Styl & Kultura

Chcete zažít jedinečnou dovolenou ve dvou? Zkuste místa, kde se budete cítit jako v ráji

Příroda umí vytvořit opravdu kouzelnou atmosféru / Shutterstock
Možná by to chtělo do vašeho vztahu navrátit jiskru a vášeň, možná jste čerstvě zadaní a o jiskření nouzi nemáte, ale chtělo by to více soukromí a prostor pro intimitu. Léto je ideálním obdobím, kdy se můžete rozhodnout pro jakýkoli způsob trávení dovolené. Pokud jste se rozhodli pro romantiku ve dvojici máme pro vás pár tipů jak si ji užít v sexy duchu.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

14. července 2019   |   08:07

Existuje mnoho destinací po celém světě, které lze považovat za "sexy", vše samozřejmě závisí na tom, co hledáte. Ať už jsou to malebné uličky, hotely dýchající dávnými dobami, starobylé hrady, luxusní resorty nebo plavby po moři.

Jedinečným zážitkem může být například cestování Orient Expressem. S čistým svědomím můžeme prohlásit, že jde o nejromantičtější cestu vlakem vůbec. Dnes Venice Simplon-Orient-Express nabízí nezapomenutelné zážitky na svých cestách Evropou - a to mezi Paříží, Londýnem, Prahou, Benátkami, Budapeští, Vídní, Římem a Istanbulem. Zažít můžete dávný přepych v moderním podání. Ano, nejde právě o levný špás, takže si musíte na celou dovolenou připravit pár tisíc eur. Na druhé straně, pokud sníte o něčem vskutku jedinečném toto může být tím pravým ořechovým.

Jedinečným zážitkem může být například cestování Orient Expressem

Romantika mezi mořskými vlnami

Tak například plavby lodí kolem světa. Jste mezi lidmi, ale přece od světa odříznuti mořskými dálavami. Dýcháte slaný vzduch, poznáváte neznámé pevniny, ale zároveň si můžete užívat luxus výletních lodí. Pokud si netroufáte na celou zeměkouli, vyzkoušejte nejprve Evropu, případně alespoň říční plavby. Pokud se řadíte mezi zkušenější mořeplavce vyčleňte si přibližně měsíc dovolené a vzhůru do objevování světa. Kdo chce ušetřit, nejet daleko a užít si opravdovou romantiku na moři, ať si vyzkouší dovolenou na jachtě v Chorvatsku.

Nejkrásnější pláže na světě

Pokud máte dost přeplněných pláži, či takových, které v podvečer připomínají spíše smetiště než písečný ráj, možná je nejvyšší čas vydat se na místa, která jsou právem zahrnuta do kategorie těch nejkrásnějších. Vybrali jsme pro vás osmičku top pláží.

  • Pláž de Ses Illetes, Formentera, Španělsko
  • Anse Lazio, ostrov Praslin, Seychely
  • Paraiso, Cayo Largo, Kuba
  • Balinghai Beach, ostrov Boracay, Filipíny
  • Myrtle Beach, South California
  • Santa Teresa, Costa Rica
  • Sanibel Island, Florida
  • Ayia Napa, Cyprus

Jedná blízká, jedna vzdálená....

Anse Lazio, ostrov Praslin

Druhý největší ostrov Seychel leží 45 kilometrů severovýchodně od Mahé a je proslulý velkým množstvím krásných pláží, které se mohou pyšnit tím vůbec nejjemnějším pískem v celém souostroví. Naleznete zde ovšem i jednu vyhlášenou raritu, kterou jsou seychelské palmy Coco de Mer, které jinde na světě nenajdete. Palmy dorůstají výšky až 40 metrů a některé jsou staré i 800 let. Zajímavostí jsou také ořechy této palmy, které svým vzhledem připomínají ženský klín.

Anse Lazio je údajně jedna z nejkrásnějších pláží světa. Dokonale vytvarovaný záliv je pokryt tím nejjemnějším běloskvoucím pískem. Zátoka je lemována azurově modrým mořem, které nabízí bohatý podmořský život. V okolí naleznete typické plážové balvany z granitu i řadu endemických palem Coco de Mer, jež zde vytvářejí chladivý stín. 

Pláž de Ses Illetes, Formentera

Formenterra je nejmalebnější z baleárských ostrovů a ne nadarmo je nazýván klenotem Španělska. Okouzlující atmosféra tohoto místa, stejně jako panenská příroda a průzračné moře, dělají z Formentery jednu z nejoblíbenějších letních destinací, nacházejících se ve Španělsku. Ovšem ostrůvek ukrývá ještě mnohem víc. Nádherná pláž Playa de ses Illetes, která vás uchvátí svou nadpozemskou krásou i blankytnou barvou byla turisty zvolena za jednu z nejkrásnějších pláží roku 2016.

To nejdůležitější nakonec

Čím méně nároků budete mít, tím lepší vaše dovolená bude. Pokud patříte k těm, kterým stačí přítomnost milované osoby, je v konečném důsledku úplně jedno, jestli pojedete na dovolenou na chatu pár kilometrů od vašeho domova, nebo ji strávíte na Kubě. Záleží jen na jednom - ať už jste kdekoli užívejte si.

Další zajímavé články
Reklama