou Inků a Španělů či lokálními trhy s čerstvými plodinami. Lidé jsou velmi přátelští, jídlo výborné a život je tu jednoduchý, levný a příjemný. 

Další zajímavé články
Reklama