Dovolená

Božsky krásná místa v Itálii, kde zažijete nezapomenutelnou dovolenou

Toskánsko je zcela výjimečný kraj, kam se jezdí za aktivním odpočinkem, agroturistikou a za kulturou / Depositphotos
Itálie učaruje každému turistovi. Apeninský poloostrov stále láká turisty z celého světa a důvodů je mnoho. Proč Itálie k opakovaným návštěvám vždy lákala, láká a lákat nikdy nepřestane? A která místa byste neměli při své návštěvě minout?
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

17. května 2021   |   16:23

Že je Itálie pokladnicí historických památek, o tom není pochyb. Návštěvník na ně může narazit doslova na každém kroku. Ale památkám konkuruje i nádherná příroda, moře a v neposlední řadě i výtečná kuchyně.

Smaragdové Lago di Garda

Pro toho, kdo touží po aktivní dovolené, je návštěva největšího italského jezera to pravé ořechové. Jezero Lago di Garda nabízí super koupání, vodní sporty, ale třeba i krásné cyklo výlety v blízkém i širším okolí.

Úžasná místa, která byste v Itálii neměli minout

Navíc všude kolem nádherná příroda: obří útesy, vysoké hory, skály s ferratami, rokliny s vodopády, romantická údolí s vinicemi, staré hrady i křivolaké uličky středověkých měst. A k tomu připočtěte vynikající italskou gastronomii. Lago di Garda je vůbec největší italské jezero. Je dlouhé 51 km, široké 17 km a hluboké až 346 metrů. Širší část na jihu je obklopena morénovými kopci, které tu zůstaly po ledovcové recesi, zatímco úzká severní je ohraničena horami, jež vytvářejí konfiguraci fjordu a poskytují tak velmi mírné středomořské klima. Jezero má čistou a teplou vodu zbarvenou od tmavě modré až k smaragdové zeleni. 

Mimořádně krásné pobřeží

Amalfi je mimořádně krásné pobřeží. Můžete tu bez problémů strávit týdny a stále nebudete mít dost. Čarokrásné scenérie a krása všude kolem vás, to je pobřeží Kampánie.

Rovně bez zatáčky tu ujedete maximálně pár desítek metrů. Po jedné straně v hlubinách pod vámi křišťálově čisté vody Tyrhénského moře, po druhé hory tyčící se do výšky půldruhého kilometru. Není divu, že oblast si vysloužila zápis do UNESCO.

Náměstí zázraků

Když se řekne Pisa, každý si vybaví Šikmou věž na náměstí Zázraků. Piazza dei Miracoli patří k nejkrásnějším náměstím na světě a koncentrace významných památek na tak malém prostoru je skutečně pozoruhodná a ojedinělá. I z tohoto důvodu je zapsáno na seznamu UNESCO. 

Na náměstí Piazza dei Miracoli naleznete kromě slavné Šikmé věže i překrásný dóm, baptisterium nebo hřbitov Camposante Monumentale. Náměstí je v současnosti jednou z největších evropských turistických atrakcí. Ovšem i samotná Pisa patřila již od středověku k významným a slavným městům a jako obchodní velmoc bývala velkým konkurentem nejvýznamnějších italských městských republik, jakými byly například Janov, Benátky nebo Florencie.

Malebné Toskánsko

Je málo míst na světě, kde se budete cítit šťastněji a příjemněji. Prostě jen tak. Se sklenkou dobrého vína v ruce uprostřed nádherné krajiny plyne čas nějak pomaleji. Toskánsko je malebný kout Itálie, kde si člověk připadá tak trochu jako v ráji. Je krajem plným historických měst, malebných vesniček, nádherné krajiny a výborného vína. Zcela výjimečný kraj, kam se jezdí za aktivním odpočinkem, agroturistikou a za kulturou. 

Všechny cesty vedou do Říma

Říká se, že všechny cesty vedou do Říma. Italská metropole patří mezi nejnavštěvovanější evropská města. Řím je právem označován za kolébku historie a umění. Autentických zážitků si v Římě užijete dosytosti. Většina antických památek z dob Velké říše římské zůstala zachována, a tak můžete obdivovat světoznámá místa v jejich původní podobě. Orientace v centru města je poměrně snadná, drtivá většina pamětihodností je v pěší vzdálenosti od sebe. 

Úchvatná muzea

Vatikánská muzea jsou největším klenotem Vatikánu a jedním z největších komplexů uměleckých sbírek na světě. Veřejnosti je dnes přístupno 47 tisíc m2 výstavních prostor. Za vidění stojí zejména Raffaelovy vzácné fresky či sbírky renesančních soch včetně slavného sousoší Laokóonta se syny nebo Apollóna belvederského. Nejúchvatnější částí muzejního komplexu je Sixtinská kaple. Je známá hlavně díky své vnitřní výzdobě. Zdi, na kterých se vyřádily snad všechny múzy Michelangela, Botticceliho nebo Rosseliho, by měl vidět každý. Zajímavostí je, že právě v této kapli se již po staletí konají volby papežů, tzv. konkláve.

Další zajímavé články
Reklama