Dovolená

Nespoutaný a divoký kout Evropy. Tady prožijete nezapomenutelnou dovolenou

V Andalusii se rozhodně nudit nebudete / Depositphotos
Andalusie je nespoutaná, divoká a v létě pěkně horká oblast, která má turistům skutečně co nabídnout. V podstatě nabízí to nejlepší z celého Španělska. Divokou přírodu, corridu, sluncem rozpálené pískové pláže, skvělé jídlo a pití a v neposlední řadě úžasné historické památky.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

16. března 2021   |   15:06

V Andalusii můžete strávit jednu ze svých nejkrásnějších dovolených v životě a těžko se tu budete nudit. Pyšní se památkami především z období maurské nadvlády, kterým dominuje granadská Alhambra či córdobská Velká mešita, ale najdete tu i památky renesanční či jiných architektonických slohů. 

Vstupní brána do Andalusie 

Vstupní branou do Andalusie je pro většinu turistů město Malaga. Přístavní město a rodiště Pabla Picassa či Antonia Banderase je hlavním centrem turistů, kteří do Andalusie přijíždějí. Historické památky jsou ve městě sice až tak trochu druhořadou záležitostí, ale několik zajímavých míst k navštívení tu najdeme.

V Andalusii můžete strávit jednu ze svých nejkrásnějších dovolených v životě

Nad městem se pyšně tyčí pevnost Alcobaza a hrad Gibralfaro, který byl k pevnosti připojen v 11. století. Po výstupu k pevnosti se vám otevře nádherný výhled na přístav. Uvnitř pak najdete malebné zahrady, nádvoří a kašny. 

Mezi nejvíce navštěvované zajímavosti ve městě patří určitě muzeum slavného Pabla Picassa. V Malaze se rovněž nachází i jeden z nejúchvatnějších stadionů, kde se provozuje corrida. Najdete ho přímo v centru města v městské zástavbě. Pokud vám nevadí tato poněkud drsná a mnohdy odsuzovaná podívaná, běžte se na corridu v Malaze podívat. Corrida prostě ke Španělsku už po staletí patří. 

Barevná Granada

Granada se nachází poblíž známého španělského pohoří Sierra Nevada. V tomto městě se střetla západní kultura s východní. Pokud se do Granady vypravíte, musíte navštívit Alhambru, nádhernou dominantu města. Původně tato gigantická stavba sloužila jako pevnost muslimské dynastie Nasrovců, po katolickém převzetí města roku 1492 pak jako palác pro katolické krále. 

Samostatnou kapitolou je také procházka centrem Granady, kde vás v prvé řadě upoutá mohutná katedrála, která byla postavena v 17. století. V uličkách okolo ní najdete přirozený městský ruch, zejména pak trhovce prodávající všemožné koření.

Chudý, ale krásný Cádiz

Cádiz je menší město v západní části Andalusie. Město patří k nejchutším v zemi a některé čtvrti proto působí velice nevábně. Možná právě z tohoto důvodu někdy Španělé nazývají Cádiz španělskou Havanou. Z památek stojí za zhlédnutí především katedrála s věží La Torre de Poniente, odkud je nádherný výhled na celé město a pobřeží. V samotném Cádizu najdete zhruba 7 km krásných písčitých pláží, které jsou lemovány promenádami s obchody a restauracemi. Nedaleko Cádizu se pak nachází pláže Playa La Victoria či Playa El Chato, které za návštěvu určitě stojí.  

Luxusní Marbella

V Marbelle, položené zhruba na půl cesty mezi Málagou a Gibraltarem, se můžete cítit tak trochu "v lepší společnosti". Marbella má sice pověst letoviska pro bohaté, ale skutečnost je méně horká, než byste možná čekali.

Kdo touží po drahých hotelech, přijde si na své zejména v asi šest kilometrů dlouhém pásu mezi Marbellou a luxusním jachetním přístavem Puerto Banús.

Samotné město působí překvapivě civilně. Na rozdíl od jiných, uměle vybudovaných letovisek na Costa del Sol, má totiž Marbella pěkné historické centrum sestávající z labyrintu křivolakých uliček a tichých zákoutí, kde můžete mít místy problém vyhnout se ostatním kolemjdoucím. 

Pláže se v Marbelle a okolí táhnou v délce asi třiceti kilometrů a v centrální části bezprostředně přiléhají k zástavbě města. Od kteréhokoli hotelu či apartmánu je to k moři nejvýše pár minut chůze. Za jasného počasí se vám odtud jihozápadním směrem otevře nevšední výhled. Ve vzdálenosti asi 50 kilometrů lze totiž dobře rozeznat oba břehy Gibraltarského průlivu, a to gibraltarskou Skálu na evropské straně i její africký protějšek, španělskou Ceutu.

Andalusie bez pochybností patří mezi nejkrásnější kouty Španělska a na dovolenou, kterou tu prožijete, nikdy nezapomenete.

Další zajímavé články
Reklama