Pobyt

Města budoucnosti. Tipy na místa, která si nesmíte nechat ujít

Rio de Janiero obklopuje bujná zeleň tropické vegetace / Pixabay
I když teď cestovat nemůžeme, určitě mnoho z nás spřádá plány, kam po skončení mimořádných bezpečnostních opatření vyrazit. Abyste netápali, připravili jsme pro vás místa, která stojí za to navštívit.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

20. března 2020   |   09:36

Jak již řečeno, současná situace cestování nepřeje a pravděpodobně ještě nějakou dobu nebudeme mít na cesty za hranice všedních, ale ani nevšedních dnů, myšlenky. Ale musíme doufat, že vše dobře dopadne a bezpečné cestování se vrátí. A pak se vám možná budou hodit naše tipy. 

Lisabon

Zasazený do svahu kopců pomalu se svažujících do údolí řeky Tajo. Už jen svoji polohou se Lisabon řadí k mimořádně malebným evropským městům. Nečekaně krásné výhledy na město vás čekají takřka na každém rohu. Ať už nečekanými průhledy při procházkách barevnými uličkami, či z vyhlídek umístěných na vrcholech mnohých městských kopců.

Připravte se již dnes. Která města na světě byste na svých cestách neměli vynechat?

Město vyniká nenásilnou krásou sestávající z mnoha drobných oku lahodících detailů. Dlážděné ulice, vesele barvené nebo vykachličkované fasády domů, půvabné okolí nebo přívětivá jižanská nátura. To vše dohromady přispívá k jedinečné atmosféře Lisabonu a typickému genius loci, které dnes pod tíhou globalizace pomalu vyprchává z mnoha světových měst.

Rio de Janeiro

Není to pravda zrovna "za rohem". Ale toto brazilské velkoměsto za návštěvu rozhodně stojí. Někteří místní patrioti tvrdí, že Bůh stvořil svět v šesti dnech a ten sedmý věnoval tvorbě Ria. Město je opravdu požehnáno krásnou polohou a úchvatným okolím, jež ho řadí mezi ty nejkrásnější na celém světě. To musí potvrdit každý, kdo stane na vrcholu Cukrové homole, tedy necelých 400 metrů vysoké skály tyčící se nad Riem a představující jednu z jeho důležitých dominant. Bujná zeleň tropické vegetace kontrastující s jasně bílými písčitými plážemi a temnou modří přilehlého oceánu v pozadí jen dokazují slova místních, kteří Rio pyšně označují jako nejúžasnější město na světě. 

Sydney

Ani Sydney nepatří mezi snadno dostupné destinace, ale také rozhodně za návštěvu stojí. Město na břehu Tasmanova moře sice neohromí množstvím památek, zato však nadchne svou uvolněnou a pohodovou atmosférou a zasazením do krásné krajiny. Je to město kosmopolitní, živoucí, plné denního i nočního života, město plné příležitostí, ale také město příjemného podnebí, surfingu a letních radovánek. Sydney se vyznačuje čistým a praktickým downtownem na americký způsob, tedy plným moderních výškových budov a parků. Mimo to zde najdete rozsáhlé vilové čtvrtě, krásné pláže nebo pověstnou budovu Opery, jež je považována za nadčasový architektonický skvost.

Dubaj

Jestli lze o některém městě říci, že symbolizuje budoucnost, pak je to určitě Dubaj. Metropole stejnojmenného emirátu a zároveň nejlidnatější sídlo Spojených arabských emirátů se bouřlivě rozvíjí. Zdejší mezinárodní letiště je jedním z největších a nejrušnějších na světě.  Dovolená v Dubaji je jedinečným zážitkem pro všechny milovníky futuristických megalopolí, která nabízí téměř neomezené možnosti zábavy a poznání. Je přitom jedno, strávíte-li ji v ubytovacím komplexu na pláži, ve stylovém boutique hotelu blízko nákupního centra či v klasickém city hotelu. Kosmopolitní, moderní, stylová, luxusní a především extrémně bohatá, taková je Dubaj.

V Dubaji najdete vše, nač si jen vzpomenete. Nabízí lákadla skutečně netušená. Vypíná se zde nejvyšší budova světa Burdž Chalífa, mají tu lyžařskou sjezdovku i zimní kluziště, můžete zajít na dostihy a nakupovat v gigantickém obchodním centru Dubai Mall. V provozu je řada golfových hřišť (jako Dubai Creek Golf Club, Emirates Golf Club a Montgomerie Golf Course), delfinárium, nejvyšší ruské kolo světa či nejrozsáhlejší cukrárna pod sluncem. Dopravu po městě zajišťuje systém automatického metra se 72 stanicemi.

Další zajímavé články
Reklama