Dovolená

Klenot Arabského poloostrova: Navštivte tajemnou a neznámou zemi, která vás uchvátí

Mezi arabskými zeměmi má Omán pověst jedné z nejbezpečnějších a nejčistších turistických destinací / Shutterstock
Chcete zažít opravdovou exotiku? Navštivte Omán. Tato pro nás stále neznámá země je opravdovým klenotem Arabského poloostrova a skrývá v sobě obrovský cestovatelský potenciál. Země nabízí čisté moře, prostorné pláže, drsná pohoří, tajemné historické pevnosti i pouštní duny.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

16. srpna 2019   |   10:23

Omán leží v jihovýchodní části Arabského poloostrova na pobřeží Ománského zálivu a Arabského moře a hraničí s Jemenem, Saúdskou Arábií a Spojenými arabskými emiráty. Kvůli výhodné poloze býval Omán v minulosti důležitou křižovatkou obchodních cest celé Arábie.

Přátelská a bezpečná země

Omán má obrovský turistický potenciál. Mezi arabskými zeměmi má pověst jedné z nejbezpečnějších a nejčistších turistických destinací a mile vás překvapí i velmi přátelští lidé. Omán je dnes sultanátem a plnou samostatnost od Velké Británie získal až v roce 1970. Ale jedná se o krajinu se starodávnou historií, která sahá až do mýtického starověku. Po dobu několika století byl Omán dokonce mocnou říší, která ovládala i daleký ostrov Zanzibar, součást dnešní Tanzánie.

Krásné vzpomínky z návštěvy Ománu vám zůstanou navždy

Co všechno nabízí Omán?

Dnes má sultanát více než 1700 kilometrů pobřeží a na rozdíl od například sousedních Spojených arabských emirátů nabízí mnohem více než hotely, turistické atrakce a pouště. Země má totiž i unikátní přírodu. Je sice tvořena hlavně pouštěmi, ale najdete v ní i zajímavé hory, krásné oázy, či zelené pásy pobřeží. Východní pobřeží Ománu omývá Indický oceán, který do oblasti přináší více vláhy než je tomu u jiných zemí Arabského poloostrova. Právě díky tomu je sultanát mnohem rozmanitější a nabízí více než pusté pískové duny. Pokud si k tomu přidáte to, že je stále pro davy turistů více méně neobjevený tak představuje zajímavý cíl na dovolenou

Maskat: Přirozený, autentický, tradiční

V Ománu nesmíte vynechat hlavní město země Maskat. Na rozdíl od Dubaje vás neohromí nebetyčné mrakodrapy a megalomanské turistické atrakce. Naopak hlavní město přímo dýchá tradiční atmosférou a exotikou. Překvapí vás čistota a pořádek a přitom jednoduchost. Omán si nic nehraje, je takový jaký je. Přirozený, autentický a velmi tradiční. Pokud by pro vás byly historické památky málo, tak určitě zajděte na některou z krásných ománských pláží.

Co navštívit v Maskatu

Maskat se svými úzkými uličkami a třemi nádherně vyřezávanými branami, je jedním z nejkrásnějších měst v Perském zálivu. Městu dominují tři pevnosti, které hrály velkou roli během portugalské okupace města v roce 1580. Pevnost Mutrah stojí na pahorku, zatímco pevnosti Al Jalali a Mirani střeží vstup do města. Všechny opevněné stavby jsou stále využívány policií nebo armádou, proto do nich veřejnost má vstup zakázán, ale je možné alespoň fotografovat. Mezi další pamětihodnosti patří Mešita Ali, Nová mešita a palác sultána Qabuse. Reprezentativní palác, obklopený překrásně udržovanou zahradou, je postaven na pobřeží v barvách modré a zlaté. Vstup do jeho interiérů bohužel není povolen. 

Služby jsou na vysoké úrovni

Cestovní kanceláře nabízejí poměrně bohatý výběr rekreačních pobytů u moře, které obsahují i ​​různé fakultativní výlety po Ománu. Služby jsou obecně na velmi dobré úrovni. Doporučujeme navštívit i některou z tradičních oáz ve vnitrozemí země, je opravdu na co se dívat. Pokud si tedy jako místo své dovolené zvolíte Omán tak určitě nebudete litovat. Ománci říkají, že zátoky, zálivy, pláže a moře v Ománu jsou darem od Boha. A zřejmě nejsou daleko od pravdy.

Další zajímavé články
Reklama