Ven z města

Rakouským eldorádem pro rodiny s dětmi a milovníky freeridu jsou střediska Ischgl a Kappl

Terény pro vyznavače freeridingu jsou v oblasti Paznaun vyhlášené / TVB Paznaun - Ischgl
Oblast Paznaun je jednou z vyhlášených lokalit pro pobyty rodin s dětmi, ale i pro freeridery. Záruka sněhu, speciální rodinné ceny, péče o děti, rozmanité tratě od extrémních terénů po pozvolné svahy zasypané nedotčeným prašanem. Nejznámějšími lyžařskými středisky jsou Ischgl a Kappl, právě tady najdou milovníci prašanu ten správný terén snadno přístupný přímo od vleků a lanovek. V lednu 2020 bude Kappl hostit dvě velké freeridové akce.
Reklama
Reklama

autor  Tomáš Lipnický

28. listopadu 2019   |   11:02

V celé oblasti Paznaunu se lyžuje od konce listopadu do začátku května a po celou sezónu jsou zde k dispozici nejrůznější kluby a zábavná střediska pro děti. Rodiče je sem mohou svěřit bez obav na celý den a užívat si bezstarostné lyžování, nebo zdejší úžasné freeridové terény. Přitom vás to ani nepřijde draho. Například v Kapplu je k dispozici Sunny Mountain Club pro děti od tří let a funguje od 9 do 15:30 hodin. Za jejich pobyt, plný zábavy zaplatíte 6 eur. Pokud byste byli ubytováni v některém z ubytovacích zařízení Sunny Mountain, máte zajištěnu celodenní péči o děti zdarma. O děti se starají zkušení lyžařští instruktoři a po lyžovačce je čeká spousta zábavy v klubu.

Sjezdovky a zábavní parky pro každého

Lyžařská zábava pro všechny? Rodiny si mohou užívat všechny zimní sporty, od lyžování, přes snowboarding až po freeridering ve čtyřech lyžařských střediscích. Oblast Paznaun nabízí celkem 365 km sjezdovek různé obtížnosti. Najdete zde i dokonale vybavené a upravené snowparky.

Ve snowparcích i na sjezdovkách se můžete vyřádit i večer

Spoustu zábavy na zvlněných tratích s řadou překážek nabízí například Funpark See nebo Funpark Alblitt v Kapplu. Středně pokročilí a pokročilí si mohou prověřit své schopnosti ve dvou sektorech v Ischgl Snowparku. Většina areálů má i umělé osvětlení a nabízí večerní lyžování.

Něco pro malé i velké sáňkaře

Sedm kilometrů sáňkařských drah s převýšením až 950 metrů, to je nekonečná porce zábavy pro celé rodiny. Navíc je sáňkařská dráha v Ischglu jednou z nejdelších tras v Alpách a pokud to počasí dovolí, jezdí se i při nočním osvětlení v pondělí a ve čtvrtek od 19 do 22 hodin. Další, šestikilometrová přírodní sáňkařská dráha v See je považována za jednu z nejkrásnějších tras v Tyrolsku a to i díky stálým sněhovým podmínkám.

Ischgl: Prašanový ráj v Paznaunu

Freeridisté a vyznavači prašanu mají na výběr celou řadu variant sjezdovek a freeridových svahů a to vše v bezprostřední blízkosti horského střediska. Spektrum sahá od strmých skalních svahů pro zkušené lyžaře a snowboardisty, až po mírné svahy, jako například kolem Piz Val Grondabahn, které mohou využít i méně zkušení freerideři. Pokud si sami netroufáte vyhledat svahy, nejvhodnější právě pro vás, nebo chcete lyžovat na těch nejlepších terénech, můžete využít služeb zkušených freeridových průvodců z lyžařské školy v Ischglu, kteří organizují skupinové a individuální výpravy do okolních terénů.

Kappl: Prašan i pro profesionály

Pokud byste si chtěli sami vyzkoušet terény takových mezinárodních soutěží, jako jsou Freeride Open Faces a Freeride Junior World Championship, najdete v Kapplu dokonalé dokonalé podmínky. Téměř všechny freeridové tratě začínají od vrcholových stanic Alblittkopf nebo Alster Alblittbahn. Především vrcholoví sportovci a závodníci se zaměřují hlavně na blízké svahy Quellspitze, kde také budou probíhat světové soutěže. 

Akce Open Faces se tam bude konat v nadcházející sezóně od 10. do 12. ledna 2020. Diváci budou mít nejlepší výhled na trať a jezdce ze zóny u dráhy 8. Od 28. do 31. ledna příštího roku bude Kappl hostit mistrovství světa juniorů ve freeridu, kde o titul budou soutěžit nejlepší jezdci od 14 do17 let. V Kapplu se dokonce uskuteční od 7. do 13. března národní Mistrovství Nizozemska, kde budou soutěžit nejlepší freerideři z této země.

Dodržujte zásady bezpečnosti

Ve snowparcích a na sjezdovkách můžete jezdit bezpečně a bez obav. Při výstupech na hřebeny hřebeni a jízdě na svazích Quellspitze je v zájmu vlastní bezpečnosti ale nutné sledovat lavinové zpravodajství. O aktuálních lavinových výstrahách, výšce sněhové pokrývky a teplotě informují výstražné tabule, rozmístěné kolem freeridových terénů.

 
Vstoupit do diskuze
Další zajímavé články
Reklama