Dovolená

Afrodiziakum na cestách. Poznejte magické souostroví, které spouští sexuální vibrace

Lipari jsou podle místních ostrovy s magickými silami / Depositphotos
Říká se, že sem míří novomanželské páry z celého světa. Malebné ostrovy podle místních obyvatel disponují magickými a afrodiziakálními sílami. Pokud nevěříte, jeďte se přesvědčit na vlastní kůži. Vítejte na Liparech.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

03. prosince 2020   |   15:16

Hledáte méně tradiční, ale přesto nepříliš daleké místo ke své dovolené? Vydejte se na Liparské ostrovy. Tyto ostrovy na jihu Itálie nedaleko Sicílie nabízí vše pro skvělou dovolenou, od krásných pláží přes turistiku v přírodě až po procházky po památkách. 

Na Liparských ostrovech se rozhodně nudit nebudete

Místní obyvatelé tvrdí, že se ostrovy, díky své údajné schopnosti posilování libida staly sexuálními poutními místy. Sice není úplně jasné, odkud to vědí, ale možná za to může stále aktivní sopka Stromboli, která působí jako mocné afrodiziakum. Ostrov je mimo jiné domovem neobvyklé rostliny, která má v noci uvolňovat hypnotickou vůni zvyšující libido a pomáhat párům otěhotnět. Jmenuje se cestrum nocturnum, česky kladivník noční a jeho zeleno-bílé květy vykvétají při západu slunce. 

Významná vulkanická oblast

Liparské se skládají ze sedmi ostrovů sopečného původu, rozkládajících se v aktivním vulkanickém pásmu mezi Etnou a Vesuvem. Souostroví je velice významné především pro geology, neboť sopky a sopečnou činnost zde studují již po staletí. 

Na které ostrovy se vydat?

Lipari

Na největším z Liparských ostrovů se nachází také stejnojmenné město Lipari, které představuje tu nejprůmyslovější oblast souostroví. Ostrov si dokázal zachovat nádherné pobřeží a promenádu, kterou by si žádný návštěvník neměl nechat ujít. Je také ideálním místem pro ty, kteří mají rádi jak nedotčenou divokou přírodu, tak i pobyt ve městě.

Mezi významné památky patří opevněné město Lipari, jehož hradby byly postaveny v 16. století Španěly, místní hrad a také městská radnice, která se nachází v bývalém františkánském klášteře. Za zmínku také stojí záliv Marina Corta, kde se nachází kostel Chiesa delle Anime del Purgatorio a katedrála Cattedrale di San Bartolomeo. Na ostrově se také nachází největší přístav souostroví, Marina Lunga.

Vulcano

Už s ohledem na název ostrova určitě nikoho nepřekvapí, že se zde nachází významné sopky. Najdeme zde celkem čtyři. Svou polohou je tento ostrov ze všech souostroví umístěn nejblíže k Sicílii. Dají se zde podnikat dobrodružné výlety na krátery, kde je sopečná činnost stále aktivní a dobře patrná. Místa, která zde stojí za to navštívit, jsou zátoka a jeskyně Grotta del Cavallo, zátoka Piscina di Venere či skalní formace Valle dei Mostri.

Ostrov Vulcano je znám pro své bahenní koupele z léčivého bahna Fango, které je vulkanického původu a obsahuje velké množství minerálů. Díky sopečné činnosti se zde nachází také horké sirné bahenní koupele, gejzíry a fumaroly. 

Stromboli

Je nejmladším z ostrovů a nachází se na něm stejnojmenná sopka Stromboli, která se řadí mezi nejaktivnější sopky v Evropě. Je po ní dokonce pojmenovaný jeden druh sopečné erupce. Sopka je stále aktivní a mezi lety 2002 a 2003 došlo k erupci a uvolnění žhavé lávy, která poškodila městečka Stromboli a Ginostra. Právě městečko Ginostra se řadí mezi ty nejhezčí na ostrovech. Chcete-li se vydat až k vrcholu ke kráteru sopky musíte počítat s tím, že cesta není žádnou rekreační procházkou. Nahoru a dolů vám to s prohlídkou kráteru bude trvat přibližně 5 hodin. Hodně zdatní návštěvníci mohou vyrazit za soumraku tak, aby do kráteru se žhavou lávou mohli nahlédnout za tmy. Zážitek je to opravdu nezapomenutelný.

I přesto, že Liparské ostrovy nejsou, co se rozlohy týče, příliš velké, nabízí toho turistům vskutku hodně. Ostrovy jsou ideálním místem pro ty, kteří mají rádi pěší turistiku a dobrodružství, nicméně na své si zde určitě přijdou i ti, kteří dávají přednost klidu a odpočinku.

Věděli jste, že...? 

Významným dnem je 24. srpen, den svatého Bartoloměje, který se na ostrově Lipari slaví mohutnými ohňostroji, které lze vidět ze všech Liparských ostrovů, a které jsou velkou turistickou atrakcí. Ostrovy jsou také zapsány v seznamu Světového dědictví UNESCO.

 
Vstoupit do diskuze
Další zajímavé články
Reklama