Pobyt

Chcete zažít něco jedinečného? Vydejte se poznat jedno z největších měst světa

Už jste navštívili Hong Kong? / Shutterstock
Když se řekne Hong Kong, tak jen málokdo bude stát s otevřenými ústy a mít nechápající výraz o čem je to vlastně řeč. Obvykle si všichni dovedete aspoň trochu víc představit a pro cestovatele to není nic neznámého.
Reklama
Reklama

autor  Miroslav Pospíšil

07. října 2019   |   13:30

Přestože patříte k těm, co mají toulavé boty, můžete o sobě říct, že jste už Hong Kong navštívili? Je dost pravděpodobné, že město osobně neznáte, ale vše se dá napravit.

Jihovýchodní Asie je hojně navštěvovanou oblastí, takže let je vlastně do „známých“ míst. Jen nepřistanete v tolik oblíbeném Thajsku, nýbrž v Číně. Hong Kong je pod čínskou správou, ale vlastně nic tomu tady nenasvědčuje. Vydejte se poznat jedno z největších měst světa, nebudete vůbec litovat.

Voňavý přístav vítá každého návštěvníka

Hong Kong znamená Voňavý přístav. Rozkládá se na ploše 1103 km čtverečních a žije tady okolo 7 milionů lidí. Když k tomu přidáte návštěvníky, tak je to o mnoho více. Toto velkoměsto vzniklo na pobřeží Jihočínského moře a již od svého počátku mělo velký obchodní význam. Dnes je to světové významné centrum byznysu ve všech jeho podobách. Tady je vítán každý, bohatý byznysman i prostý turista.

Hong Kong vás přenese do úplně jiného světa

Od Britů k Číňanům

Původně místo, kde je dnes Hong Kong objevili Portugalci, ale ti brzy dali přednost svému středisku v Macau. Britové ne, ti se chopili příležitosti a udělali z Hong Kongu centrum obchodu, kde se setkávají různé národnosti, různé světy a náboženství. Pod britskou správou bylo město v letech 1842 až 1997. Nyní má Hong Kong statut zvláštní administrativní oblasti Číny a těší se vysoké míře autonomie. Úředními jazyky jsou čínština (kantonština) a angličtina.

Moderní město se vším všudy

Díky dlouholetému britskému vlivu je Hong Kong i dnes moderním městem, a to se vším všudy. Najdete tady výškové budovy (mrakodrapy), rozvinutou infrastrukturu, novodobou architekturu. Zdejší přístav je jeden z nejvytíženějších na světě. Bydlet můžete jak v drahém hotelu, tak v podmínkách odpovídajících běžnému cestování. 

Vyberte si, které zajímavosti chcete vidět

I zde je řada zajímavostí, které stojí za pozornost. Obchodní čtvrť Kowloon, nefritový trh či rybářská osada Lei Yeu Mun. Podívejte se do chrámu Wong Tai Sin nebo prožijte pohodové chvíle v nejklidnějším místě města, a to v Hongkongském parku. Kromě krásných zákoutí pod stromy tady najdete rovněž jezírka, fontány nebo dokonce muzeum čaje. Ruch metropole sem nedoléhá a vy si dokonale odpočinete.

Hory nebo raději pláž

Kromě parku má Hong Kong i další přírodní krásy. Není třeba se pohybovat pouze mezi betonovou zástavbou. Nejvyšší horou tady je Tai Mo Shan (957 m n. m.). Vrchol je však nepřístupný, takže ho lze obdivovat jen pohledem. Nádherný výhled na zdejší zátoky a ostrůvky se vám ovšem naskytne z Victoria Peak (554 m n. m.). Zde se můžete toulat jak chcete. Nejkrásnější pláže a koupání v moři objevíte na ostrově Lamma.

O cenách se často smlouvá

Ač byste to v Hong Kongu možná nečekali, panuje zde volný trh, a to doslova. O cenách se mnohdy smlouvá a nejen někde venku v krámku. Pokud máte dost kuráže a jste výřeční, můžete výrazně ušetřit. Je proto dobré neplatit hned danou cenu, ale pokusit se o slevu. Jak moc budete úspěšní, je na vás. Zkrátka, Hong Kong je Hong Kong. Čínské území, jenž jakoby do Číny ani nepatřilo.

Další zajímavé články
Reklama