Styl & Kultura

Blíží se velký svátek milovníků parních lokomotiv. Nenechte si ujít jedinečné setkání

V rámci slavností se uskuteční i nostalgické jízdy v německo-českém pohraničí / Wikimedia Commons/Kora27
Ve dnech 17.4.–19.4.2020 se uskuteční v Drážďanech už 12. ročník pravidelného Setkání parních lokomotiv. Historické parní stroje se sem každoročně sjíždějí z celého Německa i ze zahraničí a nebudou chybět ani lokomotivy od nás. Zároveň přijedou do Drážďan tisíce nadšených obdivovatelů historické techniky a parních lokomotiv. Návštěvníci se mohou zúčastnit i jízd historickými vlaky, taženými parními lokomotivami a jeden z nich se v neděli 19. 4. vydá i do českého Ústí nad Labem.
Reklama
Reklama

autor  Tomáš Lipnický

28. února 2020   |   10:10

Během všech tří dnů budou moci návštěvníci obdivovat desítky dokonale udržovaných strojů a to jak vystavené v nádražním depu, tak v provozu na historických jízdách. Vstupenka, zakoupená na Setkání parních lokomotiv platí i pro návštěvu Dopravního muzea, které se nachází v centru vedle kostela Frauenkirche a to kdykoliv po celé tři dny. Návštěvníci této akce, která je považována za největší v Evropě, uvidí všechny typy lokomotiv, od těch nejstarších, přes polní dráhy až po parní drezíny. Ulice Zwickauer Straße bude vyhrazena pro stánky obchodníků a zájmových spolků, majících možnost se zde prezentovat a nabízet nejen například hračky, ale i nejrůznější předměty a příslušenství související s železnicí či modelářstvím.

Vstupenky si raději zajistěte předem prostřednictvím internetu

Večer v rytmu dixielandu

Drážďanské setkání parních lokomotiv se stalo místem kam míří fanoušci železniční dopravy a parních lokomotiv z celého Německa. Do Drážďanského Altstadtu zamíří desítky historických vlakových souprav z Německa a sousedních zemí. Vrcholem jsou pak večerní akce a živý hudební večer Dampf & Dixie, na kterém zahrají přední dixielandové kapely. Vstupenky na slavnost jsou k dostání pro dospělé za15,00 eur a snížené 8,00 eur (slevy jsou pro zdravotně postižené osoby, žáky a studenty). Děti do 14 let mají vstup zdarma v doprovodu dospělého.

Užijí si i modeláři

Hlavní program se bude odehrávat na Zwickauer Strasse, kde budou přístupná lokomotivní depa s vystavenými parními stroji. Návštěvníci si mohou prohlédnout i točnu na mostě Nossen a užít si třeba krátkou jízdu v kabině strojvůdce na trati Drážďany-Altstadt.

V Železničním muzeu je pak nachystána velká výstava železničních modelů. Akce se zúčastní i další Drážďanské muzeum dopravy na rohu Zwickauer a Würzburger Straße. Vzhledem k omezenému prostoru na výstavě železničních modelů musí být počet návštěvníků z bezpečnostních důvodů omezován a proto je výhodné opatřit si předem vstupenky na všechny akce předem v předstihu na internetu.

Hlavní nádraží v Drážďanech

Na drážďanském hlavním nádraží budou představeny některé unikátní exponáty a návštěvníci se dozví i něco o novinkách v železniční dopravě, plánovaných na příští léta. Sem budou také přijíždět všechny zvláštní parní vlaky, vypravované například z Berlína, Hannoveru, Magdeburgu, Norimberku, Fürthu, Bambergu, Cottbusu a spousty dalších německých měst. Přímo z Drážďan bude vypraveno pět zvláštních vlaků, které vyjíždějí a končí právě na zdejším hlavním nádraží. Ve vlacích budou platit zvláštní jízdenky, děti do 6 let mnohou cestovat zdarma.

Další zajímavé články
Reklama