Dovolená

Poznejte malebné řecké ostrovy, které patří k nejkrásnějším na světě

Kleftiko, Milos / Depositphotos
Souostroví Kyklady patří po právu titul nejkrásnějších ostrovů v Egejském moři. Malebné ostrůvky seřazené do kruhu se staly součástí bájí. Těšit se můžete na liduprázdné pláže, modrobílé domečky, úrodná pole, větrné mlýny, vinice, města s bujarým nočním životem a kdo ví, možná se právě tady skrývá i bájná Atlantida
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

30. srpna 2020   |   09:31

Léto se sice pomalu chýlí ke konci, ale vy stále přemýšlíte, kam jet na dovolenou? Připište si na svůj seznam i kouzelné Kyklady. Jaký ostrov si vybrat? Možná vám s tím pomůžeme.

Mykonos, ostrov protikladů

Mykonos je jedním z nejoblíbenějších středomořských ostrovů. Vděčí za to příjemnému klimatu s vysokým počtem slunečných dní, malebným modrobílým domečkům i dlouhým písčitým plážím svažujícím se do průzračných vod Egejského moře. Ostrov byl už v minulém století proslulý svými uvolněnějšími mravy a vznikl zde dokonce první gay club v Řecku. Na zdejších diskotékách se nikdy nekončí dříve než před rozedněním.  

Suostroví Kyklady patří patří k nejkrásnějším ostrovům na světě

Ideálním dopravním prostředkem pro poznávání ostrova je skůtr. Byla by škoda vynechat prohlídku historických větrných mlýnů, ve kterých místní mlynáři zpracovávali obilí a pekli chléb pro místní obyvatele i posádky obchodních lodí. Povrch ostrova je kopcovitý. V letních měsících je příroda velmi vyprahlá a tak přijde vhod návštěva některé z vyhlášených pláží. Pokud vyhledáváte klidnější zátoky s minimem turistů bude pro vás ideální pláž Agia Anna či Agios Stefanos. Oblíbené rušnější pláže s množstvím sportovních aktivit, diskotékami a bary jsou Kalo Livadi, Super Paradise či Omos.

Malebný ostrůvek Délos

V sousedství ostrova Mykonos se nachází ostrůvek Délos, který tvoří pomyslné centrum kykladské oblasti. V dobách antiky byl hlavním náboženským a kulturním centrem v celé oblasti Egejského moře. Podle pověstí se tady nacházelo rodiště boha Apollóna a bohyně Artemidy. Milovníky historie potěší rozsáhlá archeologická naleziště, která jsou zapsána na seznamu UNESCO, s Apollónovou svatyní, lvími terasami, pestrými mozaikami a dobře vybaveným muzeem. Ve zdejším přístavu byl ve 3. století př. n.l. velký trh s obilím a otroky. O dvě století později se ostrůvek vlivem častých pirátských nájezdů vylidnil.

Úžasné pláže na ostrově Milos

Milos lze snadno charakterizovat dvěma slovy: úžasné pláže. Samozřejmě jsou tady také tradiční vesničky s úzkými uličkami, taverny a báječná atmosféra, ale za srdce vás bezpochyby vezme členité pobřeží se 70 plážemi různých barev. Můžete si vybrat jestli chcete odpočívat na jemném bílém písku, barevných oblázcích, zlatavém štěrku, duhově zbarvených útesech u opuštěného sirného lomu či na vulkanickém tmavém písku. A to vše bez zástupů turistů. Na Milosu si budete připadat jako v ráji.

Řecko je jednou z nejkrásnějších zemí na světě, a to nejen kvůli písčitým plážím a průzračnému moři. Jeho bohatá a stará kultura láká mnoho turistů a gastronomický zážitek, který vám přinese, je opravdu nezapomenutelný. Pokud chcete strávit nejlepší dovolenou ve svém životě, určitě zavítejte právě do Řecka. Prostředí, počasí, jídlo i lidé jsou největší ozdobou země. Podlehněte kouzlu pláží s křišťálově čistou vodou. Řecko si zamilujete.

Další zajímavé články
Reklama