Styl & Kultura

Teď je ten pravý čas na termální koupaliště. Jedno z největších v Evropě leží kousek od našich hranic

V termálních lázních Bad Fussing léto nikdy nekončí, jsou v provozu po celý rok / Instagram
Dny jsou sice ještě příjemně teplé a předpovědi meteorologů tvrdí, že říjen bude teplotně nadprůměrný. Na koupalištích už ale sezóna skončila a chladné noci pořádně srazily teploty i v přírodních nádržích. Chybí-li vám koupání, zkuste vyrazit za teplou vodou na termální koupaliště. Máme je hned za humny a o příjemně teplou vodu se stará sama příroda. Desítky jsou jich na sousedním Slovensku, ale my se vypravíme kousek za bavorské hranice, do Bad Fussingu.
Reklama
Reklama

autor  Pavel Přeučil

02. října 2018   |   16:03

Jedny z největších termálních lázní v Evropě leží jen kousek od našich hranic, u německého Pasova. Najdete zde neuvěřitelných 40 bazénů s různě teplou vodou od 27 – do 40°C. Prospekty tvrdí, že i s menšími vodními atrakcemi, jak jsou vířivky a podobně, je bazénů dokonce 80.

Celý komplex je rozdělen na tři části, v kterých se platí zvláštní vstupné, ale vám bohatě postačí návštěva jedné z nich a stejně nebudete vědět, kam dříve. Zdejší sirné prameny jsou vyhlášené i svými léčivými účinky. Objeveny byly náhodou ve třicátých letech minulého století při hledání ropy pomocí průzkumných vrtů.

Jak se tam dostat

Nejrychlejší a také nejpohodlnější je pochopitelně cesta autem. Z Prahy je to nějakých 250 km a trasu ujedete za něco přes 3 a půl hodinky. Pokud bydlíte někde v šumavském pohraničí, bude vám na cestu stačit pouhá hodinka. V Bad Fussingu je sice také železniční stanice, ale doprava vlakem je tam od nás poměrně složitá. V samotném lázeňském městě je pestrý výběr místní dopravy, která vás doveze i do nádherné přírody v blízkém okolí.

Tři komplexy pro zábavu i léčbu

Prvním a nejstarším komplexem jsou Therme 1, které jsou v provozu už více než 70 let. Sirná léčivá voda se zde nachází ve 12 bazénových atrakcích s různou teplotou vody. Celkem mají vodní plochy rozlohu 2500 m2. Součástí Therme 1 je i rozlehlý Saunový dvůr, vybudovaný ve stylu selské usedlosti.

10 000 čtverečních metrů vodní plochy a 40 bazénů

Druhým komplexem je Europa Therme, v kterém naleznete 15 bazénů s vodou o teplotě 27 – 39°C. °Velkou atrakcí je dlouhý kanál s proudící vodou, plynový bazén, množství vířivek a také nedávno vybudované AeroSalzum, kde si můžete díky rozprašování slaného aerosolu připadat jako u moře. Třetí, nejmladší komplex s 13 bazény a vodní plochou 1500 m2, nese název Johenesbad.

Wellness, zážitky i léčba

Ve všech komplexech najdete nejen běžné lázeňské služby, spoustu vodních atrakcí, ale jsou zde připraveni splnit i všechny požadavky hostů na léčbu. Léčí zde nemoci pohybového ústrojí, revma, problémy s páteří či s klouby, onemocnění metabolismu či ženské nemoci. Voda v termálních bazénech má silné regenerační účinky a je výborná pro celkové posílení organismu. V každém z komplexů si můžete vybrat z velké nabídky léčivých procedur, zajišťovaných odborným lékařským personálem.

Užijete si i kulturu a sport

Všechny tři lázeňské komplexy jsou otevřeny po celý rok. Možností ubytování je v Bad Fussing i v jeho bezprostředním okolí velké množství a většinou stačí se po příjezdu zastavit v místním informačním centru, kde vám doporučí volné pokoje. Noclehy vám peněženku nijak neprovětrají, víkendový pobyt od pátku do neděle pro 2 dospělé a dítě, pořídíte už od 2000 korun.

Užijte si léčivou vodu, wellness i okolní přírodu

Pokud plánujete delší pobyt, můžete si užít i zdejší nabídky nejrůznějších kulturních pořadů, koncertů, divadelních představení, kabaretů či výstav. Stačí si vybrat z kalendáře kulturních akcí. Čas podzimního babího léta láká i k vycházkách nebo vyjížďkám na kole. Ve městě najdete řadu půjčoven kol i stále žádanějších elektrokol. V samotných termálních areálech je také široká nabídka sportovního vyžití na nejrůznějších trenažérech, technických zařízeních či v posilovnách.

Otevírací doba a vstupné:

Therme 1

Pondělí až úterý: 7:30 - 19:00 hodin
Středa až sobota: 7:30 – 21:00, od 18 hod zlevněný vstup

Vstupné na 5 hodin: 11,50 EUR

Europa Therme

Termální zážitkový bazén, denně: 7:00 – 19:00 hodin
Celodenní koupání – pondělí, středa, pátek: 7:00 – 22:00 hodin

Vstupné na 5 hodin: 11,50 EUR

Johanesbad

Pondělí až sobota: 7:30 – 21:00 hodin
Neděle: 7:30 – 18:00 hodin

Celodenní vstupné: 14 EUR

Další zajímavé články
Reklama