Dovolená

Načerpejte energii. Vydejte se na mystická místa, která vám pohladí oko i duši

Velkolepé vodopády v Krimmlu / Depositphotos
V nelehké době, kterou právě prožíváme, nás dvojnásob oslovují místa v přírodě. Vydejte se k našim jižním sousedům a poznejte místa, která mají magickou sílu. Rakousko nabízí spoustu přírodních krás v podobě soutěsek, vodopádů a malebných jezer, ale to není zdaleka všechno.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

04. května 2021   |   10:55

Rakousko vás mnohotvárností místní krajiny nadchne. Stačí si jen vybrat. Vydejte se s námi na místa, kde energii přírody můžete přímo cítit.

Modrý pramen

Vydáte-li se do okolí tyrolského Kufsteinu, nebudete litovat. Narazíte zde na přírodní klenot neobyčejné krásy. Tím je Modrý pramen (Blaue Quelle). Ukrývá se v malé údolní proláklině a jedná se o jeden z nejvydatnějších zdrojů pitné vody v celém Tyrolsku. 

Některá místa mají prostě magické kouzlo

Barva pramene se proměňuje v závislosti na světle a jeho odrazu. Stromy, louky a řasami porostlé dno často způsobují, že místo září v nejrůznějších odstínech zelené. A naopak v místech, která nejsou pokryta řasami, se voda třpytí v jasně tyrkysové modři. Skýtá tak jedinečnou podívanou plnou přitažlivé a uklidňující síly. A právě pro tuto svoji unikátnost byl Modrý pramen vyhlášen přírodní památkou.

Zelené jezero

Grüner See je místo, kde ryby plavou mezi lavičkami a větvemi stromů. Místo bahnitého dna naleznete na dně zelenou trávu. Jak je to možné? Toto místo je totiž půl roku souší a druhou půlku roku jezerem. Zelené jezero v Tragoess ve Štýrsku se nachází pod horou Hochschwab. Během zimních měsíců je toto území zcela suché a slouží jako park využívaný turisty k procházkám a vysokohorské turistice.

S počátkem tání sněhu se jezero naplní křišťálově průzračnou pramenitou vodou. Pod vodní hladinou se ocitnou turistické stezky, louky, lavičky, mostek i stromy a dočasně tak vznikne jedinečná podvodní krajina s takřka mystickým vzhledem. 

Impozantní viklany

Poblíž městečka Groß Gerungs v dolnorakouském Waldviertelu najdeme přímo uprostřed lesa viklan Kierlingstein: šest metrů dlouhý žulový blok s výraznou prohlubeninou. Voda v ní shromážděná má prý léčivý účinek. Mnoho návštěvníků uvádí, že se v blízkosti tohoto kamene cítili zvláště pohodlně. Odborníci z Institutu biosenzoriky a bioenergetického výzkumu se shodli na tom, že Kierlingstein má speciální biopole, které pozitivně působí zejména na vegetativní nervový systém.

Hučící vodopády

Třístupňový Krimmelský vodopád je vysoký celkem 380 metrů. Zvlášť na jaře, když taje v horách sníh vypadá naprosto impozantně. Ne nadarmo je považován za jednu z největších přírodních atrakcí celého Rakouska. Již před 200 lety bylo známo, že Krimmelský vodopád je místem s léčivými schopnostmi.

Dnes je tato přírodní podívaná v oblasti Národního parku Vysoké Taury uznána i vědecky jako přírodní léčivý zdroj. Voda tu padá do hlubin a je slyšet, vidět a cítit mohutný hukot, šum, a bublání vodního proudu. Do vzduchu se rozprašují miliardy nejjemnějších kapiček vody a vytvářejí příjemný oblak vodních par, který čistí dýchací cesty a snižuje příznaky stresu. 

Mystické kamenné kruhy

Na náhorní plošině Tschengla ve Vorarlbersku se nacházejí čtyři kamenné kruhy a síť 2.000 megalitů. V minulosti pravděpodobně sloužily jako astronomická observatoř, nebo se mohlo jednat o kultovní místo našich předků. Vědci předpokládají, že zde lidé mohli čerpat nové síly nebo že se zde dokonce urychlovaly procesy hojení.

Nejkrásnější vesnice v Rakousku

Romantická vesnička Hallstatt, která byla téměř až do konce 19. století fakticky odříznutá od světa, patří dnes mezi hlavní turistické cíle v Rakousku. Míří do ní turisté, aby se pokochali její neobyčejnou krásou. Hallstatt ležící mezi horami a stejnojmenným jezerem patří po právu do světového dědictví UNESCO. Je to nádherná fotogenická vesnička s jednou ulicí a s typickým kostelíčkem tyčícím se nad jezerem.

Další zajímavé články
Reklama