Dovolená

Kam cestovat v roce 2020? Úžasné destinace, ze kterých si vybere každý

Britské Panenské ostrovy hlásí v roce 2020 oficiální comeback / Pixabay
Polovinu února můžeme stále považovat za začátek nadcházejícího roku, a tak je čas na vytvoření si seriózních plánů pro rok 2020 a mezi nimi i těch cestovních. Pokud vám chybí inspirace nebo máte pocit, že jste již všude byli a všechno viděli, možná vás vyvedeme z omylu.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

20. února 2020   |   13:45

Každý z nás je jiný, a to i v případě, že naším společným koníčkem je právě cestování. Někoho láká dobrodružství, někdo se nejraději povaluje na sluncem zalité pláži a někdo nevydrží na jednom místě ani týden. Všechno to závisí na mnoha proměnných, ale výraznou roli hraje životní situace, preference i charakter člověka. Ať už jste duchem dobrodruh, nebo spíše člověk, který si raději užívá ticho a klid, určitě vám s vaší vysněnou destinací pro rok 2020 poradíme.

Nikko, Japonsko

Japonsko se za pár měsíců stane centrem sportu. Tokyo bude hostit letní olympijské hry. Pokud se na tuto velkou sportovní akci chystáte a budete v jejím průběhu potřebovat trochu zpomalit a relaxovat, dojeďte si dvě hodinky od japonské metropole do městečka Nikko. Najdete zde klid, termální prameny, vodopády a množství dalších krásných míst. 

Je nejvyšší čas udělat si cestovní plán na rok 2020

Bangkok, Thajsko

Často je pouze přestupní stanicí na cestách Evropanů za exotikou, ale udělat si zastávku v Bangkoku na déle než jeden den se opravdu vyplatí. Vynikající jídla, krásné monumenty a šílená atmosféra tohoto velkoměsta na vás dolehne a vy si toto město nekonečných možností opravdu zamilujete. Pokud se zdržíte několik dní, vyplatí se vyrazit na plovoucí trhy situované mírně mimo nejnavštěvovanější místa světové metropole.

Salzburg, Rakousko

Nemusíme ovšem cestovat mnoho hodin do exotických destinací. Pohodu a zajímavá místa najdeme i u našich jižních sousedů. Například Salzburg je město, na které se nezapomíná. Jakmile ho jednou navštívíte, a je jedno jestli na den nebo na týden, dostane se vám pod kůži a budete se chtít vracet. Užijí si v něm totiž milovníci historie, vyznavači dobrého jídla, rodiny s dětmi a samozřejmě Mozartovi obdivovatelé. Pokud jste ještě neměli tu čest toulat se ulicemi rodiště Mozarta, pak byste to měli napravit, nejlépe hned v tomto roce. Město je plné tradic a v létě se změní i na centrum opery a klasické hudby díky festivalu se stoletou tradicí.

Zajděte na tajemný hřbitov

V Salzburgu najdete i jeden z nejkrásnějších hřbitovů světa. Vyzařuje z něj tajemná atmosféra a zaujme i ty, kteří většinou hřbitovy nemusí.  V areálu hřbitova je možné navštívit i katakomby, vytesané do skalních stěn Mnišské hory. 

Grand Canyon, Arizona, USA

Národní parky ve Spojených státech amerických jsou opravdu překrásné a určitě se je vyplatí navštívit. Pokud byste měli začít jen jedním z nich, vyberte si v tomto roce ten arizonský - Grand Canyon, který patří mezi sedm novodobých divů světa. Je to druhý největší kaňon na světě o délce 446 km s hloubkou až 1 600 metrů. Najdete v něm výhledy beroucí dech, divoké řeky a majestátní skály. 

Galway, Irsko

Titul Evropského města kultury patří v roce 2020 irskému městu Galway. Město bývá neoficiálně označováno za hlavní město gaelského Irska a také za kulturní hlavní město Irska. Galway rozhodně nepřetéká památkami a turistickými zajímavostmi, ale přesto patří k turisticky atraktivním místům. Lidé sem totiž jezdí za atmosférou. Kolem města najdete nádherné scenérie, ve městě samém zase kulturu, gastronomii i tradiční hudbu. Večer se nezapomeňte zatoulat do jednoho z irských pubů, kde vás okouzlí ta pravá irská atmosféra.

Britské Panenské ostrovy

Britské Panenské ostrovy v Karibiku sice před třemi lety poznamenal hurikán, ale v roce 2020 hlásí oficiální comeback. Právě zde si užijí rodinky s dětmi nebo páry, které milují odpočinek u moře. Křišťálově modrá voda, slunce, pěkné hory kolem a pochopitelně míchané drinky, to jsou karibské ostrovy, které musí alespoň jednou za život navštívit každý.

Další zajímavé články
Reklama