Dovolená

Tip na dovolenou pro starší ročníky: Španělské Alicante nabízí levný ráj

Někomu bude možná vadit až příliš velkoměstský ráz Alicante, zdůrazněný řadou mrakodrapů / Pixabay
Chcete si dopřát delší slunnou dovolenou v příjemné destinaci, kde je teplo a nepříliš draho? Potom vaše volba může padnout na španělské Alicante. Někomu trochu vadí, že zde v posledních desetiletích a letech vyrostlo řada výškových hotelů a díky všestranně příznivým podmínkám se z této oblasti stává tak trochu fabrika na turisty, ale pokud přežijete, že malé přízemní domky zkrátka mnohde nahrazují vysoké paneláky, můžete si zdejší pobyt docela příjemně užít.
Reklama
Reklama

autor  Helena Stejskalová

11. května 2019   |   11:38

Alicante, páté největší španělské město se nachází ve Valencii a je považováno za nejlepší místo pro levnější dovolenou, srovnatelné co se týká kulturních možností například s Barcelonou, ale za zlomek nákladů. V tomto přístavním městě se střídají vlivy arabské kultury, která se zde usadila za maurské okupace v 8. století, s ryze křesťanskou architekturou. Dominantou města je strmý vrch Monte Benacantil, jemuž vévodí mohutný hrad Castillo de Santa Bárbara, postaven v 9. století Araby.

Proč vyrazit právě sem?

  • Především proto, že sezóna je tu pořádně dlouhá. Začíná už v dubnu a končí až s prvními prosincovými dny. Můžete se tu příjemně ohřát i mimo nejrušnější letní sezónu. I když, pravda, v prosinci už se pochopitelně koupat v moři nebudete, jenom se projdete po pláži. I tak tu ale bude hezky.
  • Druhým důvodem je skutečnost, že doprava je sem velmi dobrá a levná. Přímo z Prahy sem létá řada nízkonákladových společností, takže vás cesta nevyjde nijak draho.
  • A třetím důvodem je skutečnost, že ani samotný pobyt vás finančně nijak nezruinuje. Výše cen potravin a dalšího zboží tu totiž je většinou na přibližně stejné cenové hladině jako u nás. Výjimkou je pochopitelně hlavní turistická sezóna, kdy ceny celkově stoupají, ale opět musíme podotknout, že tento nárůst není zase příliš vysoký. Idylka hlavně pro západní důchodce.

Zatím pro movitější seniory

Z toho celkem jasně vyplývá, že Alicante se stává rájem především starších ročníků, zajištěných penzistů. Samozřejmě zatím ne těch českých, protože z českého průměrného důchodu tu rozhodně nevyžijete a bude to nejspíše ještě trvat drahnou dobu, než si zdejší několikaměsíční pobyt budou moci dovolit i čeští penzisté.

Plusem jsou výhodné ceny a dobrá dostupnost

Jezdí sem ale hodně rakouských, německých, anglických důchodců. Ovšem objevují se tu už i čeští důchodci – ti bohatší už to finančně zvládnou.

Lákavé městské i příměstské pláže

Alicante nabízí širokou škálu pláží, od skrytých skalnatých zátok až po nekonečné úseky otevřených, písečných pláží. Málo se to ví, ale všechny pláže Alicante byly oceněny Modrou vlajkou Evropské unie, jako nejlepší evropské pláže! Playa de Postiguet je v docházkové vzdálenosti od centra Alicante a je hojně navštěvovaná turisty. Chcete-li ale uniknout hluku města a všudypřítomným davům, skočte na tramvaj a navštivte Playa de San Juan nebo Muchavista na předměstích. Tyto pláže jsou větší, tišší a mají krásný výhled na hory.

Pronajměte si dům na léto

A přibývají i lidé o něco mladší, kteří už mají dost našetřeno a nemusí pracovat. Vzniká zde řada apartmánových domů, kde je možné si pronajmout byt na několik měsíců v roce. Obvykle jde o malé byty, které mají společnou zahradu, bývá tu i bazén, zázemí garáží a celá řada služeb. Svoje domy na léto pronajímá turistům také celá řada místních. Pronájem takového domu se dá pořídit už kolem 30 000 Kč za měsíc.

Přizpůsobují se starší klientele

Starším turistům se také přizpůsobuje nabídka. Hlučné bary a diskotéky vystřídaly příjemné restaurace, kde se dá v klidu a nerušeně posedět. Dají se tu půjčit elektrická vozítka, do kterých si sednete a projedete se po městě. I krámky s oblečením se orientují na starší klientelu. Jsou tu dobře dostupné lékařské služby.

Další zajímavé články
Reklama