Dovolená

Máte rádi koupání bez plavek? Poradíme vám, kde najdete ty nejkrásnější pláže pro naháče

Evropské pláže jsou k vyznavačům nudismu velmi vstřícné / Shutterstock
Máte rádi koupání bez plavek? Poradíme vám, kde najdete ty nejkrásnější pláže pro naháče Existuje spousta lidí, kteří si nedovedou představit dovolenou u moře v plavkách. Svobodní a dokonale uvolnění se cítí pouze na plážích, mezi svými, kde je oblečení zbytečné. Právě teď začíná období, kdy si začíná většina zájemců o dovolenou vybírat svoji příští destinaci a je zajímavé, že právě místa v blízkosti nudistických pláží, nebo přímo destinace, vyhrazené pouze nudistům, jsou první vyprodány.
Reklama
Reklama

autor  Pavel Přeučil

25. listopadu 2018   |   20:28

Není snad nikdo, kdo by neznal slavnou četnickou partu pod vedením Louise de Funése, pronásledující urputně na pobřeží St. Tropez odvážlivce, koupající se bez oblečení. Od té doby uplynula řada let a situace a vztah k nudistům se změnila nejen ve Francii, ale na celém světě. Francouzské Azurové pobřeží je dnes skutečným nudistickým rájem. Vydejte se s námi na ty nejkrásnější pláže, na kterých si můžete užívat svobodně nahotu.

Cap-d'Agde, Francie

Cap-d'Agde, nedaleko francouzského města Montpellier a 100 km západně od Marseille je skutečnou mekkou nudismu, nebo jak se dnes spíše říká, naturismu. Často se mu přezdívá metropole světového nudismu. To proto, že zde nenajdete jen vyhrazenou nudistickou zónu, ale celou vesnici, včetně hotelů, kempinků, restaurací a zábavních atrakcí, určených pouze naháčům. Tahle nudistická oáza existuje už 50 let a letos dosáhl zdejší kemp pro naháče, nesoucí jméno Renou Oltra Naturist Center na 4 hvězdy. Proto je také nejluxusnější a nejdražší destinací z našeho výběru.

Faliraki, Rhodos, Řecko

Přestože se řecké úřady dlouhá léta stavěly k naháčům na plážích odmítavě a naturisty často stíhala i policie, dnes je situace jiná. Západní turisté si více, méně vynutili v dovolenkových destinacích vyhrazené pláže, kde se mohou koupat bez plavek. Najdete je prakticky na všech ostrovech i na pobřeží. Jednou z nejvyhlášenějších je oficiální pláž v letovisku Faliraki na Rhodosu. Nachází se na okraji letoviska v malebném zálivu s krásnou písečnou pláží. Ta je vybavena lehátky a slunečníky, je zde příjemná taverna a v blízkosti řada ubytovacích možností, přímo určených naturistům.

Brighton Naturist Beach,Velká Británie

Mysleli jste si, že Velká Británie je poněkud puritánská země, v které nemají nudisté co dělat? Omyl, i tady existuje několik natuiristických pláží, z nichž nejznámější je Brighton Naturist Beach, ve městě Brighton. Byla to první nuda pláž v Anglii a otevřeli ji v roce 1980.

Vyznavačům nudismu vycházejí vstříc i v Anglii

Pláž je od okolí chráněna zábranami z kamení, zvědavci tedy nudisty okukovat nemohou. Přístupy k pláži jsou pečlivě označeny, aby všichni věděli, co vás na ní čeká. Tato oblázková pláž má oficiální název Cliff Bathing Beach, ale lidé ji znají spíše jako Brighton Naturist Beach. Patří k nejhezčím plážím Velké Británie. Pokud se vám nechce jít pěšky, stačí naskočit v Brightonu na turistický vláček, který vás tam odveze.

Vera Playa, Španělsko

Na krásném pobřeží španělské Andalusie se nachází nudistický rezort Vera Playa má celou nudistickou zónu. Zónu pro naháče tvoří dlouhé pruhy pláží, stejně jako řada apartmánů, kempů a středisek, promenád i restaurací. Pokud chcete, můžete tu strávit celou dovolenou bez oblečení. Nahota v jakékoliv části naturistického rezortu není jen podporována, ale je očekávána. Začalo to zde už dávno, na konci 70. let, kdy se klidné a písečné pláže malého andaluského města Vera staly oblíbenou destinací pro naturisty. O několik let později, na počátku 80. let, zde vznikl nudistický NATSUN, první ve Vera Playa.

Marina di Camerota, Itálie

Přestože je Itálie proslulá jako náboženská země, ani tady není o nudistické pláže nouze. Najdete je ve většině turistických destinací, i když většinou stranou těch nejrušnějších pláží. Jedna z nejkrásnějších se nachází v Kampánii u letoviska Marina di Camerota.

Tu nejhezčí dovolenou si užijí nudisté v italské Kampánii

Není to sixce pláž písečná, ale oblázková, nicméně právě proto zde najdete průzračně azurovou vodu a na své si tak přijdou i milovníci potápění a mořského života. Pláž je dlouhá 300 metrů a je známá i pod názvem „del Troncone. V blízkosti pláže najdete všechno potřebné vybavení a služby, včetně restaurací a ubytovacích kapacit.

Vrsar, Chorvatsko

Chorvatské pobřeží Jadranu je rájem nudistů už desítky let a nahatém pláže zde vyhledávají především vyznavači nudismu z Německa. Existují zde celé vesničky, kempy a pláže, vyhrazené pouze nudistům. V posledních letech jich sice ubývá, protože mezi nudisty je stále méně mladších ročníků, ale stále jich zde najdete stovky. Jednou z nejstarších a nejznámějších destinací je i celý naturistický rezort, největší v Evropě, Koversada, rozkládající se na celých 120 hektarech. Tady najdou nudisté všechno, co takový dovolenkář potřebuje, zázemí restaurací, ubytování i zábavy. V Chorvatsku jsou všechny nudistické pláže označovány německou zkratkou FKK.

Sylt, Německo

Co by to bylo za výčet evropských nudistických pláží, kdyby v něm chyběla nějaká německá. V téhle zemi má vlastně naturismus své dlouholeté tradice a baltské pobřeží je lemováno středisky, kde se můžete koupat. Najdete je hlavně na poloostrově Usedom, ale jedním z módních středisek nudismu, které stále více získává na popularitě je ostrov Sylt. Němci tady dovedli svobodnou volbu oblečení k dokonalosti. Na tomto ostrově si totiž může každý chodit, bavit se a slunit, jak chce, ať už je zabalený od hlavy k patě, nebo jak vás Pánbůh stvořil. Pár kroků od pláží se nacházejí příjemné restaurace, penziony a hotely, které i neoblečeným návštěvníkům vycházejí vstříc.

 
Vstoupit do diskuze
Další zajímavé články
Reklama