Dovolená

Chorvatsko: Země překrásných pláží i přírody. Na jaké nástrahy si ale dát pozor?

Krásná pláž v městečku Brela / Shutterstock
Plánujete dovolenou v Chorvatsku? Aby se vám volný čas trávený v nejoblíbenější přímořské destinaci Čechů vydařil, je potřeba pamatovat i na nejrůznější nástrahy, které se vám mohou v této zemi přihodit.
Reklama
Reklama

autor  Ema Maxová

19. června 2019   |   15:17

Chorvatsko leží na pomezí střední a jižní Evropy a má opravdu nádherné pobřeží. Je to země bohaté historie, krásné přírody i pohádkových pláží. Tak znají Chorvatsko miliony turistů. Oblíbená letní destinace nabízí mnoho zajímavého, ale velmi často také nekřesťanské ceny. 

Ceny mohou nemile překvapit

Pokud nepaříte mezi ty, kteří si s sebou vezou do Chorvatska plné tašky českého jídla a plánujete se stravovat v místních restauracích, počítejte s tím, že si budete muset opravdu připlatit. Proto zvolte místo restaurací a kaváren přímo na pláži raději ty, které jsou dál. A nebo ty, které nejsou v hlavních turistických centrech. Setkáte se tam s o něco nižšími cenami. Nezapomínejte také na to, že ne na všech místech je výhodné platit eury. Raději si tak vyměnte v ČR i nějaký obnos za kuny. Od věci není ani platba kartou, ušetříte za různé poplatky. A platební kartu nikdy nedávejte z ruky!

Dohlížejte na své věci!

Jedna z nepříjemných věcí, která se vám může v zahraničí stát, je krádež. S narůstajícím zájmem o dovolenou v Chorvatsku a tím i zvýšeným počtem turistů, narůstají i počty těch, kteří zamíří do turistických středisek s cílem něco ukrást. Proto nenoste po kapsách nebo na pláž cenné a důležité věci, či větší obnosy peněz. To vše si můžete za malý poplatek uschovat v hotelovém nebo apartmánovém trezoru. Za zvážení stojí i možnost si tyto cennosti před cestou pojistit.

Medůzy a ježci. I ti mohou ukončit vaši dovolenou

Možná se vám již stalo, že vás u moře požahala medůza nebo jste se zranili o mořského ježka. I v těchto případech se proti následkům těchto zranění (i jiným zraněnímtri) lze pojistit při uzavírání cestovního pojištění.

Nenechte se odradit cestováním k moři

Pokud cestujete do Chorvatska vlastím autem, naplánujte si cestu tak, abyste stáli v kolonách co nejméně. Pamatujte, že se blíží letní prázdniny a společně s vámi vyrazí právě do Chorvatska tisíce dalších turistů. Proto je dobré si zvolit nejen vhodnou trasu, ale také dny a hodiny, kdy vyrazíte. Pamatujte, že největší nápor na dálnicích je o víkendu. Kdy vyrazit na cestu, aby byla co nejlevnější a nejrychlejší, si můžete přečíst v našem článku: Kdy vyrazit na dovolenou, aby byla co nejlevnější a cesta tam i zpět co nejrychlejší?

 
Vstoupit do diskuze
Další zajímavé články
Reklama