Dovolená

Dokonalá pastva pro oči. Poznejte výjimečná místa v oblíbených destinacích Čechů

Porto Katziki na Lefkadě patří mezi nejkrásnější pláže na planetě / Pixabay Pantea Adrian
Ať už současná covidová situace vypadá jakkoli, Češi věří, že jarní a letní dovolené proběhnou podle plánu. Pokud hledáte jedinečné místo ke koupání, připravili jsme pro vás seznam nejkrásnějších zátok v Evropě.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

18. února 2021   |   15:27

Sníte o opuštěných zátokách, nedotčených plážích, bílém písku a tyrkysovém moři? Nemusíte se plavit po dalekém Karibiku, nádherné pláže a zátoky se totiž ukrývají po celé Evropě. Některé jsou dosažitelné pouze lodí, proto si zachovávají panenský ráz. Čekají jen na vás, až je objevíte. 

Sardinie Cala Luna

Údajně nejkrásnější pláž Sardinie představující pozemský ráj a nesoucí jméno Cala Luna leží v zálivu Orosei v provincii Nuoro. Cala Luna je známá pro svou krásu a zvláštnost.

Opuštěné zátoky s bílým pískem a tyrkysovým mořem nemusí být jen snem

Na pláži je ústí řeky která vymezuje hranici obcí Dorgali a Baunei. Pláž je charakterizována několika jeskyněmi a zátokou. Dostat se na ni můžete především po moři některou z lodí které poskytují kyvadlovou dopravu z nedalekého přístavu Cala Gonone, Santa Maria Navarrese, La Caletta nebo Arbatax. Záliv Orosei se pyšní i dalšími unikátními plážemi. Kromě Cala Luna je to Cala Biriola či Cala Mariolu.

Elba, Punta Nera

Sníte o divoké a nedotčené pláží, která je stále téměř neobjevená? Pak plujte do malé zátoky Punta Nera na slunečném pobřeží Costa del Sole na Elbě. Díky strmému pobřeží se na ni nedostane žádný pěší turista, takže si můžete užívat klidu celý den. Pláž je zajímavě zbarvená, bílý písek je promíchán s černým pískovcem.

Moře přechází ze světle tyrkysové až do magické modré barvy. A na samém vršíčku skal vás bude hlídat soška Panny Marie ukrytá před zvědavými turisty. Pláž je nejlépe dostupná na malém člunu.

Pasjača u Dubrovníku

Pokud hledáte neobvyklé místo pro slunění a koupání v okolí Dubrovníku, vydejte se na pláž Pasjača. Je malá, obklopená Konavelskými stěnami a pyšní se oceněním "Nejlepší evropská pláž roku 2019". Skalnatý reliéf v kombinaci s tyrkysovým mořem z pláže vytváří fotogenickou lokalitu. I přesto je tu, díky absenci obchůdků a atrakcí, klid a pohoda. 

Zátoka Divna u Trpanje

Zátoka Divna znamená v překladu krásná. Jméno není náhodné. Jde rozhodně o jednu z nejhezčích chorvatských pláží. Blízko to k ní budete mít z letoviska Trpanje.

Oblázková pláž, písčité dno moře, čirá voda, výhled na horský masiv a borový háj s příjemným stínem. Na toto vše se můžete při výletu do zátoky těšit. 

Zátoka Stiniva na ostrově Vis

Dechberoucí místo najdete na ostrově Vis. I když je sem cesta trochu složitá, stojí zátoka Stiniva opravdu za návštěvu. Plavat mořskou soutěskou a kochat se divokou scenérií přítomných skal se stane jedním z nejintenzivnějších momentů, které si z dovolené odvezete. 

Lefkada, Porto Katziki

Porto Katziki na Lefkadě patří mezi nejkrásnější pláže na planetě. A nutno říci, že právem. Voda je tady tyrkysová, až bolí oči, a to díky vápencovému dnu. Pláž je kvůli vysokým vápencovým útesům v okolí hůř dostupná, ale turistů je tu překvapivě poměrně dost. Dá se sem dojít úzkou klikatou cestičkou, nebo dorazit po vodě. V překladu zní název pláže "Kozí zátoka" a spolu s plážemi Egremnoi a Milos patří mezi pět nejkrásnějších pláží v Řecku. I přesto ale pláž není přeplněná turisty. Místní jsou hrdí na to, že si ještě dnes uchovávají svůj původní životní styl a návštěvníci z celého světa jejich život moc neovlivňují.

Další zajímavé články
Reklama