Dovolená

Nezbyla vám dovolená, ale chcete na výlet po Evropě? Tipy na nejrychlejší eurovíkendy

Vypravte se na francouzské Azurové pobřeží a zažijte nefalšovaný luxus / Shutterstock
Máte chuť vyrazit někam po Evropě na výlet, ale z dovolené vám už nezbyl ani den? Nevadí, můžete vyrazit na výlet alespoň na víkend, je třeba pouze vybírat takové destinace, kam se dostanete snadno letecky, a přitom vám cesta z letiště do města bude trvat krátkou dobu. Která letiště a města vám poradíme?
Reklama
Reklama

autor  Michaela Kadlecová

06. listopadu 2018   |   09:56

Eurovíkendy patří k tomu typu cest, na který nepotřebujete čerpat dovolenou a nestojí ani tolik peněz. Turisté je většinou využívají mimo sezónu, kdy si chtějí krátce odpočinout, poznat nové destinace i život v nich. Města, do kterých zamíříte už nejsou tak přecpaná turisty jako během plné sezóny a levnější jsou i letenky. Zkuste toho využít. 

Frankfurt nad Mohanem

Co se takhle zaletět podívat na německý New York, jak se občas přezdívá Frankfurtu nad Mohanem? Je to hlavně kvůli tomu, že jde o město s mnoha mrakodrapy, jehož panorama tak vzdáleně americké město, co nikdy nespí, připomíná. Frankfurt nad Mohanem je známé také díky letišti, jde totiž o jedno z největších letišť na světě. Nyní by mělo být třetím největším v Evropě a devátým na světě co do objemu přepravených osob.

Spojení do celého světa

Letiště je skutečně obří, jde o velmi časté místo, kde cestovatelé přesedají na velké zaoceánské lety po celém světě, dostanete se odsud skutečně kamkoliv. Na letišti si můžete také objednat prohlídku, ta trvá necelou hodinu a průvodce vás provede mnoha zajímavými místy a o historii a současnosti letiště pohovoří. Z frankfurtského letiště se do centra Frankfurtu dostanete skutečně rychle, cesta netrvá ani 10 minut, za lístek zaplatíte 130 korun. Letenky do Frankfurtu pořídíte za cenu už od 2 000 korun.

Birmingham

Milionové anglické město Birmingham je známé hlavně jako město, které „světu dalo průmyslovou revoluci“, ale užijí si ho milovníci starých památek a pochopitelně milovníci fotbalu! Právě zde totiž sídlí klub Aston Villa, který hostil i české zástupce, Milana Baroše a Patrika Bergera. Do Birminghamu doletíte za dvě hodiny, letenky vás vyjdou na příjemných pár tisíc. Do centra města byste se měli dostat za necelých deset minut.

Staré i nové památky

Kromě našich fotbalistů zde zanechal nezanedbatelné stopy další Čech, a to sice světoznámý český architekt Jan Kaplický. Jeho ateliér Future Systems zde totiž postavila úctyhodnou a futuristickou budovu obchodního domu Selfridges, který rozhodně stojí za návštěvu a za shlédnutí.

Ve městě zanechal svůj podpis i architekt Kaplický

Není se čemu divit, že stavba byla mnohokrát oceněna. Pokud máte raději starší památky, můžete se vypravit do muzea v domě Aston Hall. A pokud jste na zvířátka, nesmíte opomenout návštěvu National Sea Life, kde můžete pozorovat podmořské živočichy, a to včetně žraloků, konkrétně žraloka útesového.

Malaga

Chcete si raději zaletět někam, kde se můžete ještě alespoň trochu ohřát? Pak vám doporučíme Malagu na španělském jihu. Cesta z letiště do centra Malagy by měla trvat asi tak 12 minut, zaplatíte za ni jen padesát korun. Letenky do Malagy můžete pořídit už za dva tisíce korun. Jde o město na pobřeží, takže na jaře a v létě se zde můžete koupat, jinak si můžete prohlížet staré památky jako třeba stará maurská pevnost Alcazaba, která pochází již z 11. století.

Býčí zápasy a Picasso

Ačkoliv zde sváděli neustálé boje muslimové s křesťany, najdete zde katedrálu, a to vybudovanou na místě, kde měla být původně mešita. Pokud vám to není proti srsti, můžete navštívit býčí zápasy v jedné z největších arén na světě, nebo se hodiny toulat v Paseo del Parque, obří botanické zahradě. A mimochodem, narodil se zde Pablo Picasso, takže můžete navštívit jeho rodný dům.

Nice

Chcete zažít trochu luxusu? Vypravte se na francouzské Azurové pobřeží, konkrétně do Nice. Z letiště se dostanete transferem do centra za pouhých pět minut, takže hned po příletu si zde můžete užít jednak krásné pláže, ale i zajímavé památky, například úchvatnou kavárnu Soleil, Anglická promenáda, Opera, hotel Negresco a nejstarší část města Vieille Ville s uzoučkými uličkami.

Počítejte ale s jedním, Azurové pobřeží není opravdu z levného kraje. Ceny v centru jsou astronomické, například pít zde pivo jako u nás stojí opravdu hodně. Na druhou stranu, pokud se sem vypravíte opravdu jen na víkend, domácí rozpočet byste zruinovat neměli.

 
Vstoupit do diskuze
Další zajímavé články
Reklama