Dovolená

Když víte, kam vyrazit, může se z pobytu na konci sezony stát dovolená snů

Egypt je vždy sázka na jistotu / Pixabay Dasa199
Léto se sice pomalu chýlí ke konci, ale to neznamená, že bychom nemohli vyrazit k moři. Naopak. Čím dál tím větší počet z nás začíná jezdit na dovolenou k moři až po sezóně, tedy v září, říjnu, mnohdy dokonce i v listopadu. A kde tedy můžete na podzim prožít báječnou dovolenou?
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

04. září 2020   |   09:08

Důvodů, proč Češi odsouvají dovolenou až na podzim je hned několik. Hlavními jsou nižší cena, letoviska bez lidí a příjemné klima, neboť v mnoha destinacích je ke konci léta daleko příjemneji, než v červenci a srpnu. 

Mimo sezónu ušetříte až několik tisíc

Během prázdninových měsíců si hotely mohou účtovat plné ceny, protože zájem o ně bývá enormní. Ovšem mimo sezónu, kdy počet turistů opadne, se cena za ubytování radikálně sníží, v mnohých případech až o třetinu. Po sezóně bývá nezřídka také levnější vstup do památek a muzeí a často klesnou i ceny pohonných hmot. 

Dovolená na podzim může být bez davu turistů naprosto famózní

Dovolená bez davů

Dovolená u moře v září nebo v říjnu nabízí jednak příjemnější počasí a také se vyhnete hlavní vlně lidí přijíždějících do přímořských letovisek. Na promenádě se projdete, aniž by do vás kdokoliv strkal a na pláži si můžete zabrat i ta nejlepší místa jen pro sebe. Na večerní posezení v kavárně také nemusíte čekat až do pozdních hodin, kdy se stolečky konečně uvolní. Spoustu času ušetříte i tím, že mimo sezónu nejsou u atraktivních památek dlouhé fronty. Kde tedy zažijete na podzim příjemnou dovolenou?

Exotika téměř za humny

Chcete zažít exotiku za skvělou cenu a netrmácet se mnoho hodin v letadle? Vyrazte na Kapverdy. Let z Prahy trvá cca 6 hodin a na ostrovech vás přivítá krásné slunečné počasí a teplo během celého podzimu i zimy. Podzim je ideální, protože na ostrovech nejméně fouká. Oceán je navíc po létě krásně vyhřátý. Na Kapverdských ostrovech vám učarují překrásné písčité pláže a přenádherná barva oceánu.

Osvědčená destinace

Egypt je destinací vhodnou pro návštěvu vlastně celoročně. Ale podzimní měsíce jsou příjemné, protože teploty nedosahují až nepříjemných letních hodnot. A ceny zájezdů s all inclusive jsou jedny z nejnižších napříč destinacemi. Oblast Hurghada je ideální pro všechny, kteří preferují písčité pláže a písčitý vstup do moře. Oblast Marsa Alam zase ocení milovníci šnorchlování.

Sázka na jistotu

Turecko je vždy sázka na jistotu. Krásného počasí si zde užijete i na podzim a navíc je to letadlem pouhé dvě hodinky. Turecko je navíc známé vynikající kuchyní v rámci all inclusive. Čeká vás jak místní, tak světová kuchyně, pochoutky z grilu a vyhlášené místní sladkosti, a to vše za velmi příznivé ceny.

Objev posledních let 

Poslední dobou se stále více Čechů rozhoduje trávit dovolenou v Maroku. Jak by ne, když k teplu přidáte ještě výbornou orientální kuchyni, pohostinnost a množství památek. Teploty se v Maroku na pobřeží pohybují na podzim kolem 25°C. Ideálním časem, kdy zemi navštívit a užít si prodlouženého léta, je od září do konce října. Na podzim je oceán vyhřátý a méně zde fouká.

Perfektní volba

Velice oblíbená jsou na podzim řecká letoviska. Ideálně Kypr nebo Kréta. Vhodný je také jih Španělska a rovněž Kanárské ostrovy, kde se s přehledem ohřejete i v listopadu – tehdy tam má voda stále ještě kolem 21°C a vzduch cca 26°C.  Co se týče Itálie, můžete vsadit na jižní části, tedy Kalábrii nebo Sicílii.

Další zajímavé články
Reklama