Styl & Kultura

Nejpopulárnější instagramová místa, která přitahují zvědavce z celého světa

Míst k pořízení nádherné fotografie je tisíce / Depositphotos
Instagramoví influenceři každý den zveřejňují fotografie z různých koutů planety. Po celém světě se nacházejí jedinečné místa, která si zaslouží pořádnou instagramovou fotku. Která z těchto míst jsou však nejlepší?
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

15. března 2020   |   11:54

Většina z nás cestuje, aby si odpočinula, poznala nové země a nasbírala zážitky. V dnešní době sociálních sítí se pak mnozí cestovatelé na sítích pochlubí svými zážitky a zveřejňují fotografie nejrozmanitějších míst naší planety. Ty pak následně přitahují další návštěvníky  a zvědavce z celého světa. Jaká místa tedy patří mezi nejoblíbenější?

Hongkong

Byli jste někdy v Hongkongu? V současnosti si jeho návštěvu musíte odpustit, ale to nic nemění na faktu, že toto město a region ležící na pobřeží Jihočínského moře patří mezi nejkrásnější místa na světě a je špičkou na seznamu mnoha cestovatelů. Známým je zejména úchvatným panoramatem města. Město ale není jen známé panorama. Nachází se zde tradiční čínské chrámy, trhy, přírodní rezervace, malebné ostrovy, pláže, ale také nejvýznamnější světové banky, mrakodrapy a další moderní architektura a v neposlední řadě i pulzující noční život.

Po celém světě se nacházejí jedinečná místa, která si zaslouží pořádnou instagramovou fotku

Hongkong patří k metropolím s největší hustotou osídlení na světě, v průměru zde žije 6320 lidí na km2. A již zmíněné panorama si nejlépe užijete z výšky 552 metrů z vrcholu hory Victoria Peak, kde se nachází rozhledna, kavárna a restaurace. Na vrchol se dostanete lanovkou.

Indonésie

Indonésii nacházející se v jihovýchodní Asii tvoří tisíce sopečných ostrovů, z nichž je asi nejznámější ostrov Bali. Bali, to je ostrov bohů, kopců, hor, vulkanicky činných sopek, rýžových teras, skalnatých útesů, písečných pláží a především jedinečných scenerií, které vás uchvátí jak při východu, tak i při západu slunce. A s počasím si nemusíte dělat starosti. Celoročně je v bezchybné. Jedním slovem ráj.

Indie

Od štítů Himalájí až po pobřeží Indického oceánu je Indie vzrušující zemí, kde na každém kroku najdete nové místo plné barev a osobitého charakteru. Starodávné chrámy, úchvatný Taj Mahal, voňavé koření a kosmopolitní města si vás velmi rychle získají svým šarmem.

Dubaj

Moderní metropole Spojených arabských emirátů je jedním z nejatraktivnějších cílů nejen pro cestovatele, ale i pro nákupní maniaky a zvědavce z celého světa. Dubaj je pulzující město, které nikdy nespí, nabízí pískové pláže, pouště, vynikající restaurace a stovky lákadel. Dominantou je věž Burdž Chalífa. Tato ikonická stavba, která je nejvyšší budovou světa, nabízí pohled na nekonečný horizont a fascinující panorama města.

Jižní Afrika

Jižní Afrika vám nabídne dramatické scenérie, divoká zvířata ve svém přirozeném prostředí a opuštěné pláže, které se mohou pochlubit skutečně výjimečným výhledem na oceán. Co víc si můžete přát? Kapské město se svými nekonečnými přírodními krásami a výhledy z útesů, pastelově růžovými čtvrtěmi a tyrkysovými vodami je snem nejen každého instagramového influencera.

Thajsko

Tato země ležící v jihovýchodní Asii s nekonečnými plážemi, množstvím slunečního svitu a přátelskými místními obyvateli i skvělým nočním životem je jedním z nejnavštěvovanějších míst na této planetě. Pulzující Bangkok, nádherné ostrovy s průzračnou vodou, divoká džungle s příslibem dobrodružství. Thajsko má určitě co nabídnout.

Další zajímavé články
Reklama