Styl & Kultura

Chcete si užít o dovolené trochu adrenalinu? Navštivte největší vodní skluzavky v Evropě

Akvaparky jsou zdrojem zábavy dětí i dospělých / Shuttersock
Aquaparky patří během letní sezóny k nejnavštěvovanějším prázdninovým atrakcím. Milují je nejen děti, ale i dospělí. Akvapark najdete určitě v každém větším přímořském letovisku, ale jen pár se jich může chlubit tím, že nabízejí svezení z té největší výšky a tou největší rychlostí. Pokud už dnes plánujete dovolenou a lákají vás nejrůznější vodní atrakce, skluzavky nebo tobogány, máme pro vás pár tipů, kam se podívat.
Reklama
Reklama

autor  Pavel Přeučil

10. dubna 2019   |   17:17

Svými akvaparky jsou proslulé zejména Španělsko a Itálie. Některé z nich jsou součástí obřích zábavních parků, jiné se specializují pouze na vodní atrakce. Akvaparky jsou většinou umístěny přímo v letoviscích, nebo v jejich bezprostřední blízkosti. Většina z nich nabízí i stravovací služby a některé i ubytování přímo v jejich areálu.

1. Kapitán Spacemaker, Lido di Jesolo, Itálie

Akvapark najdete přímo v tomto známém letovisku na Benátské riviéře, pouhých 30 kilometrů od Benátek. V letovisku se nachází vodní park Aqualandie, s množstvím vodních atrakcí, kterým vévodí nejvyšší skluzavka v Evropě. Je nazvaná Kapitán Spacemaker a její výška je v nejvyšším bodě 42 metrů. Návštěvníci v ní dosahují na gumovém raftu pro 4 osoby rychlosti 100 km/hod.

2. Verti-Go, Benidorm, Španělsko

Tuhle atrakci, která znamená v překladu Závrať, najdete na jihošpanělském pobřeží v letovisku Benidorm, nacházejícím se v provincii Alicante. Od města Alicante je vzdálen 40 kilometrů. Je to druhá nejvyšší skluzavka Evropy a začíná ve výšce 33 metrů.

Sklouznutí z výšky 13. patra

Hned vedle má trochu menší sestřičku, vysokou „jen“28 metrů. Zrychlení, jaké dosáhnou návštěvníci této atrakce dosahuje také 100 km/hod. Délka velké skluzavky je 100 metrů a té menší 95 metrů. Jen si představte, že na vrcholu skluzavky se nacházíte stejně vysoko, jako byste byli ve 13. patře věžáku.

3. Le Géant, Monteux, Francie

Vodní park Wave Island, který se ještě před rokem jmenoval Splashworld, prošel loni velkou rekonstrukcí a dostal spoustu zbrusu nových atrakcí. Wawe Island je jedním ze dvou akvaparků z našeho výběru, které se nacházejí ve vnitrozemí a najdete ho 20 kilometrů od francouzského města Avignon. Obří vodní skluzavka je vysoká 33 metrů a dosahuje se na ní rychlosti 80 km/hod. Její délka je 112 metrů. V parku je samozřejmě spousta dalších atrakcí, jako vodní hrad, několik tobogánů, Divoká řeka nebo vodopády.

4. Stukas Boom, Fossalta, Itálie

Tuhle skluzavku najdete v letovisku Fossalta na břehu jezera Lago di Garda nedaleko italské Verony. Nachází se v zábavním parku Caneva World a skluzavka začíná ve výšce 32 metrů. Dosahuje se na ní rychlost až 80 km/hod. Akvapark je součástí obřího zábavního parku, s desítkami atrakcí, středověkým hradem, částí věnovanou slavným Hollywodským trhákům, simulátorem německé ponorky z 2. světové války, kopií obřího stroje z filmu Tomb Raider, horskou řekou s vodopády a spoustou dalších. V nočních hodinách zde probíhá řada programů a diskotéky.

5. Citta Del Mare, Palermo, Itálie

Najdete ji v přímořském rezortu Citta del Mare, 35 kilometrů od sicilského Palerma. Tahle skluzavka sice nepatří k těm úplně největším, ale zato je pořádně dramatická a je zajímavá tím, že je umístěna v přírodní scenérii. Jsou to vlastně 4 skluzavky v jednom. Ty první tři vás vyklopí do tří bazénů, které při jízdě nevidíte, takže vás jímá hrůza, že se rozbijte o skály. Z posledního bazénu pak vede další skluzavka, která vás vyvrhne rovnou do moře. Ze všech unikátních vodních skluzavek je tahle asi nejzajímavější.

 
Vstoupit do diskuze
Další zajímavé články
Reklama