Styl & Kultura

Ideální dovolená pro ženu? Neváhejte a začněte si plnit své sny

Sny by se měly plnit, co říkáte? / Shutterstock
Říká se, že jediná věc, kterou si kupujete a opravdu vás obohatí, je cestování. Kromě toho, že cestování nám dává křídla a můžeme díky němu poznat nepoznané, je také prokázáno, že zlepšuje náladu a dokonce prokazatelně buduje sebedůvěru. Víte, které typy dovolené musí absolvovat alespoň jednou za život každá žena?
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

07. srpna 2019   |   17:59

Již Vás nebaví sedět doma? Potřebujete si odpočinout od každodenního shonu? Máte rády moře, ale nerady lenošíte pouze na pláži? Chcete poznat nové lidi? Vybrali jsme pro vás pět druhů dovolených, které by měla každá žena alespoň jednou za život zkusit.

Splňte si sen

Máte nějakou vášeň a zároveň nesplněný cestovatelský sen? Už více neváhejte a splňte si ho. Pokud zbožňujete gastronomii, zavítejte do Itálie, Asie či do jiné destinace, kde vaří dle vašeho gusta. Pokud je vaší vášní historie, vyberte si destinaci, kde ji najdete na každém kroku. V případě, že zbožňujete hory, vydejte se na túru vašeho života. Splňte si alespoň jednou v životě svůj sen.

Už více neváhejte a splňte si svůj sen. Kdy jindy, než právě teď?

Užijte si sólo trip

I vy máte cestování v hlavě zakořeněné jako aktivitu pro dva, případně více lidí? Možná se v partě či s partnerem cestuje dobře, ale pokud jste ještě necestovaly sólo, musíte to vyzkoušet. Nemusíte letět na druhý konec planety, pokud si na to sama netroufáte, ale cestování o samotě je velmi obohacující. Právě tento druh cestování podpoří vaši důvěru v sama sebe, ve vlastní schopnosti a možná si na sólo cestě najdete i nové přátele.

Dopřejte si relaxační pobyt

Možná jste spíše aktivní typ člověka, který ležení na pláži a popíjení all inclusive drinků nemá právě v oblibě. Každá žena však jednou v životě musí zažít relaxační pobyt. Nemusí to vždy být pobyt u moře, ale také například někde v horském wellness. Výběr je zcela na vás, ale věřte nám, že takovou dovolenou tak či onak alespoň jednou za život oceníte.

Dámská jízda je to pravé

Nikdo z vaší party se právě nemusí vdávat na to, abyste si s kámoškami udělaly dámskou jízdu. Není nad doplnění ztracené energie v čistém babinci, který se může konat někde v domácí nebo zahraniční destinaci. Ať už zvolíte přímořskou dovolenou, víkend v horách, ve wellnesu nebo nějaké pěkné evropské město, dejte si záležet na složení vaší cestovatelské skupinky. Do cestovatelské party berte zásadně pozitivně naladěné osoby.

Nákupní horečka 

Neodpočinete si nikde jinde než v obchoďáku při nákupech věcí pro sebe? Vydejte se za nákupy do světa, kam je mužům a dětem vstup přísně zakázán. Ať už se vydáte do Vídně, Drážďan nebo Londýna, s prázdnou se určitě nevrátíte. A hlavně vám do toho nikdo nebude mluvit!

Zkuste road trip

Většinou bývá dovolenkovým cílem jen jedna destinace, ale v poslední době jsou velmi proslulé i road tripy. Co to tedy je ten slavný road trip? Místo toho, aby bylo vaším cílem jedno místo, město či země, měly byste jich stihnout více. Připravte si předem plán cesty, naplánujte, jaké dopravní prostředky použijete a jaká úžasná místa poznáte. Road trip by si měla jednou za život vyzkoušet každá dobrodružná duše, která chce poznat co nejvíce koutů světa. Kdo ví, možná se vám takový kočovný život zalíbí a už jinou dovolenou nebudete ani plánovat.

 

Další zajímavé články
Reklama