Dovolená

Vítejte v pozemském ráji. Bílé pláže, jemný písek a úchvatný podmořský život, to jsou Maledivy

Vilamendhoo je úchvatným tropickým rájem s dlouhými plážemi s bílým pískem / Foto: Vitek Koldinsky © TripMania.cz
Pokud chcete vědět, jak vypadá pozemský ráj, vydejte se na Maledivy. Ostrovní stát sestávající z několika set ostrovů a ostrůvků v Indickém oceánu je dokonalou volbou pro všechny milovníky čistého a teplého moře, exotické kuchyně, šnorchlování a potápění. Maledivy jsou v současné době považovány za jeden z posledních rájů na zemi.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

12. října 2020   |   08:51

Maledivské ostrovy jsou až neuvěřitelně rozdílné. Vedle betonového hlavního města Malé, kde vás překvapí neuvěřitelné množství motocyklů a skútrů všech možných značek tu najdete i ostrovy celé zelené, pokryté palmami a hustou vegetací, ostrovy, na kterých není kromě pár domků místních obyvatel téměř nic a kde se můžete levně ubytovat i stravovat a trávit pomalu planoucí čas lenošením na prakticky opuštěných plážích až po ostrovy s více či méně luxusními rezorty, kde vás budou rozmazlovat od rána do večera. Záleží jen na vaší volbě a peněžence.

Rozsypané korálky v moři

Při pohledu z letadla vypadají ostrovy jako korálky rozsypané v moři. Maledivy tvoří téměř 1190 malých ostrovů a atolů, ne všechny jsou však obydlené. Obydlených je přibližně jen 200 ostrovů. Na dalších se pěstují pouze zemědělské plodiny, nebo slouží jako soukromé pláže a výletní místa pro hosty luxusních resortů. Některé z těchto ostrůvků mají jen pár desítek či stovek čtverečních metrů.

Na Maledivách vás budou rozmazlovat od rána do večera

Mezi nejnavštěvovanější patří Severní Male Atol, Jižní Male Atol, Ari Atol nebo Lhaviyani Atol. Celková rozloha souostroví činí necelých 300 km² a celé území leží pouze 2,5m nad hladinou Indického oceánu. 

Úchvatný podmořský život

Nejkrásnější je na Maledivách jednoznačně podmořský život. Křehké korály, pestrobarevná hejna rybiček, delfíni, ale i obrovští rejnoci manta nebo žralok obrovský, dorůstající délky až 18 metrů. To všechno tu můžete při troše štěstí vidět. Máte-li zájem o skutečné potápění obraťte se na místní potápěčská centra.

Tam vám zapůjčí veškeré nutné vybavení a zavezou vás  na lokality, kde některé ze zajímavých mořských obyvatel téměř s jistotou spatříte. Při teplotě vody okolo 28 stupňů, viditelnosti několik desítek metrů a oceánu bohatém na život pod hladinou se Maledivy řadí k nejlepším potápěčským lokalitám na zemi. 

Vítejte v tropickém ráji

K nejkrásnějším místům na Maledivách patří bezesporu malebný ostrov Vilamendhoo. Právě zde zažijete dovolenou, na kterou budete celý život vzpomínat. Resort leží v oblasti atolu Jižní Ari, na ostrově s bujnou vegetací. Úžasným zážitkem je už samotná doprava do rezortu hydroplánem z Malé. Vždyť přistání na mořskou hladinu mnohokrát v životě nezažijete. 

Vilamendhoo island resort

Vilamendhoo je úchvatným tropickým rájem s dlouhými plážemi s bílým pískem, křišťálovou vodou, tyrkysovou lagunou a úchvatným podmořským životem. Korálové útesy v okolí resortu nabízí vynikající podmínky pro šnorchlování. Pro milovníky mořského života je tento ostrov jako stvořený. Resort má kolem dokola krásnou pláž jenž tvoří v součtu délku 1,5 kilometru, a tak si místečko daleko od dalších návštěvníků zcela určitě najdete. 

Ubytovat se můžete ve vilkách na pláži nebo v pěkných vodních vilách postavených na pilotech nad hladinou oceánu. Resort nabízí svým návštěvníkům širokou škálu aktivit jako je potápění, šnorchlování, mořský rybolov nebo výlety lodí po okolních ostrovech.  A budete-li mít jenom trochu štěstí, pak se vám při potápění náhle z dálav oceánu vynoří jeden z neúžasnějších vodních živočichů - manta obrovská a propluje kolem vás svým ptačím letem doslova na dosah. Kdo takové setkání někdy v životě zažil, tak je určitě už nikdy nezapomene.

Ale zajímavá setkání určitě zažijete i při šnorchlování na korálových útesech pár metrů od břehu. Téměř s jistotou narazíte na želvy, při troše trpělivosti a pozornosti objevíte hnízdo chobotnice, pravděpodobně kolem vás propluje malý žralůček nebo se z písku na dně náhle vynoří rejnok. Stovky korálových ryb a rybiček všech možných druhů, velikostí a barev jsou takovou samozřejmostí, že je ani netřeba zmiňovat. A protože jsou korály mnohdy skutečně jen pár desítek centimetrů hluboko, mohou na nich podmořský život bez nebezpečí pozorovat a obdivovat i vaše děti. 

Další zajímavé články
Reklama