Dovolená

Které země mají nejlepší počasí na světě? Malá inspirace pro vaši příští dovolenou

Většina turistů si dovolenkovou destinaci vybírá podle počasí a hlavní roli hraje dostatek sluníčka / Pexels
Pod pojmem nejlepší počasí si nejspíše představujeme dny plné slunce, bez pošmourné, zatažené oblohy, ale teplo se zase nesmí přehánět, protože tropy nikomu z nás také příliš nesvědčí. Jsou ale tací, kteří si nejlepší počasí představují spíše chladnější a jejich vidinou jsou zasněžené pláně. Každý zkrátka preferuje něco jiného. Nicméně většina letních cestovatelů si vybere určitě to sluníčko. Kde si ho tedy užijete nejvíc?
Reklama
Reklama

autor  Pavel Přeučil

19. ledna 2019   |   10:15

Pokud hledáte zemi s převážně slunečnými dny, navštivte Portugalsko. Pokud vám vyhovuje mírné klima, vydejte se na Nový Zéland a do Nepálu kvůli počasí, které se střídá od tropického až po arktické. Skutečně pohádkové počasí si užijete například i na plážích v Kostarice. Ze zajímavé zprávy organizace InterNation Expat Insider jsme se dozvěděli, kde si lidé počasí nejvíce pochvalují. Na studii se podílelo na 14 000 respondentů z celkem 195 zemí světa.

Řecko

Vzhledem ke své geografické poloze má Řecko během léta velmi stálé a teplé počasí a mírné zimy. Možná vyjma té letošní, která ho také zasypala sněhem. Slunce zde svítí v průměru 300 dní v roce a s deštěm se setkáte zřídkakdy.

Kypr

Na Kypru si užijete skutečně letní počasí, plné slunečního svitu i když někdy může být horko až nepříjemné. Nicméně stálý pobřežní vánek to vylepšuje.

Léto zde trvá až do našeho podzimu a zimy jsou zde velmi krátké. I když jde o středomořský ostrov, je zajímavé, že vzduch je zde poměrně suchý.

Španělsko

Z údajů respondentů vyplývá, že 92 % z nich považuje počasí ve Španělsku za velmi příjemné. To hraje možná roli i v tom, že se do země stěhuje v posledních letech poměrně dost přistěhovalců z Anglie a USA. Přitahují je sem podle průzkumu nejen nižší životní náklady, ale i právě počasí.

Itálie

Účastníci studie velmi kladně hodnotí italské klima i to jak je v Itálii různorodé. Země má značně odlišné klimatické podmínky. Na severu si můžete na alpských ledovcích i během letních měsíců užívat lyžování, a střední část země má kontinentální podnebí. Naopak pobřežní oblasti podél Středozemního moře mají suchá léta a velmi mírné zimy

Portugalsko

Cestu po stopách nejlepšího počasí v Evropě zakončíme v Portugalsku, které si právě díky neuvěřitelně stálému a příjemnému klimatu získává mezi turisty stále větší popularitu. Dlouhé léto, mírná zima a 300 slunečních dní v roce, to je skutečný magnet, který dělá z Portugalska jednu z nejvyhledávanějších prázdninových destinací po celý rok.

Kostarika

Pokud si chcete užít skutečně rozmanité počasí, od toho tropického, přes subtropické až po vysokohorské klima, vydejte se do jižní Ameriky. Taková Kostarika má celoroční tropické klima a moře, zalévající nádherné pláže je stále příjemně teplé. Je to perfektní dovolená v kteroukoliv roční dobu. Suché měsíce, od prosince do dubna, jsou nejlepším obdobím na návštěvu.

Ekvádor

Podobně je na tom i Ekvádor který má stálé teploty po celý rok. Vzhledem k tomu, že leží na rovníku, si brzy všimnete, že každý den v roce dopadá na zemský povrch stejné množství slunečního světla. Slunce vychází i zapadá stále ve stejnou dobu každý den.

Mexiko

Mexiko by nemělo chybět na vašem seznamu míst s příjemným klimatem. Počasí je perfektní po celý rok, v jižních oblastech se pohybují teploty v rozmezí přibližně 23 ° C až 28 ° C; zatímco v severních oblastech zůstává teplota okolo 20 ° C až 23 ° C. Na pobřeží najdete nádherné pláže a příjemně vyhřáté moře.

Jižní Afrika

Poslední zemí, kterou respondenti studie vyhodnotili jako zemi s nejpříjemnějším počasím se nachází na africkém kontinentu a je jí Jižní Afrika. Tady si můžete užít spoustu dobrodružství a navštívit i malebnou divočinu. Počasí se zde mění v průběhu celého roku, a to je to, co návštěvníci obdivují. Od května do září můžete očekávat jasné nebe a převážně slunečné dny. Od října do dubna se můžete setkat s krátkými odpoledními sprškami a teplé měsíce jsou od prosince do února.

Další zajímavé články
Reklama