Pobyt

Kam v únoru za teplem? Navštivte místa, kde prožijete báječnou dovolenou

Nekonečně bílé pláže: to je nádherný ostrov Barbados / Depositphotos
Máte letošní zimy plné zuby? Odskočte si za teplem. Dovolená v zimě už totiž dávno není výsadou pro bohaté. Máme pro vás několik zajímavých a teplých únorových destinací pro rok 2020.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

05. února 2020   |   08:00

Nepřívětivý únor je zde a vy přemýšlíte, kam byste před ním utekli za teplem? Představujete si, jak vás na kůži hřejí sluneční paprsky, jak cítíte vůni mořské soli a slyšíte šplouchání vln? Nemusíte čekat na léto, únorová dovolená splní všechny vaše cestovatelské sny.

Kapverdy

Deset kouzelných vulkanických ostrovů ležících v Atlantském oceánu 350 kilometrů od pobřeží Senegalu. Kapverdy se v posledních letech stávají velmi oblíbenou destinací. Představte si čisťoučké pláže s pískem v barvě slonoviny, blankytné moře, vysoké palmy. Dokonalý ráj pro odpočinek a relax. Když se nabažíte nádherných pláží a epických západů slunce, ochutnejte něco i z drsné krásy Kapverd a navštivte ostrov São Vicente, který připomíná měsíční krajinu nebo oblast Buracona s podvodní lávovou jeskyní s otvorem ve stropu.

Buracona - magické dílo přírody

Unikátní, palmami obklopená oblast Buracona, je součástí chráněné krajinné oblasti Buracona-Ragona. V těsné blízkosti azurově modrého oceánu se nacházejí vulkány, ze kterých stékají do vody lávové proudy, které vytvářejí zajímavá vulkanická jezírka. Celá oblast Buracona je bezesporu zajímavá a unikátní, ale jeden div přírody tu přeci jen hraje prim. Je jím Blue eye neboli Modré nebo také Magické oko.

Únorová dovolená splní všechny vaše cestovatelské sny

Jedná se o překrásnou podvodní lávovou jeskyni s otvorem ve stropě, kde díky záření, respektive lomu slunečních paprsků vzniká ojedinělý úkaz, připomínající zářivé, modré oko. Tento úkaz však můžete v celé své kráse spatřit pouze v určitou dobu, cca mezi jedenáctou a třináctou hodinou. Podvodní jeskynní systém je pro svoji jedinečnost  a nevšední krásu oblíbeným cílem potápěčů, mnozí z nich pak tuto oblast považují za nejkrásnější a nejpozoruhodnější potápěčskou destinaci vůbec.

Barbados, Karibik

Pláž, pít, jíst, tančit a opakovat. Toto byla odpověď zpěvačky Rihanny na otázku, jak strávit perfektní dovolenou na kouzelném ostrově Barbados. Nádherné, nekonečné bílé pláže a srdeční obyvatelé. Tento českými turisty stále neobjevený ostrov o rozloze 430 km čtverečních se nachází osamocen v Karibském moři východně od Malých Antil. Barbados byl počátkem 16. století obsazen Španěly, největší vliv však zde zanechali Britové během své dlouhé koloniální éry. Ostrov Barbados získal nezávislost až v roce 1966, hlavou ostrova je však i nadále, byť formálně, britská královna.

Dovolenou zde by si měli vybírat milovníci rušného nočního života, velkých hotelových zařízení a aktivního způsobu trávení dovolené se sportem. Celé pobřeží lemují krásné bílé pískové pláže s průzračnou vodou, plnou korálů a ryb, které spolu vytváří pestrou paletu těch nejkrásnějších barev. Barbados je přímo pohádkové místo pro všechny vyznavače potápění a šnorchlování.

Zanzibar

Zanzibar je místem, které se vám nebude chtít opouštět. Překrásné pláže, tyrkysové moře, barevné korálové útesy, mnoho zábavy, luxusu i nespočet zajímavostí, které si nesmíte nechat ujít. To vše vás na africkém ostrově ležícím nedaleko Tanzanie čeká. Ale pokud zvolíte špatné pobřeží, možná se vám váš sen po příjezdu velmi rychle rozplyne.

Podle čeho vybrat místo na Zanzibaru?

Východní pobřeží vám nabídne překrásné korálové útesy, laguny a široké písčité pláže. Jakmile ale dojde na východě k odlivu, z lagun se stanou velké louže a na pobřeží si nezaplavete. K odlivu dochází dvakrát denně, kdy moře ustupuje i o více jak kilometr.

Západní pobřeží patří milovníkům zábavy. Plážové bary a párty až do rána jsou na západě na denním pořádku. Ti, kdo hledají poklidnou dovolenou, by se tak západnímu pobřeží měli raději vyhnout.

Nejoblíbenější částí Zanzibaru je sever, a to především v oblasti Nungwi, která je považována za luxusní přímořské letovisko ideální pro odpočinek, koupání i šnorchlování. Na severním pobřeží se dovolené snů zaručeně dočkáte.

Porto, Portugalsko

Teplá dovolená v zimě nemusí znamenat jen polehávání na pláži. Co si vyrazit do města a nechat se zlákat pestrou městskou kulturou a jedinečnou architekturou? Porto, menší sestra Lisabonu, prošla vkusnou a tvořivou obnovou. Kdysi rozpadající se středověké uličky dnes zdobí malé kavárničky a přestavěné městské domy, které šikovní architekti přeměnili na stylové hotely. Terasovité vinice, místní vína, tradiční kuchyně a množství památek udělají vaši dovolenou nezapomenutelnou. A z uvedených destinací vám rozhodně nejméně zatíží kapsu. V Portu je prostě krásně a pro našince stále ještě vcelku lacino.

Další zajímavé články
Reklama