Dovolená

Bílé korálové pláže, nádherně modrá voda a krásná příroda. Tahle přání vám i uprostřed zimy splní Zanzibar

Zanzibar nabízí kouzelné pláže, průzračně čistou vodu a nádhernou přírodu / Shutterstock
Bílé korálové pláže a průzračná voda hrající mnoha odstíny modré barvy, to je jednoznačně obrovské lákadlo. Tahle přání vám i uprostřed zimy splní Zanzibar, který zahrnuje dva ostrovy v Indickém oceánu, cca 40 km od východního pobřeží Afriky. Na jihu větší Unguja, na severu pak Pemba.
Reklama
Reklama

autor  redakce

19. února 2019   |   16:36

Celé východní pobřeží Zanzibaru se skládá z korálového útesu. Odliv odhalí dno, kde se dají krásně pozorovat v malých prohlubních korály, mořští ježci, rostliny i malé rybky. Tahle podívaná rozhodně stojí za to. Plavání je ve východní části ostrova nejlepší v oblasti Paje, kde je dost vody i po odlivu.

Ideální tip pro potápění

Dlouhý bariérový útes východního pobřeží bývá ideální pro šnorchlování a potápění. Mělčí korálové zahrady nacházející se v laguně dají skvělé podmínky těm méně zkušeným a pro potápěčské harcovníky jsou určeny hlubší útesy ležící až za bariérou. Můžete si zaplatit kurz, certifikáty potápěčských škol podle systému PADI jsou následně platné po celém světě. Oblíbené je noční potápění a také potápění v mořských proudech – tenhle adrenalin už se ale hodí jenom pro zkušené potápěče.

Vydejte se za delfíny

Na severu u letoviska Nungwi je prudší vstup do moře a můžete tu zažít i vlnobití. Přesto je ale pláž Ras Nungwi krásná a stojí za návštěvu. Mnohem klidnější, i když srovnatelně nádherná i pláž Kendwa nacházející se nedaleko. Neomezujte se ale jenom na cestu hotel-pláž a zpátky. Rozhodně si vychutnejte i přírodu ostrova: savany, polopouště, jezera, akáciové porosty, stromy baobaby.

Čekají na vás nádherné pláže, pralesy, i korálové útesy plné života

Budete-li mít možnost projížďky džípem spojené s pozorováním divokých zvířat a přírody, rozhodně ji neodmítněte. Úchvatný je hlavně prales Jozani se svojí chloubou, guarézou červenou, opicí, která žije jenom zde. V zoo Cheetah´s Rock máte zvířata doslova na dosah ruky. Kolem Kizimkazi máte zase relativně velkou šanci, že uvidíte delfíny, kteří zde mají svůj domov. Možná se vám zadaří, že budete šnorchlovat přímo vedle nich.

Nezapomeňte smlouvat

Rozhodně si ale během pobytu nenechte ujít Spice tour, jste přece na ostrově koření. Ráno vyrazíte a vrátíte se odpoledne. Navštívíte i s průvodcem farmu, kde se pěstuje koření. Hřebíček, pepř, vanilka, muškátový oříšek… Přivoníte si, nebo dokonce ochutnáte. Najdete tu i rarity, třeba oreláník barvířský, který ve svých plodech nabízí nádhernou červenou barvu. Bobule keře ambrosia hispida pro změnu produkují cosi podobného mýdlové pěně. Samozřejmě můžete ve stáncích nakoupit spoustu koření, a tak nějak samozřejmě se počítá s tím, že budete smlouvat, takže rozhodně nepřistupujte na první cenu, kterou vám řeknou. Hodně tak ušetříte.

Jak se tam dostanete

K zájezdu na Zanzibar je v současné době výhodné využít služeb některé z cestovních kanceláří. Ceny zájezdů jsou v tomto období docela příznivé. Týdenní pobyt se vším všudy pořídíte už od 18 000 korun, a tak si můžete zanzibarskou exotiku dopřát za docela slušné peníze. Na rozdíl od vnitrozemských regionů východní Afriky je Zanzibar zcela bezpečnou zemí a tak se nemusíte ničeho obávat.

Další zajímavé články
Reklama