Styl & Kultura

Už jste vyzkoušeli novou aplikaci na plánování dovolené? Myslí na všechno, včetně počasí

Aplikace vás nejen dovede na vybrané místo, ale zobrazí vám celou trasu včetně časů i jeho popis / Pexels
Pokud jste jako většina lidí a při plánování dovolené trávíte celé týdny, nebo dokonce měsíce, procházíte stovky internetových stránek, cestovatelských portálů a webových stránek nejrůznějších cestovních kanceláří. Zkoumáte ceny, recenze návštěvníků, prohlížíte mapy a studujete přístupové cesty či nejlepší způsoby dopravy. Nyní vám Google nabízí chytrou aplikaci, která vám nabídne téměř všechno na jednom místě a ještě ke všemu zdarma.
Reklama
Reklama

autor  Pavel Přeučil

21. května 2019   |   08:52

U aplikace je asi nejcennější to, že propojuje několik užitečných nástrojů Google, jako mapy, navigace, nabídky letenek, hotelů, průvodce, recenze uživatelů atd., tedy všechno, co budete k naplánování vaší dovolené potřebovat. Důležité je i to, že všechny tyto funkce lze používat i offline, tedy bez připojení k internetu. Navíc se aplikace dokáže učit a čím častěji ji budete používat, tím lépe bude obsah vyhledávání ušit na míru přímo pro vás.

Slouží i jako organizér

Aplikace Google Trips je dostupná jak pro Android, tak pro iOS. Aplikace dokáže kombinovat celou řadu funkcí, které má Google k dispozici. Nabídne vám i tipy na nejlepší restaurace, noční bary, atrakce i zábavu, a zároveň poslouží jako organizér, protože si v ní můžete uložit na jedno místo všechny své cestovní dokumenty, jako rezervace hotelů, letenek, trajektů a další místní dopravy. Součástí aplikace jsou i podrobní průvodci více než 200 městy světa a další neustále přibývají. I tyto položky aplikace si můžete stáhnout k používání offline.

Jak Google Trips funguje

Google Trips je poměrně jednoduchá aplikace, která funguje s Mapami Google, a proto vyžaduje, abyste byli k účtu přihlášeni. Při plánování své budoucí cesty si zadáte v aplikace nejprve její cíl, například Barcelona. Zkuste si přidat místa, ať už památky, restaurace či atrakce, která byste chtěli ve městě navštívit a ta se vám zobrazí na mapě.

Google Trips vám připraví plán celého pobytu

Aplikace vám zároveň navrhne hotel, z kterého budete mít ke všem vybraným místům nejblíže. Kromě toho vám Google Trips nabídne i tipy na okamžité slevy v místě, ceny potravin a na základě uložených míst navrhne i denní itinerář, jak nejlépe absolvovat jejich prohlídku, jak jsou od sebe místa vzdálena i jak dlouho vám bude trvat cesta.

Aplikace myslí na všechno

Pokud jste zadali do aplikace údaje o svém letu, rezervaci ubytování a další údaje o vašem programu, Googgle Trips se pustí do práce. Poradí vám jak se dostat z letiště do centra, nebo přímo k vašemu hotelu, zobrazí vám celý plán vašeho pobytu, rozdělený na jednotlivé dny, kdy vám navrhne co který ten den absolvovat, co navštívit a to všechno i s podrobným časovým rozvrhem.

Pokud jste ještě v rozpacích, co vlastně v Barceloně navštívit, klepněte na položku Co dělat a zobrazí se vám rozbalovací menu s položkami, jako Muzea, Památky, Parky a zahrady, Móda, Nákupy, Oblíbené atd. Jakmile najdete místo, které chcete navštívit, klepněte na ikonu záložky a zobrazí se nabídka, ve které můžete místo přidat do existujícího seznamu nebo vytvořit nový. Příjemné je i to, že se vám u muzeí a památek zobrazí i otevírací doba a vstupné.

Najděte si cestu v Google Trips

Aplikace vám snadno naplánuje i všechny cesty po okolí. Objevili jste nedaleko Barcelony, nějaké zajímavé místo? Klikněte na něj a Google Trips vám zobrazí v dolní části obrazovky kartu, kterou otevřete a na celé obrazovce máte mapu Google. V mapách si určíte cíl a výchozí bod, jímž může být váš hotel a známým způsobem už vygenerujete trasu. Aplikace vám pak nabídne možné druhy dopravy, vzdálenosti i čas do cíle. Samozřejmostí je i to, že pokud jste přihlášeni k účtu Google, všechna data se automaticky synchronizují a tak můžete všechno používat jak třeba na mobilu, tabletu či cestovním notebooku.

Myslí i na počasí

Podobných aplikací je na trhu celá řada a některé z nich jsou rovněž zdarma. Nicméně Google Trips má jednu obrovskou výhodu a tou je začlenění do platformy Google. Díky tomu může využívat všechny vymoženosti jimiž Google disponuje. Jednou z nich je i předpověď počasí. Aplikace myslí i na to, abyste na svých cestách někde zbytečně nemokli a tak sleduje počasí ve vaší vybrané destinaci.

Pokud není předpověď zrovna příznivá a má třeba pár dní pršet, nabídne vám automaticky náhradní program, třeba v podobě návštěvy nějakého kulturního představení či muzea, zkrátka, abyste byli někde pod střechou. Aplikace je poměrně nová a neustále se vyvíjí, jsou přidávány nové funkce i destinace. Možná se stane i pro vás jedním z nepostradatelných průvodců.

Další zajímavé články
Reklama