Dovolená

Nejlevnější evropské destinace plné přírodních krás, které vás finančně nezruinují

Nádherné pláže s překrásnými pískovcovými útesy, to je Algarve / Shutterstock
Přemýšlíte, kam vyrazíte na dovolenou? Tak to vás určitě bude zajímat, kde je to nejlevnější. Peníze jsou vždy limitem pro cestování. Naštěstí lze absolvovat zajímavou cestu i za přijatelné náklady.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

09. července 2019   |   18:14

Letecké společnosti nabízejí různé slevy na letenky, takže pokud si pohlídáte jednotlivé vyhledávače letenek máte naději natrefit na velmi dobrou cenu a dovolená vás pak může vyjít opravdu levně. Totéž platí i při ubytování. Zkuste využít nabídky od místních, kteří pronajímají ubytovací zařízení, najít výhodný hotel nebo využít Airbnb.  Možností je mnoho a při troše trpělivosti můžete ušetřit zajímavou částku.

Bulharsko

I přesto, že patří Bulharsko mezi levnější dovolenkové destinace, nabízí kvalitní hotely se službami na slušné úrovni. Bulharské pobřeží se pyšní mnoha skvěle vybavenými prázdninovými letovisky. Ať už si vyberete slavné Slunečné pobřeží s krásnými písečnými plážemi a mnoha turistickými atrakcemi, oblíbené Zlaté Písky s azurovým mořem a zlatavým pískem nebo menší letoviska jako Albenu či Balčik, zjistíte, že každé prázdninové středisko v Bulharsku je jedinečné.

Zkuste letos zajímavé evropské lokality za přijatelné ceny

Kam na výlety?

Na výlety doporučujeme historické město Nesebar, které je zapsané na seznamu UNESCO a pyšní se starodávnými stavbami v podobě kostelů, kaplí, obytných domů i úzkých uliček. Za vidění stojí Sozopol s typickými dochovanými obytnými domy na výběžku nad mořem, Rilský klášter - největší pravoslavný klášter v Bulharsku zapsaný na seznamu UNESCO nebo slavné Údolí růží.

Albánie

Jednou z nejlevnějších evropských zemí je Albánie. Ceny jsou tam v průměru o 21 % nižší než u nás. Země se pyšní panenskou přírodou, majestátními horami, průzračnými řekami, kaňony i několika pěknými přímořskými letovisky. V posledních letech se i v Albánii modernizují hotely a místní služby pro turisty jsou již na velmi dobré úrovni. 

Co byste měli vidět v Albánii?

Za vidění stojí město Berat, které je jedním z nejkrásnějších v Albánii. Jsou zde pozůstatky hradu nad městem s úchvatnými výhledy a původní muslimská i křesťanská čtvrť. Krásné je město Gjirokastra, kterému se přezdívá perla Albánie a právem je zapsané na seznamu UNESCO. Jde o město z dob osmanské nadvlády s typickými bílými domy v podobě věží.

Pokud vás lákají spíše výlety do přírody, vyrazte do národního parku Theth se stejnojmennou tradiční vesnicí, kterému dominuje velkolepé pohoří Prokletije. V tomto národním parku vás okouzlí krása přírody v podobě mnoha zajímavých rostlin, zvířat, vodopádů, soutěsek i smaragdové řeky.

Dalším krásným místem pro poznávání albánské přírody je kaňon na řece Osumi s impozantními skalnatými stěnami nebo krasové Modré oko na jihu Albánie. Pro dovolenou u moře doporučujeme letovisko Durrës na západním pobřeží. Nachází se zde dlouhá pláž s jemným pískem, čisté moře, mnoho hotelů a restaurací.

Portugalsko, Algarve

Portugalsko je zajímavou krajinou nejen pro ty, kteří mají rádi chladnější vody Atlantiku, ale i pro ty, kteří rádi poznávají historii a kulturu jiných zemí. Lidé nejčastěji jezdí do Algarve kvůli nádherným plážím, které se táhnou po celém jižním pobřeží. Jejich jedinečnost tkví v prosté kráse nekonečných písčitých ploch, které jsou čas od času doplněny překrásnými pískovcovými útesy. Podobné na Pyrenejském poloostrově nenajdete.

Ačkoli je Algarve velice turisticky proslulé, můžete i zde objevovat tajemná pobřežní zákoutí a malebné plážičky, kde budete mít o soukromí postaráno a budete si připadat jako v ráji. Pro Portugalce je turistický ruch v Algarve hlavním přísunem peněz, proto jsou služby na velmi vysoké úrovni a ceny vcelku přijatelné i pro našince.

Další zajímavé články
Reklama